Brytyjski wirtualny zespół Gorillaz powraca z nowym materiałem po 6 latach przerwy. Właśnie opublikowali w serwisie Tidal 4 utwory z nadchodzącej płyty.

Gorillaz to brytyjski wirtualny zespół stworzony przez Damona Albarna i Jamiego Hewletta w 1998 roku. Wydali jak dotąd cztery albumy studyjne. Ich dyskografię zamyka płyta The Fall z 2011 roku.

Grupa po 6 latach przerwy zapowiedziała nowy materiał. Właśnie w serwisie Tidal zostały opublikowane ich 4 premierowe utwory Ascension (ft. Vince Staples), We Got the Power (ft. Jehnny Beth of Savages), Saturnz Barnz (ft. Popcaan) i Andromeda (ft. D.R.A.M.).

Wszystkie kompozycje mają znaleźć się na piątym albumie studyjnym grupy pod tytułem Humanz, który ukazać się ma 28 kwietnia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowy teledysk: Cała Góra Barwinków – W górę na raz
Następny artykułNowy singiel: Virgin – Sens
Mateusz Plata
Studiuje na Uniwersytecie Gdańskim. Słucha bardzo dużo muzyki, głównie popu, ale nie skreśla żadnego innego gatunku. W szczególności interesuje go szwedzki pop i tamtejszy rynek muzyczny, toteż w jego słuchawkach najczęściej wybrzmiewają dźwięki płynące prosto ze Szwecji, począwszy od Zary Larsson, kończąc na klasykach takich jak ABBA czy Roxette.