Dział News Elton John współtwórcą muzyki do nowego Króla Lwa

Elton John współtwórcą muzyki do nowego Króla Lwa

Premiera filmowej wersji Króla Lwa odbędzie się w przyszył roku. Jednak Elton John już teraz zdradził pierwsze szczegóły dotyczące ścieżki dźwiękowej produkcji.

Na 2019 rok zaplanowana jest premiera remake’u Króla Lwa, animacji Disneya z 1994 roku. Kilka tygodni temu ogłoszono głosową obsadę filmu, w której znaleźli się Beyoncé, Donald Glover czy Chiwetel Ejiofor. Ostatnio Elton John zapowiedział, że na potrzeby produkcji ma w planach stworzenie nowego utworu.

W wypowiedzi dla dziennika The Sun wokalista oznajmił, że do filmu ma powstać zupełnie nowy utwór, który będzie towarzyszyć napisom końcowym. Piosenka ma powstać dzięki współpracy Eltona, odpowiedzialnego za oryginały soundtrack Tima Rice’a oraz sztabu Beyoncé.
W filmowej wersji Króla Lwa znajdą się też utwory znane z oryginału: Circle Of Life, I Just Can’t Wait to Be King, Hakuna Matata oraz nagrodzone Oscarem za najlepszą oryginalną piosenkę filmową Can You Feel The Love Tonight.

Arkadiusz Zroślak
Student zarządzania kultura i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nie zamyka się w określonych gatunkach muzycznych, jednak najwięcej miejsca na playliście zajmuje pop zarówno w wersji mainstreamowej jak i alternatywnej. Baczny obserwator Eurowizji, który w wolnych czasie stara się szukać nowych bodźców muzycznych.

Najpopularniejsze (48h)