Dział News Grammy 2019. Nominacje i zapowiedzi występów

Grammy 2019. Nominacje i zapowiedzi występów

Ogłaszone zostały nominacje do najważniejszych nagród muzycznych – Grammy. Znamy już nominacje w kategoriach Song of the Year i Record of the Year. Wśród nominowanych Lady Gaga, Drake, Kendrick Lamar, Zedd czy Shawn Mendes. Zobaczcie szczegóły.

W tym roku na gali wystąpią:

Camila Cabello, J Balvin, Young Thug, Ricky Martin and Arturo Sandoval
Cardi B
Brandi Carlile
Miley Cyrus
Dan + Shay
H.E.R.
Little Big Town
Post Malone and Red Hot Chili Peppers
Janelle Monáe
Kacey Musgraves
Lady Gaga and Mark Ronson
Dolly Parton with Little Big Town, Maren Morris, Kacey Musgraves and Katy Perry
Diana Ross
Shawn Mendes
Dua Lipa and St. Vincent
Fantasia, Andra Day, and Yolanda Adams – Aretha Franklin tribute
Travis Scott
Chloe x Halle

Jennifer Lopez – Motown Tribute

  • Najwięcej nominacji zdobyli Drake, Kendrick Lamar, Cardi B czy Janelle Monae.

    • Drake – 7
    • Kendrick Lamar – 7
    • Brandi Carlile – 6
    • Cardi B – 5
    • Lady Gaga – 5
    • Childish Gambino – 5
    • Post Malone – 4
    • H.E.R. – 4
    • The Carters – 3
    • Janelle Monae – 2
    • Ariana Grande – 2
    • Christina Aguilera – 2
    • Camila Cabello – 2
    • Taylor Swift – 1

Oto nominacje:

Klikając w przyciski zostaniesz przeniesiony do konkretnej podkategorii nagród Grammy.

[su_button url=”#general” style=”glass” background=”#1b6586″ icon=”icon: long-arrow-down” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]GENERAL[/su_button] [su_button url=”#POP” style=”glass” background=”#1b6586″ icon=”icon: long-arrow-down” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]POP[/su_button] [su_button url=”#DANCE” style=”glass” background=”#1b6586″ icon=”icon: long-arrow-down” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]DANCE[/su_button] [su_button url=”#RAP” style=”glass” background=”#1b6586″ icon=”icon: long-arrow-down” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]RAP[/su_button] [su_button url=”#ROCK” style=”glass” background=”#1b6586″ icon=”icon: long-arrow-down” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]ROCK[/su_button] [su_button url=”#RNB” style=”glass” background=”#1b6586″ icon=”icon: long-arrow-down” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]R&B[/su_button] [su_button url=”#COUNTRY” style=”glass” background=”#1b6586″ icon=”icon: long-arrow-down” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]COUNTRY[/su_button] [su_button url=”#NEWAGE” style=”glass” background=”#1b6586″ icon=”icon: long-arrow-down” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]NEW AGE[/su_button] [su_button url=”#GOSPEL” style=”glass” background=”#1b6586″ icon=”icon: long-arrow-down” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]GOSPEL[/su_button] [su_button url=”#LATIN” style=”glass” background=”#1b6586″ icon=”icon: long-arrow-down” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]LATIN[/su_button] [su_button url=”#AMROOTS” style=”glass” background=”#1b6586″ icon=”icon: long-arrow-down” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]AMERICAN ROOTS[/su_button] [su_button url=”#REGGAE” style=”glass” background=”#1b6586″ icon=”icon: long-arrow-down” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]REGGAE[/su_button] [su_button url=”#WORLD” style=”glass” background=”#1b6586″ icon=”icon: long-arrow-down” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]WORLD MUSIC[/su_button] [su_button url=”#CHILD” style=”glass” background=”#1b6586″ icon=”icon: long-arrow-down” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]CHILDREN’S[/su_button] [su_button url=”#SPOKEN” style=”glass” background=”#1b6586″ icon=”icon: long-arrow-down” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]SPOKEN WORD[/su_button] [su_button url=”#COMEDY” style=”glass” background=”#1b6586″ icon=”icon: long-arrow-down” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]COMEDY[/su_button] [su_button url=”#MOVIES” style=”glass” background=”#1b6586″ icon=”icon: long-arrow-down” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]MUSIC FOR VISUAL MEDIA[/su_button]

