Dział NewsFestiwale, koncerty, wydarzenia

Festiwal w Sopocie ponownie z zagranicznymi gwiazdami

Sopot Festival wraca do korzeni. Organizatorzy imprezy zadecydowali o przywróceniu starej formuły festiwalu, co oznacza, że już w sierpniu na scenie Opery Leśnej ponownie zaśpiewają zagraniczni wykonawcy.

Znalezione obrazy dla zapytania Festiwal w Sopocie

Podobnie jak przed rokiem, tak i w tym roku – Festiwal w Sopocie pod marką Top of the Top Festival zorganizuje telewizja TVN. Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl – tegoroczny festiwal będzie miał formułę międzynarodową, a więc na sopockiej scenie, po kilkuletniej przerwie znowu pojawią się artyści z zagranicy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że widowisko potrwa trzy dni, od piątku do niedzieli.

Festiwal w Sopocie został zorganizowany w zeszłym roku po dwuletniej przerwie. Imprezę po raz pierwszy od kilku lat zorganizowała telewizja TVN (w latach 2012-2014 organizacją festiwalu zajmował się Polsat). Podczas trzydniowego Sopot Top of the Top Festival 2017 wystąpiło ponad 50 polskich wykonawców, m.in. Edyta Górniak, Agnieszka Chylińska czy Andrzej Piaseczny.

Tags
Show More


Related Articles

3 Comments

  1. Czekałem naprawdę na to by Sopot miał swój charakter. Ten z którego był znany gdzie nagrodą był Bursztynowy Słowik. Pamiętam konkursy tej rywalizacji, emocje i bardzo duże zainteresowanie państw, które chciały wsiąść w nim udział. Np. Można by było zrobić coś w rodzaju bałtyckiego eurowizyjnego konkursu. Sopot słynie dla Polski z Top Trendy Polsatu ale dla Świata słynie tylko i wyłącznie z bursztynowego słowika. Był on rozdawany tylko podczas konkursu tego formatu międzynarodowego. Wrócić i zobaczyć reprezentantów innych krajów jak kiedyś, Szwecji Danii, Niemiec, Łotwy Finlandii, Polski i innych.. ciesze się że ten format będzie realizowany.

    1. Z przyjemnością się oglądało nieco ponad 10 lat temu. Ulice wtedy pustoszały. Każdy przeżywał i były z tego przeboje. A później poszło niewiadoma gdzie. Ja nie wiem, że w tej Polsce to nie potrafimy się troszczyć o coś co ma potencjał. Tylko się pielęgnuje jakieś badziewie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Close