Dział Publicystyka Flirtini - Heartbreaks & Promises vol. 4, recenzja Doroty Kutnik

Flirtini – Heartbreaks & Promises vol. 4, recenzja Doroty Kutnik

Znalezione obrazy dla zapytania Flirtini - Heartbreaks & Promises vol. 4

Jeśli poszukujecie świeżości w polskiej muzyce, a jednocześnie czasami nudzi was słuchanie albumu tego samego artysty, koniecznie musicie zwrócić uwagę na ten projekt, który jednak na naszym muzycznym rynku nowy nie jest. Elektroniczna muzyka miejska w naszym kraju ma się bardzo dobrze, a udowadniają to Jedynak i Ment XXL tworzący znany duet Flirtini. Formacja niedawno zaprezentowała kolejną część kompilacji Heartbreaks & Promises znowu zapraszając do współpracy śmietankę polskich artystów. I po raz kolejny ich wizja się sprawdziła.

Duet Flirtini znany już od sześciu lat pracuje nad składankami Heartbreaks & Promises, z których każda okazuje się sukcesem. Okazuje się, że jest zapotrzebowanie na taką muzykę, a i artyści chętnie biorą udział w takich nowych projektach. Niektórzy z nich to dopiero wschodzące gwiazdy polskiej muzyki, a inni to już doświadczeni wokaliści, choć nie tylko. Są wśród nich również raperzy i producenci. Trzecia część kompilacji, która światło dzienne ujrzała pod koniec 2016 roku, znalazła się w moim zestawieniu najlepszych albumów tego właśnie roku. Często wracam do wielu utworów z tego krążka, m.in. do piosenek Natalii Nykiel, Piotra Zioły i Michała Sobierajskiego. Jak będzie w przypadku kolejnej części?

Przede wszystkim od razu należy zwrócić uwagę na skład, który stworzył Heartbreaks & Promises vol. 4. To nie są przypadkowi ludzie – to artyści z charakterem i ukształtowanym stylem muzycznym, dzięki którym piosenki nabierają oryginalności. W nagranie po raz kolejny aż szesnastu utworów na płytę zaangażowało się ponad trzydziestu znanych artystów. Są tu osoby, które współpracowały z Flirtini już wcześniej jak obdarzony świetnym głosem Michał Sobierajski, niezawodna Klaudia Szafrańska czy Suwal. Ale pojawiają się też niespodzianki takie jak Mrozu w nowej odsłonie z genialnym utworem Ikar, Rosalie., Dawid Podsiadło powracający po długiej przerwie w udanej współpracy z Bitaminą, Ralph Kaminski w melancholijnej, ale bardziej elektronicznej wersji czy nawet Dawid Kwiatkowski, który z takim środowiskiem nie jest raczej kojarzony, w duecie z Holakiem. Już sam skład zachęca do przesłuchania albumu. A na pewno nie zawiedziecie się tym, co znajdziecie w środku. Ja od pierwszego przesłuchania wiedziałam, że będzie to płyta, do której będę wracać nie raz.

Mamy tu miks różnych gatunków i osobowości muzycznych. Jest i nowoczesne r’n’b w  Ot, Tak w wykonaniu utalentowanej Rosalie., i jest też chwytliwy rap, za który odpowiada m.in. Ras, Ten Typ Mes czy Otsochodzi. Są tu melodie idealne na lato, które mają w sobie duży potencjał. Z drugiej strony znajdziemy tu też polskie świetne i inteligentne teksty, a niektóre z nich wywołują też niemały uśmiech na twarzy, tak jak chociażby w przypadku wspólnego utworu Dawida Podsiadło i Bitaminy. Nie jestem w stanie jednak wybrać dwóch czy trzech ulubionych piosenek – za dużo tu muzycznej dobroci. Warto przesłuchać na pewno piosenki takie jak Melodramat, Panton, 9 Mostów ze świetnym występem Linii Nocnej, Tak Jak Chce (Sonar i Lena Osińska w refrenie – miód na uszy!) oraz Bliżej z Igorem Walaszkiem na wokalu.

Czwarta część kompilacji Heartbreaks & Promises to pozycja, której nie może zabraknąć w waszej liście albumów do przesłuchania. Flirtini specjalnie dla fanów zebrali w jednym krążku kilkadziesiąt artystów z naprawdę bardzo dobrymi piosenkami, a więc korzystajcie z tej okazji i słuchajcie polskiej muzyki, bo warto!

Popularne