Dział News Nowy singiel: Edyta Górniak - Grateful (Eurovision 2016 Entry)

Nowy singiel: Edyta Górniak – Grateful (Eurovision 2016 Entry)

Grateful Edyty Górniak to prawdopodobnie jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego miesiąca. Artystka właśnie z tym utworem zgłosiła chęć wzięcia udziału do Krajowych Eliminacji do Eurowizji 2016. Dzisiaj poznaliśmy w pełni ten singiel.

Edyta Górniak to najprawdopodobniej najbardziej niedoceniona artystka zza granicą. Swoją szansę na międzynarodową popularność miała już w 1994 roku, kiedy to z utworem To nie ja zajęła wysokie, drugie miejsce. Ze względu na pewne okoliczności artystka niestety nie mogła wygrać Konkursu.

Do tej pory jednak żaden reprezentant nie zdołał dokonać równie dobrego bądź też lepszego wyniku podczas następnych edycji wokalnej Eurowizji. Nadzieją na zmianę mogła być sama Edyta, zaś ona konsekwentnie odmawiała powtórnego udziału w przedsięwzięciu.

Aż do teraz. W ostatnim dniu przyjmowania zgłoszeń do Narodowych Preselekcji wokalistka zgłosiła swoją propozycję. Grateful został premierowo zaprezentowany podczas walentynkowego koncertu, który odbył się w Krakowie 14 lutego. Dziesięć dni później na antenie radia RMF FM poznaliśmy studyjną wersję piosenki.

Przypomnijmy, że koncert Narodowych Selekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się 5 marca o godzinie 21:25. To podczas tego wydarzenia dowiemy się, kto z 9 kandydatów pojedzie do Sztokholmu. Może Edyta?

[pro_ad_display_adzone id=”112511″]

 

Łukasz Mantiukhttp://allaboutmusic.pl
Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Popularne