Edyta Górniak rozpoczęła trasę, na którą musicie iść. Fotorelacja Łukasza Mantiuka

Wczoraj w Gdańsku rozpoczęła się akustyczna trasa koncertowa Edyty Górniak. I powiem wiem, że co by nie mówić o Edycie, to jej głos i forma bronią się same. Mamy dla Was zdjęcia, filmy i setlistę. Koniecznie wybierzcie się na to wydarzenie w Waszym (lub pobliskim) mieście!Podczas ponad dwugodzinnego koncertu artystka śpiewa, dużo gada, dużo opowiada o sobie i swoich piosenkach. Górniak wyciągnęła z szafy dawno nieśpiewane piosenki, znalazło się również kilka nigdy niewykonywanych. Mamy powrót do debiutanckiego krążka, do pierwszego albumu światowego, ale również to takich perełek jak Kolorowy wiatr z bajki Pokahontaz. Setlista bardzo nowa, inna. Cieszę się, że znalazło się miejsce dla moich ulubionych Nie proszę o więcej i Kasztany, ale brakowało mi Litanii. Miło by było również usłyszeć Dumkę na dwa serca

W Gdańsku miała miejsce jeszcze jedna interesująca sytuacja, a mianowicie po wykonaniu Kolorowego wiatru, Edyta zapytała publiczność czy jest ktoś gotowy teraz wejść na scenę i zaśpiewać ten utwór (bo jest on tak trudny do zaśpiewania). Niespodziewanie zgłosiła się 11-letnia Ania z Elbląga, która wykonała piosenkę naprawdę dobrze. Górniak zapraszała młodą widzkę do Voice of Poland.

Wokal Edyty Górniak jest wspaniały jak nigdy dotąd. Słychać, że artystka mocno ćwiczyła do tej trasy, bo w każdej piosence brzmi lepiej niż na płycie. Miałem obawy, czy podczas akustycznego trasy, gdzie główną rolę gra jej głos da sobie radę, ponieważ podczas letnich koncertów na telewizyjnych festiwalach momentami coś nie grało.  Drugiego takiego wokalu jak ten w Polsce nie znajdziecie, a teraz jest jeszcze w szczytowej formie, dopieszczonej na tę trasę. Koniecznie wybierzcie się na koncert, rozpiska na samym dole.

Tymczasem tak przedstawia się setlista, niżej znajdziecie moje zdjęcia oraz wideo. Miło nam pochwalić się, że prócz fotografa Edyty byliśmy jedynymi mediami w Polsce akredytowanymi na koncert press+foto. :)

Setlista

Fotorelacja

Wideo

Wszystkie miasta na trasie

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst

Najnowsze wpisy

Popularne

Łukasz Mantiuk
Łukasz Mantiukhttp://allaboutmusic.pl
Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.