General Field

Album of the Year

  • Cardi B – Invasion Of Privacy
  • Brandi Carlile – By The Way, I Forgive You
  • Drake – Scorpion
  • H.E.R. – H.E.R.
  • Post Malone – Beerbongs & Bentleys
  • Janelle Monae – Dirty Computer
  • Kacey Musgraves – Golden Hour
  • VA – Black Panther: The Album, Music From And Inspired By

Record of the Year (za kompozycję i produkcję)

  • Cardi B, Bad Bunny & J Balvin – I Like It
  • Brandi Carlile – The Joke
  • Childish Gambino – This Is America
  • Drake – God’s Plan
  • Lady Gaga & Bradley Cooper – Shallow
  • Kendrick Lamar & SZA – All the Stars
  • Post Malone feat. 21 Savage – Rockstar
  • Zedd, Maren Morris & Grey – The Middle

Song of the Year (za utwór i tekst)

  • Childish Gambino – This Is America
  • Drake – God’s Plan
  • Lady Gaga & Bradley Cooper – Shallow
  • Kendrick Lamar & SZA – All the Stars
  • Zedd, Maren Morris & Grey – The Middle
  • Ella Mai – Boo’d Up
  • Shawn Mendes – In My Blood
  • Brandi Carlile – The Joke

Best New Artist

  • Chloe x Halle
  • Luke Combs
  • Greta Van Fleet
  • Her
  • Dua Lipa
  • Margo Price
  • Bebe Rexha
  • Jorja Smith

POP

Best Pop Solo Performance

  • Beck – Colors
  • Camila Cabello – Havana Live
  • Ariana Grande – God is a woman
  • Lady Gaga – Joanne (Where Do You Think You’re Goin’?)
  • Post Malone – Better Now

Best Pop Duo/Group Performance

  • Christina Aguilera feat. Demi Lovato – Fall In Line
  • Backstreet Boys – Don’t Go Breaking My Heart
  • Tony Bennet & Diana Krall – ‚S Wonderful
  • Lady Gaga & Bradley Cooper – Shallow
  • Maroon 5 feat. Cardi B – Girls Like You
  • Justin Timberlake feat. Chris Stapleton – Say Something
  • Zedd, Maren Morris & Grey – The Middle

Best Pop Vocal Album

  • Camila Cabello – Camila
  • Kelly Clarkson – Meaning of Life
  • Ariana Grande – Sweetener
  • Shawn Mendes – Shawn Mendes
  • P!nk – Beautiful Trauma
  • Taylor Swift – Reputation

Best Traditional Pop Vocal Album

  • Tony Bennett & Diana Krall – Love Is Here to Stay
  • Willie Nelson – My Way
  • Gregory Porter – Nat „King” Cole & Me
  • Seal – Standards (Deluxe)
  • Barbra Streisand – The Music… The Mem’ries… The Magic!

DANCE/ELECTRONIC MUSIC

Best Dance Recording

  • Above & Beyond feat. Richard Bedford – Northern Soul
  • Disclosure feat. Fatoumata Diawara – Ultimatum
  • Fisher – Losing It
  • Silk City & Dua Lipa Featuring Diplo & Mark Ronson – Electricity
  • Virtual Self – Ghost Voices

Best Dance/Electronic Album

  • Jon Hopkins – Singularity
  • Justice – Woman Worldwide
  • Sofi Tukker – Treehouse
  • Sophie – Oil Of Every Pearl’s Un-Insides
  • TOKiMOnsta – Lune Rouge

Rap

Best Rap Performance

Cardi B – Be Careful
Drake – Nice for What
Kendrick Lamar, Jay Rock, Future, & James Blake – King’s Dead
Anderson .Paak – Bubblin
Travis Scott, Drake, Big Hawk, & Swae Lee – Sicko Mode

