Dział NewsEurowizjaFestiwale, koncerty, wydarzenia

Eurowizja 2012. Po drugim półfinale, zobacz kto awansował.Wczoraj miejsce miał drugi półfinał Eurowizji 2012 – w tym roku w Baku, w Azerbejdżanie. Na scenie zaprezentowali się m.in. faworyci konkursu Szwecja, Serbia czy Turcja. Zobaczcie, które dziesięć krajów awansowało do wielkiego finału.

Dziesiątka krajów, które awansowały do finału to (wraz z pozycjami startowymi, z którymi wystąpią w sobotę w wielkim finale):

Wczoraj miejsce miał również bardzo specjalny Interval Act. Podczas zliczania głosów Europy na scenie pojawiła się piątka zwycięzców Eurowizji z ostatnich pięciu lat. Dima Bilan wykonał Believe (Eurowizja 2008), Alexander Rybak Fairytale (Eurowizja 2009), Lena Satellite (Eurowizja 2010), Marija Šerifović Molitvę (Eurowizja 2007) i na koniec do tej czwórki dołączyli Eli & Nikki (Eurowizja 2011), którzy wspólnie wykonali Waterloo – wielki przebój Abby, który wygrał Eurowizję w 1974 roku.

Tags
Show More


Łukasz Mantiuk

Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.