Trzeci odcinek na żywo trzeciej edycji programu X Factor był epizodem muzyki tanecznej. Usłyszeliśmy covery kawałków Rihanny, Kylie Minogue czy Bruno Marsa. Odpadł

Program otworzył Filip Mettler, który wykonał Without You Davida Guetty i Ushera. Występ zebrał pozytywne komentarze od Kuby i Tatiany, a Czesławowi się nie podobało. Następnie kolejny podopieczny Kuba Wojewódzkiego – Maja Hyży, która zmierzyła się z Only Girl (In the World) Rihanny. Również była chwalona, a sama przyznała, że ten kawałek bardziej jej „leży” niż ten z ubiegłego tygodnia. Wojciech Ezzat zaśpiewał Treasure Bruno Marsa, a Girls On Fire zmieszały dwa przeboje Kylie Minogue: I Should Be So Lucky oraz Can’t Get You Out of My Head.

Podczas dłuuugiej przerwy w X Factorze, w The Voice of Poland w drużynie Patrycji Markowskiej dokonywano kastracji. Gdy już TVN pokazał wszystkie reklamy masła, mleka i piwa, powróciliśmy do programu. Klaudia Gawor zmierzyła się z przebojem Madonny – Like a Prayer. Za chór w tym kawałku robił zespół Sound ‚n’ Grace znany z programu Mam Talent!. Jurorzy byli zachwyceni, Czesław stwierdził, że jest to najlepszy występ live’ów tej edycji, a Kuba okrasił Klaudię Borussią Dortmund X Factora. Aicha i Asteya zaprezentowały Poker Face Lady Gagi, natomiast Grzegorz Hyży postawił na Wham! i Wake Me Up Before You Go-Go.

Po kolejnej superdługiej porcji reklam poznaliśmy dwójkę artystów, którzy otrzymali najmniej głosów – i tu zaskoczenie. Girls on Fire oraz Filip Mettler. Mettler zaśpiewał Locked Out Of Heaven, a Girls on Fire zaśpiewały Girl on Fire. :) Jak się można było spodziewać, Tatiana była za dziewczynami, Kuba za Filipem, a decydujące słowo należało do Czesława. Ten zdecydował, że program opuszcza… FILIP METTLER!