Dział PublicystykaFelietony

Fani Edyty Górniak mają dość

Kilkanaście tygodni po wydaniu płyty My w w 2012 roku Edyta Górniak wyznała, że już pisze utwory na nowy krążek i tym razem tak długo nie będzie trzeba czekać na to wydawnictwo. Jest luty 2017, a kolejnego wydawnictwa artystki nadal nie ma. Co się dzieje?

Album My został wydany pięć lat temu. Jeszcze wcześniejsza płyta artystki, E·K·G, została wydana w 2007 roku. Górniak obiecała fanom, że na album po My nie będzie trzeba czekać tyle samo co między tamtymi wydawnictwami. Tak się nie stało.

W 2014 roku, czyli dwa lata po wydaniu My premierę miały single Your High i Glow On. W 2015 roku premierę miało Oczyszczenie, które miało być ostatnim, trzecim singlem zapowiadającym nowy album. W 2016 roku Edyta wzięła udział w preselekcjach do Eurowizji z utworem Grateful, gdzie zajęła trzecie miejsce przegrywając z Margaret i Michałem Szpakiem.

Problemy zaczęły się po zerwaniu współpracy z duetem Dustplastic (Piotr Pacak, Michał Nocny). Zaczęły się prywatne przepychanki, gdzie Edyta oskarżyła panów, po czym panowie bronili się, że to nie oni są odpowiedzialni za przerwanie pracy nad nowym albumem Górniak. Zrobiło się nieprzyjemnie. Później Górniak ogłosiła całemu światu, że rozpoczęła prace z Davidem Fosterem, autorem największych przebojów Whitney Houston i Celine Dion. Do współpracy jednak nie dojdzie, bo niedawno artystka ogłosiła, że Foster ma zabookowaną pracę na 3 lata do przodu i nie znajdzie dla niej czasu. Tymczasem Górniak mieszka z synem w Stanach Zjednoczonych i to by było na tyle.

Pozostaje jeszcze kwestia trasy koncertowej Love 2 Love. Rozpoczęła się ona 8 sierpnia 2015 roku i do dziś się nie zakończyła. Tzn. oficjalnie. Od sierpnia Edyta dała 9 koncertów, a finał trasy miał mieć 9 grudnia 2015 roku, jednak przez brak możliwości skoordynowania wszystkich, głównych gości finałowego koncertu jubileuszowego, Edyta postanowiła go przełożyć, zapowiadając jednocześnie jeden dodatkowy koncert w Warszawie. Koncert prawie-finałowy odbył się w Walentynki, 14 lutego 2016 roku, po czym od tego czasu Edyta cały czas obiecała fanom finałowy koncert. Do dzisiaj się on nie odbył.

Edyta Górniak ostatnio udzieliła wywiadu Dzień Dobry TVN, gdzie opowiadała o synu i mieszkaniu w USA. Ani słowa o muzyce. Da dwa koncerty na gali charytatywnej Kobiety Kobietom 13 marca 2017 roku w Poznaniu (wydarzenie biletowane, koncerty akustyczne).

Tymczasem na grupie Edyty Górniak, jak również na jej Facebooku, można znaleźć mnóstwo dosyć negatywnych i smutnych opinii na temat kolejnych działań piosenkarki. Fani narzekają, że nowej płyty nie ma, a Edyta coraz bardziej oddala się od muzyki.

 

To tylko niektóre komentarze, jest ich wiele. Jak myślicie, kiedy Edyta Górniak powróci do muzyki? Czy w ogóle czekacie na jej nowe piosenki?

Tags
Show More


Łukasz Mantiuk

Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Related Articles

21 Comments

  1. Nowej płyty się pewnie nie doczekamy.. łatwiej zarobić na życiu prywatnym niż na muzyce. Po marcowym koncercie będą pewne długie wakacje po „pracowitym okresie”. A fanom pozostaje cieszyć się pięknymi nagraniami z pierwszej dekady, dobrymi nagraniami z drugiej i resztkach talentu z trzeciej dekady „kariery”.
    Żeby dodać pozytywny akcent – zdjęcie „dorobku” artystycznego Edyty na terenie Europy i Azji. Do tego 8 winyli, około 12 kaset i 12 wydań singli, których brakuje na zdjęciu. Ktoś kiedyś jej powiedział, że będzie gwiazdą w stanach. Rzeczywistość pokazała, że się spełniło, choć opacznie.

  2. Ona nie wydała dobrej płyty od jej pierwszego międzynarodowego albumu. E•K•G było zlepkiem fanaberii a MY okazało się rozpaczliwa próba zdobycia innej grupy słuchaczy. Nowy album pojawi się wtedy kiedy zabraknie jej na życie.

  3. Śmieszy trochę, że oburza się, gdy ktoś nazwie ją celebrytką, a od kilku dobrych lat, tylko tak jest kojarzona ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *