Dział NewsProgramy muzyczne w TVX Factor Polska

Szokująca eliminacja: Filip Mettler opuścił 3. edycję X Factora!Trzeci odcinek na żywo trzeciej edycji programu X Factor był epizodem muzyki tanecznej. Usłyszeliśmy covery kawałków Rihanny, Kylie Minogue czy Bruno Marsa. Odpadł

Program otworzył Filip Mettler, który wykonał Without You Davida Guetty i Ushera. Występ zebrał pozytywne komentarze od Kuby i Tatiany, a Czesławowi się nie podobało. Następnie kolejny podopieczny Kuba Wojewódzkiego – Maja Hyży, która zmierzyła się z Only Girl (In the World) Rihanny. Również była chwalona, a sama przyznała, że ten kawałek bardziej jej „leży” niż ten z ubiegłego tygodnia. Wojciech Ezzat zaśpiewał Treasure Bruno Marsa, a Girls On Fire zmieszały dwa przeboje Kylie Minogue: I Should Be So Lucky oraz Can’t Get You Out of My Head.

Podczas dłuuugiej przerwy w X Factorze, w The Voice of Poland w drużynie Patrycji Markowskiej dokonywano kastracji. Gdy już TVN pokazał wszystkie reklamy masła, mleka i piwa, powróciliśmy do programu. Klaudia Gawor zmierzyła się z przebojem Madonny – Like a Prayer. Za chór w tym kawałku robił zespół Sound ‚n’ Grace znany z programu Mam Talent!. Jurorzy byli zachwyceni, Czesław stwierdził, że jest to najlepszy występ live’ów tej edycji, a Kuba okrasił Klaudię Borussią Dortmund X Factora. Aicha i Asteya zaprezentowały Poker Face Lady Gagi, natomiast Grzegorz Hyży postawił na Wham! i Wake Me Up Before You Go-Go.

Po kolejnej superdługiej porcji reklam poznaliśmy dwójkę artystów, którzy otrzymali najmniej głosów – i tu zaskoczenie. Girls on Fire oraz Filip Mettler. Mettler zaśpiewał Locked Out Of Heaven, a Girls on Fire zaśpiewały Girl on Fire. :) Jak się można było spodziewać, Tatiana była za dziewczynami, Kuba za Filipem, a decydujące słowo należało do Czesława. Ten zdecydował, że program opuszcza… FILIP METTLER!

Tags
Show More


Łukasz Mantiuk

Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Related Articles

18 Comments

 1. To wszystko jest ustawka, nie pozwolą aby Tatiana na wstępie straciła wszystkich uczestników to logiczne szkoda tylko, że Filip na tym ucierpiał był moim faworytem…

 2. Dla mnie najgorsza w tym odcinku była Maja. Tak zmasakrowanej piosenki dawno nie słyszałem.

  Najlepsza natomiast Klaudia. I kompletnie nie rozumiem czemu Girls on Fire znalazły się w dogrywce, jak dla mnie ich występ był niezły.

  A Filip znalazł się w dogrywce tylko dlatego, że występował jako pierwszy i miał zbyt głośno puszczony podkład, przez co nie mógł przebić się głosem. Wina odpowiedzialnych za udźwiękowienie.

  Biorąc pod uwagę dogrywkę, faktycznie dziewczyny zaśpiewały lepiej i zasłużyły na dalszy udział.

 3. Bardzo dobrze, że odpadł te Filip, słaby był. Choć powinna odpaść Maja, ona to w ogóle beznadziejna jest, przechodzi tylko dlatego, że jej mąż śpiewa w miarę.

 4. Filip zaśpiewał beznadziejnie. Gorzej nawet niż Usher, co już jest dużym wyczynem ;) Maja nie poradziła sobie z piosenką Rihanny, która ma dużo gorszy głos niż Maja. Powinni jej dawać do śpiewania soulowe, bluesowe, r&b utwory.

   1. Nie da się umieć zaśpiewać wszystko, to nie roboty. Rola jurora jest taka, aby znaleźć odpowiedni utwór w danym temacie, niestety jurorzy nie radzą sobie, już trzeci sezon a zawodzą. Szczególnie Mozil, który wybiera takie denne kawałki dla Ezzata i Hyżego, Barej już poleciała za jego winą. Tatiana ma o tyle szczęście, że Girls on Fire są bardzo profesjonale i same wiedzą czego chcą, bo bez tego też by sobie nie poradziła. No i Kuba… on kompletnie nie ma pomysłu na Maję i nie miał na Filipa, chciał / chce z nich zrobić megagwiazdy ale niestety nie wychodzi mu to.

    1. Idea jest taka, że to oni sami powinni mieć charyzmę i wiedzieć czego chcą. I powinni umieć bronić swojego zdania, a nie bez protestów słuchać jurorów.

 5. Moim zdaniem to jest tak, że zawsze przedwcześnie wyrzucają jakiegoś faworyta, żeby w następnych odcinkach móc mówić „głosujcie na swoich faworytów, każdy głos się liczy, nikt nie jest bezpieczny, bo udowodniła eliminacja FIlipa tydzień temu” sratata. W każdym talent showie tak jest, że kogoś wyrzucają przedwcześnie tylko po to aby móc tej formułki uzywać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.