Best Rap/Sung Collaboration

Christina Aguilera ft. Goldlink – Like I Do
6LACK ft. J. Cole – Pretty Little Fears
Childish Gambino – This Is America
Kendrick Lamar & SZA – All the Stars
Post Malone ft. 21 Savage – Rockstar

Best Rap Song

Drake – God’s Plan
Kendrick Lamar, Jay Rock, Future, & James Blake – King’s Dead
Eminem – Lucky You
Travis Scott, Drake, Big Hawk, & Swae Lee – Sicko Mode
Jay Rock ft. Kendrick Lamar – Win

Best Rap Album

Cardi B – Invasion of Privacy
Mac Miller- Swimming
Nipsey Hussle – Victory Lap
Pusha-T – Daytona
Travis Scott – Astroworld

Rock

Best Rock Performance

Arctic Monkeys – Four Out of Five
Chris Cornell – When Bad Does Good
THE FEVER 333 – Made An America
Greta Van Fleet – Highway Tune
Halestorm – Uncomfortable

Best Metal Performance

Between the Buried and Me – Condemned to the Gallows
Deafheaven – Honeycomb
High on Fire – Electric Messiah
Trivium – Betrayer
Underoath – On My Teeth

Best Rock Song

Greta Van Fleet – Black Smoke Rising
Twenty One Pilots – Jumpsuit
Bring Me the Horizon – MANTRA
St. Vincent – Masseduction
Ghost – Rats

Best Rock Album

Alice in Chains – Rainier Fog
Fall Out Boy – M A N I A
Ghost – Prequelle
Greta Van Fleet – From the Fires
Weezer – Pacific Daydream

Best Alternative Music Album

Arctic Monkeys – Tranquility Base Hotel & Casino
Beck – Colors
Björk – Utopia
David Byrne – American Utopia
St. Vincent – Masseduction

R&B

Best R&B Performance
Toni Braxton – Long As I Live
The Carters – Summer
Lalah Hathaway – Y O Y
H.E.R. – Best Part [ft. Daniel Caesar]
PJ Morton – First Began

Best Traditional R&B Performance
Leon Bridges – Bet Ain’t Worth the Hand
Betty LaVette – Don’t Fall Apart on Me Tonight
MAJOR. – Honest
PJ Morton – How Deep Is Your Love [ft. Yebba]
Charlie Wilson – Made for Love [ft. Lalah Hathaway]

Best R&B Song
Ella Mai – Boo’d Up
Miguel – Come Through and Chill [ft. J. Cole and Salaam Remi]
Childish Gambino – Feels Like Summer
H.E.R. – Focus
Toni Braxton – Long As I Live

Best Urban Contemporary Album
The Carters – Everything Is Love
Chloe x Halle – The Kids Are Alright
Chris Dave and the Drumhedz – Chris Dave and the Drumhedz
Miguel – War & Leisure
Meshell Ndegeocello – Ventriloquism

Best R&B Album
Toni Braxton – Sex & Cigarettes
Leon Bridges – Good Thing
Lalah Hathaway – Honestly
H.E.R. – H.E.R.
PJ Morton – Gumbo Unplugged (Live)

Country

Best Country Solo Performance

  • Loretta Lynn – Wouldn’t It Be Great?
  • Maren Morris – Moan Lisas and Mad Hatters
  • Kacey Musgraves – Butterflies
  • Chris Stapleton – Millionaire
  • Keith Ubran – Paralel Line

Best Country Duo/Group Performance

  • Brothers Osborne – Shoot Me Straight
  • Dan + Shy – Tequila
  • Little Big Town – When Someone Stops Loving You
  • Maren Morris feat. Vince Gill – Dear Hate
  • Bebe Rexha & Florida Georgia Line – Meant to Be

Best Country Song

  • Cole Swindell – Break Up in the End
  • Maren Morris feat. Vince Gill – Dear Hate
  • Blake Shelton – I Lived It
  • Kacey Musgraves – Space Cawboy
  • Dan + Shy – Tequila
  • Little Big Town – When Someone Stops Loving You

