Dział News Film z udziałem Björk zostanie ponownie wydany

Film z udziałem Björk zostanie ponownie wydany

Islandzka gwiazda Björk zadebiutowała jako aktorka w filmie The Juniper Tree. Wkrótce produkcja zostanie ponownie wydana.

Björk miała 24 lata, kiedy odbyła się premiera filmu The Juniper Tree. Artystka zagrała w nim główną rolę i był to jej aktorski debiut.

Produkcja The Juniper Tree została oparta na baśni braci Grimm pt. Krzak jałowca. Reżyserką obrazu była Amerykanka, Nietzchka Keene. Film po raz pierwszy wydano w 1990 roku, jeszcze przed ukazaniem się przełomowej płyty BjörkDebut (1993), która odniosła światowy sukces.

Już niedługo The Juniper Tree czeka ponowne wydanie w odświeżonej wersji audio-wizualnej. Nowa wersja po raz pierwszy zostanie wyświetlona 10 listopada na festiwalu filmowym AFI Fest, a oficjalne wydanie nastąpi dopiero wiosną przyszłego roku.

Dyskografia Björk składa się z 10 albumów studyjnych. Ostatni krążek – Utopia – trafił do sprzedaży w 2017 roku.

Mateusz Plata
Studiuje na Uniwersytecie Gdańskim. Słucha bardzo dużo muzyki, głównie popu, ale nie skreśla żadnego innego gatunku. W szczególności interesuje go szwedzki pop i tamtejszy rynek muzyczny, toteż w jego słuchawkach najczęściej wybrzmiewają dźwięki płynące prosto ze Szwecji, począwszy od Zary Larsson, kończąc na klasykach takich jak ABBA czy Roxette.

Popularne