Kolejny półfinał tegorocznej Eurowizji został omówiony. Zanim przyjrzymy się tegorocznym automatycznym finalistom przypomnijmy sobie, kto będzie konkurentem Polski do awansu.

Eurowizja 2018 Drugi Połfinał

Drugi półfinał tegorocznej Eurowizji odbędzie się 10 maja. Weźmie w nim udział osiemanście pańtw, a z grona automatycznych finalistów prawo głosu mają w nim Francja, Niemcy i Włochy.

Wśród uczestników tej części widowiska znalazły się Australia, Rosja, Rumunia i Ukraina, czyli kraje, które jeszcze nigdy nie odpadły w półfinale. Według większości Szwecja również nie powinna mieć problemów z awansem. Nie zabraknie oczywiście eurowizyjnych powrotów – Alekander Rybak i Waylon ponownie walczyć o jak najwyższy rezultat. A poprzeczkę mają ustawioną wysoko, ponieważ obaj wokaliści podczas swoich poprzednich startów zakończyli rywalizację na podium. Z kolei Jessica Mauboy, która w 2014 roku występowała na Eurowizji jako gość tym razem reprezentować swój kraj będzie jako uczestnika konkursu.

Drugi półfinał to również mieszanka różnych stylów muzycznych. Kraje takie jak Gruzja, Serbia czy Czarnogóra postawiły na utwory etniczne, Polska czy Malta wybrały bardziej mainstreamowe kompozycje, z kolei Węgry postawiły na post-hardcore w ojczystym języku.

W czołówce notowań bukmacherskich obecnie znajdują się Szwecja, Australia i Norwegia. Z kolei najmniejsze szanse na awans mają reprezentanci Malty, Gruzji i San Marino. Kolejność występów podczas drugiego półfinału Eurowizji 2018 przedstawia się następująco:

Już niebawem ruszają próby do tegorocznej Eurowizji. Zanim to jednak nastąpi przed nami prezentacja sześciu krajów, które już mają zagwarantowane miejsce w finale. Jako pierwsza z tego grona zostanie przedstawiona reprezentantka tegorocznych gospodarzy, czyli Cláudia Pascoal.