AlbumyDział NewsPremierowe utwory

Ezra Koenig napisał piosenkę do filmu Peter Rabbit

Członek Vampire Weekend – Ezra Koenig – napisał piosenkę do nowego filmu animowanego Peter Rabbit. Tytułowemu bohaterowi w animacji głosu użycza James Corden

Peter Rabbit, lub po polsku Piotruś Królik, to ekranizacja książki dla dzieci, której autorką jest Beatrix Potter. Film to połączenie animacji i kina aktorskiego, gdzie główny bohater królik Piotruś otrzymał głos Jamesa Cordena. To właśnie Brytyjczyk wykonuje piosenkę napisaną specjalnie na potrzeby filmu przez Ezrę Koeniga, członka zespołu Vampire Weekend. Utwór nosi tytuł I Promise You a jego współtwórcą jest reżyser ekranizacji, Will Gluck.

Światowa premiera filmu miała miejsce 9 lutego, natomiast do polskich kin trafi on 16 kwietnia. Przypomnijmy, że Piotruś Królik to bohater, który powstał w 1902 roku.

Sam Ezra Koenig nie styka się ze światem muzyki filmowej po raz pierwszy. Podczas Oscarowej gali wykonał wraz z Karen O nominowaną do nagrody piosenkę The Moon Song, pochodzącą z filmu Her.

Tags
Show More


Patrycja Mucha

Studentka II roku Tekstów Kultury. Każdą wolną chwilę spędza z muzyką popularną, ale w każdym gatunku odnajdzie coś dla siebie. Seriale również pochłaniają sporą część jej życia.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Close