Best Country Album

  • Kelsea Ballerini – Unapologetically
  • Brothers Osborne – Port Saint Joe
  • Ashley McBryda – Girl Going Nowhere
  • Kacey Musgraves – Golden Hour
  • Chris Stapleton – From a Room: Volume 2

New Age

Best New Age Album

  • Lisa Gerrard & David Kuckhemann – Hiraeth
  • Snatam Kaur – Beloved
  • Opium Moon – Opium Moon
  • Steve Roach – Molecules of Motion
  • Jim Kimo West – Moku Maluhia: Peaceful Island

Jazz

Best Improvised Jazz Solo

  • SOME OF THAT SUNSHINE
    Regina Carter, soloist
    Track from: Some Of That Sunshine (Karrin Allyson)
     
  • DON’T FENCE ME IN
    John Daversa, soloist
    Track from: American Dreamers: Voices Of Hope, Music Of Freedom (John Daversa Big Band Featuring DACA Artists)
     
  • WE SEE
    Fred Hersch, soloists
     
  • DE-DAH
    Brad Mehldau, soloist
    Track from: Seymour Reads The Constitution! (Brad Mehldau Trio)
     
  • CADENAS
    Miguel Zenón, soloist
    Track from: Yo Soy La Tradición (Miguel Zenón Featuring Spektral Quartet)

Best Jazz Vocal Album

  • MY MOOD IS YOU
    Freddy Cole
     
  • THE QUESTIONS
    Kurt Elling
     
  • THE SUBJECT TONIGHT IS LOVE
    Kate McGarry With Keith Ganz & Gary Versace
     
  • IF YOU REALLY WANT
    Raul Midón With The Metropole Orkest Conducted By Vince Mendoza
     
  • THE WINDOW
    Cécile McLorin Salvant

Best Jazz Instrumental Album

  • DIAMOND CUT
    Tia Fuller
     
  • LIVE IN EUROPE
    Fred Hersch Trio
     
  • SEYMOUR READS THE CONSTITUTION!
    Brad Mehldau Trio
     
  • STILL DREAMING
    Joshua Redman, Ron Miles, Scott Colley & Brian Blade
     
  • EMANON
    The Wayne Shorter Quartet

Best Large Jazz Ensemble Album

  • ALL ABOUT THAT BASIE
    The Count Basie Orchestra Directed By Scotty Barnhart
     
  • AMERICAN DREAMERS: VOICES OF HOPE, MUSIC OF FREEDOM
    John Daversa Big Band Featuring DACA Artists
     
  • PRESENCE
    Orrin Evans And The Captain Black Big Band
     
  • ALL CAN WORK
    John Hollenbeck Large Ensemble
     
  • BAREFOOT DANCES AND OTHER VISIONS
    Jim McNeely & The Frankfurt Radio Big Band

Best Latin Jazz Album

  • HEART OF BRAZIL
    Eddie Daniels
     
  • BACK TO THE SUNSET
    Dafnis Prieto Big Band
     
  • WEST SIDE STORY REIMAGINED
    Bobby Sanabria Multiverse Big Band
     
  • CINQUE
    Elio Villafranca
     
  • YO SOY LA TRADICIÓN
    Miguel Zenón Featuring Spektral Quartet

GOSPEL/CONTEMPORARY CHRISTIAN MUSIC

Best Gospel Performance/Song

  • YOU WILL WIN
    Jekalyn Carr; Allen Carr & Jekalyn Carr, songwriters
     
  • WON’T HE DO IT
    Koryn Hawthorne
     
  • NEVER ALONE
    Tori Kelly Featuring Kirk Franklin; Kirk Franklin & Victoria Kelly, songwriters
     
  • CYCLES
    Jonathan McReynolds Featuring DOE; Jonathan McReynolds, songwriter
     
  • A GREAT WORK
    Brian Courtney Wilson; Aaron W. Lindsey, Alvin Richardson & Brian Courtney Wilson, songwriters

