Dzisiaj w serwisach streamingowych pojawił się nowy album zespołu Evanescence. Jest to jednak wydawnictwo inne, niż moglibyśmy się spodziewać – zawiera b-side i bonusowe utwory z poprzednich krążków zespołu. Są też nowości.

Album Lost Whispers zawiera dwanaście kompozycji, większość z nich to bonusowe utwory lub b-side tracki z poprzednich wydawnictw. Są też nowości – Lost Whispers Intro znane z koncertów zespołu, a także nowa wersja utworu Even In Death.

Tracklista

 1. Lost Whispers Intro
 2. Even in Death – 2016 Version (wcześniej tylko na Origin)
 3. Missing – Live in Europe
 4. Farther Away (b-side albumu Fallen)
 5. Breathe No More (singiel z soundtracka filmu Elektra)
 6. If You Don’t Mind (stworzony na album The Open Door)
 7. Together Again (stworzony na album The Open Door, wydany później jako osobny singiel w 2010 roku na cele charytatywne)
 8. The Lost Song I’m Wasting on You (b-side albumu The Open Door)
 9. A New Way to Bleed (b-side albumu Evanescence)
 10. Say You Will (b-side albumu Evanescence)
 11. Disappear (b-side albumu Evanescence)
 12. Secret Door (b-side albumu Evanescence)

Lost Whispers można zakupić jedynie w nowym, specjalnym boxie – The Ultimate Collection – które zawiera sześć winyli, w tym właśnie Lost Whispers, a także nigdy nie wydany album-demo – Origin. Jest to krążek, który powstał przed debiutem zespołu, Fallen, i który zespół rozdawał fanom na pierwszych koncertach jako demówkę. Nagrania z tego albumu można było znaleźć w sieci, ale nigdy nie zostały one oficjalnie wydane. Do teraz.