Dział News Going. x All About Music: Złota koncertowa polska jesień vol.1

Going. x All About Music: Złota koncertowa polska jesień vol.1

Fani polskich artystów pewnie już niecierpliwie zacierają ręce. Zbliżająca się wielkimi krokami jesień niesie ze sobą trasy koncertowe najważniejszych nazwisk i zespołów z rodzimej sceny muzycznej. Jubileusze, powroty do początków działalności oraz trasy promujące nowe albumy – sprawdźcie czego spodziewać się w nadchodzącym sezonie koncertowym. Oto pierwsza część naszego zestawienia!

Bokka, 12.10 – 30.11, trasa

Chyba najbardziej enigmatyczny zespół funkcjonujący na polskiej scenie alternatywnej. Swoją działalność rozpoczął w 2013 roku i od razu zaczął odnosić sukces za sukcesem. O grupie pisał nawet amerykański magazyn Pitchfork, co wystarczająco obrazuje zainteresowanie jakie wzbudziła Bokka. Ukrywanie swojej tożsamości tłumaczą, tym że udowadniają w ten sposób iż dobra muzyka obroni się sama. Bokka nieprzerwanie pnie się w górę, a w kwietniu tego roku ukazała się ich najnowsza płyta. Jesienią zespół rusza w trasę koncertową po polskich miastach, w ramach której zagra m.in. w Zabrzu, Poznaniu, Krakowie czy Łodzi.

Reni Jusis, 7 października, Zet Pe Te Kraków

19 października, Metropolis Warszawa

Reni to wokalistka, której nikomu w naszym kraju nie trzeba przedstawiać. Równe dwadzieścia lat temu ukazał się jej debiutancki album „Zakręcona”, który zdobył aż trzy Fryderyki i otworzył artystce drzwi do wielkiej kariery. Wokalistka, autorka tekstów i producentka od zawsze cechowała się nieszablonowym podejściem do muzyki, wyrazistym wizerunkiem oraz świetnym flow, które pokochali fani elektronicznych i klubowych rytmów. Jej muzyczny styl na przestrzeni lat zmieniał się wielokrotnie, co świadczy o tym, że Reni nie znosi stać w miejscu i wciąż eksperymentuje, dostarczając nam coraz to nowych hitów. W tym roku światło ujrzy ósmy album Reni Jusis „Ćma”, który inspirowany będzie latami osiemdziesiątymi, a już 5 października wokalistka rozpocznie trasę koncertową po największych polskich miastach.

Bitamina, 4.10 – 9.11, trasa

To trójka chłopaków, których połączyła pasja i miłość do muzyki. Ich przygoda rozpoczęła się w 2005 roku, kiedy to na obozie aktorskim Machulskich poznali się Amar i Mateusz – dwójka założycieli zespołu. Aktualnie Bitamina działa jako trio, zapraszając dodatkowych artystów do występów na żywo. Cechą charakterystyczną tej formacji jest niezwykłe ciepło bijące z jej kawałków i poczucie kameralności, a nawet więzi emocjonalnej jaka nawiązuje się pomiędzy muzykami, a słuchaczem. Podobną atmosferę czuć podczas występów na żywo, dlatego cieszymy się, że zespół niebawem wyrusza w kolejną trasę!

Mela Koteluk, 5 listopada, Teatr Muzyczny Roma

Po dwuletniej przerwie od koncertowania, na scenę powraca Mela Koteluk. Jedna z najważniejszych artystek ostatnich lat w polskiej alternatywie szykuje się do wydania trzeciego w karierze albumu. Premiera płyty już w listopadzie, a towarzyszyć jej będzie trasa Meli w klimatycznych i kameralnych przestrzeniach. Spodziewajcie się koncertów m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu czy Krakowie.

Coma, 12.10 – 15.12, trasa

Łódzki zespół, który w tym roku obchodzi XX-lecie swojej działalności. Z tej okazji formacja zaplanowała coś, co zachwyci jej miłośników. Muzycy wracają do swoich początków, udając się w trasę koncertową, podczas której zrezygnowali z występów w wielkich halach i klubach. COMA postanowiła zbliżyć się do swoich fanów, przypomnieć sobie i im jak jeszcze kilkanaście lat temu wyglądały spotkania z muzykami. Zespół zagra dwadzieścia koncertów w dwudziestu małych klubach i salach, co pozwoli na bardziej osobiste, intymne i emocjonujące doznania. Dla osób, które darzą zespół Roguckiego szczególnym uczuciem, na pewno będzie to niezapomniane przeżycie!