Best Contemporary Christian Music Performance/Song

  • RECKLESS LOVE
    Cory Asbury; Cory Asbury, Caleb Culver & Ran Jackson, songwriters
     
  • YOU SAY
    Lauren Daigle; Lauren Daigle, Jason Ingram & Paul Mabury, songwriters
     
  • JOY.
    for KING & COUNTRY; Ben Glover, Matt Hales, Stephen Blake Kanicka, Seth Moslely, Joel Smallbone, Luke Smallbone & Tedd Tjornhom, songwriters
     
  • GRACE GOT YOU
    MercyMe Featuring John Reuben; David Garcia, Ben Glover, MercyMe, Solomon Olds & John Reuben, songwriters
     
  • KNOWN
    Tauren Wells; Ethan Hulse, Jordan Sapp & Tauren Wells, songwriters

Best Gospel Album

  • ONE NATION UNDER GOD
    Jekalyn Carr
     
  • HIDING PLACE
    Tori Kelly
     
  • MAKE ROOM
    Jonathan McReynolds
     
  • THE OTHER SIDE
    The Walls Group
     
  • A GREAT WORK
    Brian Courtney Wilson

Best Contemporary Christian Music Album

  • LOOK UP CHILD
    Lauren Daigle
     
  • HALLELUJAH HERE BELOW
    Elevation Worship
     
  • LIVING WITH A FIRE
    Jesus Culture
     
  • SURROUNDED
    Michael W. Smith
     
  • SURVIVOR: LIVE FROM HARDING PRISON
    Zach Williams

Best Roots Gospel Album

  • UNEXPECTED
    Jason Crabb
     
  • CLEAR SKIES
    Ernie Haase & Signature Sound
     
  • FAVORITES: REVISITED BY REQUEST
    The Isaacs
     
  • STILL STANDING
    The Martins
     
  • LOVE LOVE LOVE
    Gordon Mote

LATIN

Best Latin Pop Album

  • PROMETO
    Pablo Alboran
     
  • SINCERA
    Claudia Brant
     
  • MUSAS (UN HOMENAJE AL FOLCLORE LATINOAMERICANO EN MANOS DE LOS MACORINOS), VOL. 2
    Natalia Lafourcade
     
  • 2:00 AM
    Raquel Sofía
     
  • VIVES
    Carlos Vives

Best Latin Rock, Urban or Alternative Album

  • CLAROSCURA
    Aterciopelados
     
  • COASTCITY
    COASTCITY
     
  • ENCANTO TROPICAL
    Monsieur Periné
     
  • GOURMET
    Orishas
     
  • AZTLÁN
    Zoé

Best Regional Mexican Music Album (Including Tejano)

  • PRIMERO SOY MEXICANA
    Angela Aguilar
     
  • MITAD Y MITAD
    Calibre 50
     
  • TOTALMENTE JUAN GABRIEL VOL. II
    Aida Cuevas
     
  • CRUZANDO BORDERS
    Los Texmaniacs
     
  • LEYENDAS DE MI PUEBLO
    Mariachi Sol De Mexico De Jose Hernandez
     
  • ¡MÉXICO POR SIEMPRE!
    Luis Miguel

Best Tropical Latin Album

  • PA’ MI GENTE
    Charlie Aponte
     
  • LEGADO
    Formell Y Los Van Van
     
  • ORQUESTA AKOKÁN
    Orquesta Akokán
     
  • PONLE ACTITUD
    Felipe Peláez
     
  • ANNIVERSARY
    Spanish Harlem Orchestra

AMERICAN ROOTS MUSIC

Best American Roots Performance

  • KICK ROCKS
    Sean Ardoin
     
  • SAINT JAMES INFIRMARY BLUES
    Jon Batiste
     
  • THE JOKE
    Brandi Carlile
     
  • ALL ON MY MIND
    Anderson East
     
  • LAST MAN STANDING
    Willie Nelson

Best American Roots Song

  • ALL THE TROUBLE
    Waylon Payne, Lee Ann Womack & Adam Wright, songwriters (Lee Ann Womack)
     
