Dziś finał Melodifestivalen 2014 – czyli prawie jak mała Eurowizja

Już dzisiaj Szwecja wybierze swojego reprezentanta na Konkurs Piosenki Eurowizji 2014. Szwedzkie preselekcje to wielkie wydarzenie w kraju, 4 ćwierćfinały, koncert drugiej szansy i wielki finał – czyli dziś. W Melodifestivalen 2014 zmierzy się dziesiątka artystów z naprawdę dobrymi utworami. Nie bez przyczyny Melodi nazywane jest „małą Eurowizją”. Większość z utworów z finały śmiało mogłoby reprezentować jakieś kraje w głównym konkursie.

W dzisiejszym konkursie – godzina 20:00 do obejrzenia na stronie stv.se – zmierzą się m.in. Helena Paparizou, zwyciężczyni Eurowizji 2005 oraz artyści szwedzcy, którzy już wcześniej próbowali swoich sił w Melodifestivalen np. Sanna Nielesen czy Alcazar.

Pełna lista wykonawców (wg kolejności występowania) przedstawia się następująco:

 1. Anton Ewald – Natural
 2. Ellen Benediktson – Songbird
 3. Alcazar – Blame It on the Disco
 4. Oscar Zia – Yes We Can
 5. Linus Svenning – Bröder
 6. Helena Paparizou – Survivor
 7. Yohio – To the End
 8. Sanna Nielsen – Undo
 9. Panteoz – Efter solsken
 10. Ace Wilder – Busy Doin’ Nothin’

Skrót:

[su_divider top=”no” style=”double”]

Moi faworyci to Sanna lub Ellen, mimo całej mojej sympatii do Heleny, utwór ten jest dosyć nijaki. Lubię go, ale nie widzę szans na Eurowizji. Songbird mogłoby ‚zaskoczyć’, bo dawno tego typu ballada nie wygrała.

Sanna:

Ellen:

Helena:

[su_divider top=”no” style=”double”]

Mówi się, że jednak wygrać może to:

1 Reply to “Dziś finał Melodifestivalen 2014 – czyli prawie jak mała Eurowizja”

 1. „Songbird” i „Busy Doin’ Nothing'” to zdecydowanie najciekawsze kompozycje. Pierwszy utwór jest prosty, spokojny i przede wszystkim nienachalny. Wokal również na plus. Druga piosenka to nic specjalnego, ale ma hitowy potencjał. Kojarzy mi się z Icona Pop. Tutaj możliwości wokalne trochę ranią uszy, ale przy tego typu kompozycjach nie stanowi to aż tak dużego problemu. Reszta to dla mnie tanie, przezroczyste EDM.
  Moim faworytem jest Finlandia. „Something better” to jeden z lepszych utworów, jakie prezentowały się do tej pory na Eurowizji. Liczę na Top 5.

Możliwość komentowania jest wyłączona.