Dział NewsEurowizjaFestiwale, koncerty, wydarzenia

Eurowizja 2018. Francja, Bułgaria i Cypr z nagrodami Marcela Bezençona

Wraz z finałem Eurowizji 2018 przyznany nagrody Marcela Bezençona. Ich laureatami okazały się utwory reprezentacji francuskiej, bułgarskiej i cypryjskiej. Sprawdźcie szczegóły.

Nagrody Marcela Bezençona po raz pierwszy zostały przyznane w 2002 roku podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Tallinie. Zostały ufundowane przez Christera Björkmana (reprezentant Szwecji w 1992 roku oraz aktualny szef delegacji szwedzkiej) oraz Richarda Herreya (zwycięzca Eurowizji 1984 dla Szwecji). Zostały nazwane na rzecz pomysłodawcy Konkursu Piosenki Eurowizji, Marcela Bezençona.

Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: Artistic Award, Composer Award i Press Award. W tym roku tak przedstawiają się zwycięzcy:

Category Country Song Performer(s) Composer(s)
Artistic Award  Cyprus „Fuego” Eleni Foureira Alex Papaconstantinou, Geraldo Sandell, Viktor Svensson, Anderz Wrethov Didrick
Composer Award  Bulgaria „Bones” Equinox Borislav Milanov, Trey Campbell, Joacim Persson, Dag Lundberg
Press Award  France „Mercy” Madame Monsieur Émilie Satt, Jean-Karl Lucas

Rok temu nagrody artystyczną i kompozytorów otrzymał Salvador Sobral, a nagrodę prasy Francesco Gabbani z Włoch.

Tags
Show More


Łukasz Mantiuk

Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Close