  • BUILD A BRIDGE
    Jeff Tweedy, songwriter (Mavis Staples)
     
  • THE JOKE
    Brandi Carlile, Dave Cobb, Phil Hanseroth & Tim Hanseroth, songwriters (Brandi Carlile)
     
  • KNOCKIN’ ON YOUR SCREEN DOOR
    Pat McLaughlin & John Prine, songwriters (John Prine)
     
  • SUMMER’S END
    Pat McLaughlin & John Prine, songwriters (John Prine)

Best Americana Album

  • BY THE WAY, I FORGIVE YOU
    Brandi Carlile
     
  • THINGS HAVE CHANGED
    Bettye LaVette
     
  • THE TREE OF FORGIVENESS
    John Prine
     
  • THE LONELY, THE LONESOME & THE GONE
    Lee Ann Womack
     
  • ONE DROP OF TRUTH
    The Wood Brothers

Best Bluegrass Album

  • PORTRAITS IN FIDDLES
    Mike Barnett
     
  • SISTER SADIE II
    Sister Sadie
     
  • RIVERS AND ROADS
    Special Consensus
     
  • THE TRAVELIN’ MCCOURYS
    The Travelin’ McCourys
     
  • NORTH OF DESPAIR
    Wood & Wire

Best Traditional Blues Album

  • SOMETHING SMELLS FUNKY ‚ROUND HERE
    Elvin Bishop’s Big Fun Trio
     
  • BENTON COUNTY RELIC
    Cedric Burnside
     
  • THE BLUES IS ALIVE AND WELL
    Buddy Guy
     
  • NO MERCY IN THIS LAND
    Ben Harper And Charlie Musselwhite
     
  • DON’T YOU FEEL MY LEG (THE NAUGHTY BAWDY BLUES OF BLUE LU BARKER)
    Maria Muldaur

Best Contemporary Blues Album

  • PLEASE DON’T BE DEAD
    Fantastic Negrito
     
  • HERE IN BABYLON
    Teresa James And The Rhythm Tramps
     
  • CRY NO MORE
    Danielle Nicole
     
  • OUT OF THE BLUES
    Boz Scaggs
     
  • VICTOR WAINWRIGHT AND THE TRAIN
    Victor Wainwright And The Train

Best Folk Album

  • WHISTLE DOWN THE WIND
    Joan Baez
     
  • BLACK COWBOYS
    Dom Flemons
     
  • RIFLES & ROSARY BEADS
    Mary Gauthier
     
  • WEED GARDEN
    Iron & Wine
     
  • ALL ASHORE
    Punch Brothers

Best Regional Roots Music Album

  • KREOLE ROCK AND SOUL
    Sean Ardoin
     
  • SPYBOY
    Cha Wa
     
  • ALOHA FROM NA HOA
    Na Hoa
     
  • NO ‚ANE’I
    Kalani Pe’a
     
  • MEWASINSATIONAL – CREE ROUND DANCE SONGS
    Young Spirit

REGGAE

Best Reggae Album

  • AS THE WORLD TURNS
    Black Uhuru
     
  • REGGAE FOREVER
    Etana
     
  • REBELLION RISES
    Ziggy Marley
     
  • A MATTER OF TIME
    Protoje
     
  • 44/876
    Sting & Shaggy

WORLD MUSIC

Best World Music Album

  • DERAN
    Bombino
     
  • FENFO
    Fatoumata Diawara
     
  • BLACK TIMES
    Seun Kuti & Egypt 80
     
  • FREEDOM
    Soweto Gospel Choir
     
  • THE LOST SONGS OF WORLD WAR II
    Yiddish Glory

CHILDREN’S

Best Children’s Album

  • ALL THE SOUNDS
    Lucy Kalantari & The Jazz Cats
     
  • BUILDING BLOCKS
    Tim Kubart
     
  • FALU’S BAZAAR
    Falu
     
  • GIANTS OF SCIENCE
    The Pop Ups
     
  • THE NATION OF IMAGINE
    Frank & Deane

SPOKEN WORD

Best Spoken Word Album (Includes Poetry, Audio Books & Storytelling)