KAMP!, 5.10 – 23.11, trasa

Kolejny zespół na naszej liście, który swoje pierwsze kroki stawiał w Łodzi. Kamp! to trzyosobowy zespół grający electro-pop, który czerpie także z francuskiego chill-wave’u. Ich pierwsza EP-ka, udostępniana za darmo w internecie okazała się wyjątkowo wielkim sukcesem i podbiła serca fanów muzyki tanecznej w naszym kraju. Debiutancki długogrający album wydany sześć lat temu tylko podtrzymał i utrwalił tę miłość (świadczy o tym ponad dwanaście tysięcy sprzedanych egzemplarzy płyty) oraz pozwolił chłopakom koncertować na największych festiwalach – polskich, jak i zagranicznych. Kilka dni temu premierę miał kolejny krążek zespołu „Dare”, który utrzymany jest w typowych, lecz odświeżonych dla Kamp! tonacjach i rytmach. Trasa koncertowa promująca nowy album rozpocznie się już 5 października we Wrocławiu!

Blue Cafe, 29.09 – 24.11, trasa

Dwadzieścia lat temu zespół założył klawiszowiec i kompozytor Paweł Rurak-Sokal, który do współpracy zaprosił wówczas Tatianę Okupnik. Blue Cafe przyciągało do siebie coraz więcej słuchaczy, zwracając ich uwagę ciekawymi kompozycjami, intrygującym połączeniem gatunków oraz magnetycznym głosem swojej wokalistki. Debiutancka płyta Blue Cafe „Fanaberia” osiągnęła status platynowej, otrzymała także nagrodę Fryderyka. Grupa sukcesywnie podbijała listy przebojów i zdobywała coraz większą popularność. W 2005 roku Okupnik zdecydowała się na solową karierę, a jej miejsce zajęła Dominika Gawęda. Od tego czasu formacja zmieniła nieco swój repertuar. Do współpracy przy albumie „DaDa” zaproszono kubańskich muzyków i wokalistów, co okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ krążek zyskał status platynowego. Trasa „Double Tour” będzie okazją do uczczenia jubileuszu Blue Cafe i zaprezentowania najnowszych utworów, z płyty wydanej w sierpniu tego roku.

Kasia Lins, 18-26 października, trasa

Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Zadebiutowała w 2013 roku albumem „Take My Tears”, utrzymanym w jazzowo-soulowym klimacie. Przy produkcji płyty pomogła jej angielska wytwórnia działająca w Azji i to właśnie tam ukazał się pierwszy album artystki. Jednak za swój prawdziwy debiut Kasia uznaje „Wiersz Ostatni”, czyli krążek wydany w lutym tego roku. Zachwyca on swoim mrocznym klimatem, który nie dziwi, bo artystka inspirowała się filmami Lyncha. Nie możemy doczekać się muzycznych spotkań z wokalistką, które czekają nas już niebawem.

Lady Pank, 14.10 – 24.11, trasa

Zespół, który pełni bardzo ważną rolę we współczesnej historii i kulturze naszego kraju. Powstał w 1981 roku we Wrocławiu, a rekordy jego popularności miały miejsce już dwa lata później. W szczytowych momentach grali nawet po 360 koncertów rocznie, zapełniając największe istniejące wówczas koncertowe miejscówki. W 1983 roku ukazała się też pierwsza płyta „Lady Pank”, na której znalazły się ich największe przeboje, znane i grane do dzisiaj. O niesłabnącej popularności twórczości zespołu świadczy to, że postanowiono wydać remake jego debiutanckiego albumu, na którym pojawią się się m.in. Nosowska, Markowski, Rojek, Kowalska, Maleńczuk, Organek czy Rogucki. Nadchodząca trasa koncertowa będzie istnym wehikułem czasu, ponieważ zespół zagra kawałki z pierwszego albumu w niezmienionej kolejności i aranżacjach. Pojawią się natomiast goście specjalni, którzy sprawią, że wieczory z zespołem będą naprawdę niepowtarzalne.

Redakcja All About Musichttp://allaboutmusic.pl
Redakcja portalu All About Music.

Popularne