Na tę informację polscy fani najsłynniejszej animowanej grupy na świecie czekali od początku jej istnienia. Dziś ich cierpliwość zostaje wynagrodzona. I to podwójnie.

Kapela dowodzona przez Damona Albarna wystąpi już w czerwcu w naszym kraju. Ich koncerty odbędą się 14.6 w Warszawie i 18.6 w Katowicach. Nie znamy jeszcze szczegółów wydarzenia, tj. gdzie dokładnie się odbędą, ani ile kosztować będą wejściówki. Warto śledzić stronę www.electronicbeats.pl. To na niej pojawiać się będą konkretne informacje dotyczące koncertów. Polskie występy Gorillaz będą częścią ekskluzywnej mini trasy, jaką zespół odbędzie przed wakacjami. W planach są także koncerty w Niemczech i na Węgrzech.

Do Polski zespół przyjedzie dzięki współpracy Gorillaz z Telekomem. Obejmuje ona także premierę aplikacji, jaką zespół przygotował z T-Mobile – The Lenz. Daje ona szansę przenieść się do wirtualnego świata, w którym żyją członkowie formacji. Przy użyciu AR aplikacja zamieni wszystko o magentowym kolorze w ekskluzywny kontent od Gorillaz. Od nagrań na żywo z występów zespołu po nowe utwory z nadchodzącego albumu. Aplikacja dostępna jest już w App Store i Google Play.

Premiera nowej płyty Gorillaz, HUMANZ, odbędzie się 28 kwietnia. Wydawnictwo zapowiadają takie single jak Hellelujah Money i Saturnz Barz.