  • ACCESSORY TO WAR (NEIL DEGRASSE TYSON & AVIS LANG)
    Courtney B. Vance
     
  • CALYPSO
    David Sedaris
     
  • CREATIVE QUEST
    Questlove
     
  • FAITH – A JOURNEY FOR ALL
    Jimmy Carter
     
  • THE LAST BLACK UNICORN
    Tiffany Haddish

Comedy

Best Comedy Album
Patton Oswalt – Annihilation
Dave Chappelle – Equanimity & the Bird Revelation
Jim Gaffigan – Noble Ape
Fred Armisen – Standup for Drummers
Chris Rock – Tamborine

Remix

Best Remixed Recording
Labrinth, Sia & Diplo present LSD – Audio (CID Remix Official Dance Remix)
Charlie Puth – How Long (EDX’s Dubai Skyline Remix)
Gabriel & Dresden feat. Sub Teal – Only Road (Cosmic Gate Remix)
Kygo, Justin Jesso – Stargazing [ft. Justin Jesso] (Kaskade Remix)
HAIM – Walking Away (Mura Masa remix)

Music for Visual Media

Best Compilation Soundtrack for Visual Media
Call Me by Your Name
Deadpool 2
The Greatest Showman
Lady Bird
Stranger Things

Best Score Soundtrack for Visual Media
Ludwig Göransson – Black Panther
Benjamin Wallfisch & Hans Zimmer – Blade Runner 2049
Michael Giacchino – Coco
Alexandre Desplat – The Shape of Water
John Williams – Star Wars: The Last Jedi

Best Song Written For Visual Media

  • Kendrick Lamar & SZA – All the Stars
  • Sufjan Stevens – Mystery of Love
  • Miguel feat. Natalia Lafourcade – Remember Me
  • Lady Gaga & Bradley Cooper – Shallow
  • Keala Settle & the Greatest Showman Ensemble – This Is Me

Packaging

Best Recording Package
Mitski – Be the Cowboy
BTS – Love Yourself: Tear
St. Vincent – Masseduction
The Chairman – The Offering
Foxhole – Well Kept Thing

Best Boxed or Special Limited Edition Package
Guns N’ Roses – Appetite for Destruction (Locked N’ Loaded)
The Decemberists – I’ll be Your Girl
Grateful Dead – Pacific Northwest ’73-74′: The Complete Recordings
“Weird” Al Yankovic – Squeeze Box: The Complete Works of “Weird Al” Yankovic
Sarah Dodds and Shauna Dodds – Too Many Bad Habits

Best Album Notes
Various Artists – Alpine Dreaming: The Helvetia Records Story, 1920-1924 (James P. Leary)
Charles A. Asbury – 4 Banjo Songs, 1891-1897: Foundational Recordings Of America’s Iconic Instrument (Richard Martin & Ted Olson)
Sonny Clark Trio – The 1960 Time Sessions (Ben Ratliff)
Various Artists – The Product Of Our Souls: The Sound And Sway Of James Reese Europe’s Society Orchestra (David Gilbert)
Bob Dylan – Trouble No More: The Bootleg Series Vol. 13 / 1979-1981 (Deluxe Edition) (Amanda Petrusich)
Various Artists – Voices Of Mississippi: Artists And Musicians Documented By William Ferris (David Evans)

Producer

Producer of the Year, Non-Classical
Boi-1da
Larry Klein
Linda Perry
Kanye West
Pharrell Williams

Music Video/Film

Best Music Video
The Carters – Apes***
Childish Gambino – This Is America
Joyner Lucas – I’m Not Racist
Janelle Monáe – PYNK
Tierra Whack – MUMBO JUMBO

Best Music Film
Eric Clapton: Life in 12 Bars
Whitney
Quincy
Itzhak
Elvis Presley: The King

Łukasz Mantiukhttp://allaboutmusic.pl
Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Najpopularniejsze (48h)