All About MusicUtwór Tygodnia

Anaconda wciąż na podium, Margaret awansuje na miejsce drugie. Wygrywa jednak Ed Sheeran! „Don’t” Utworem Tygodnia!

Tydzień temu Scarlett zespołu LemON zostało Złotym Utworem. Zacięta walka się zakończyła, czas na nowe Utwory Tygodnia. Dzisiaj wygra Ed Sheeran z kawałkiem Don’t. Jednak tuż za nimuplasowała się Margaret, a z poczekalni awansował jeden utwór (chociaż nie o „własnych” siłach). Prezentujemy Wam również nowy wygląd naszej Listy Przebojów.

Ed Sheeran dokonał nie lada skoku. Awansował z miejsca 14. aż na sam szczyt! Brytyjczyk uzbierał 56 głosów. Zaledwie dwa mniej uzyskała Margaret z kawałkiem Start a Fire. To pierwsze zwycięstwo Sheerana (z tym utworem). Wcześniej wygrał raz z przebojem Sing. Margaret natomiast wygrywała już dwukrotnie i była blisko trzeciego zwycięstwa.

Nicki Minaj spada z miejsca drugiego na trzecie. Wciąż trzyma się mocno. Z trzeciego na czwarte spada Beyoncé z utworem Pretty Hurts.

Za zespół LemON tydzień temu z poczekalni awansowała Lorde. Jej Yellow Flicker Beat debiutuje na miejscu piątym. Na miejscach 6., 7. i 8. mamy falę awansów. Shake It Off Taylor Swift awansuje o oczko z 7. na 6., Sing Eda z 17. na 7., a Partition z 19. na 8.

Sia spada na miejsce 9., Grzegorz Hyży z 5. na 10., a Kiesza z 8. na 11. Co ciekawe, w 22. tygodniu na liście OneRepublic awansuje z 15. na 12.

Słabo radzi sobie Ariana Grande, Iggy Azalea oraz dwa utwory Katy Perry. Z listy odpada The Veronicas, które spędziły pięć tygodni na ostatnich miejscach naszego zestawienia – w tym trzykrotnie na miejscu 20.

[table id=49 /]

Poczekalnia

W poczekalni żaden utwór samodzielnie nie uzbierał wymaganej liczby punktów, aczkolwiek trzeba zauważyć sporą ilość punktów uzbieranych przez Calvina Harrisa i Ellie Goulding – 68. W tym tygodniu pożegnaliśmy się  z utworem You Ruin Me The Veronicas, który pięciokrotnie okupował ostatnie miejsca naszej listy (trzy razy na miejscu 20!). W związku z czym musieliśmy awansować jeden utwór z poczekalni – zrobiliśmy tak samo jak przed tygodniem – przejrzeliśmy trzy ostatnie głosowania w poczekalni, zebraliśmy uzyskane punkty i oto są wyniki. Do listy awansuje Flawless Remix Beyoncé i Nicki Minaj. Utwór ten prędzej czy później i tak by awansował, ponieważ zbierał sporo punktów i pewnie przez tydz tygodnie uzbierał by ich 150, a to wystarczyłoby na awans.

Informujemy również, że bardzo źle radzi sobie utwór Iggy AzaleiBlack Widow, który jak nie weźmie się w sobie i nie awansuje do TOP 10 – to pożegna się z listą w przyszłym tygodniu.

Trzy ostatnie głosowania w poczekalni

Utwór Utwór tygodnia 85 Utwór tygodnia 86 Utwór tygodnia 87 Suma
Beyoncé feat. Nicki Minaj – ***Flawless Remix 46 57 103
Calvin Harris feat. Ellie Goulding – Outside 68 68
Tove Lo – Habits (Stay High) 19 15 35
Cheryl Cole – I Don’t Care 7 11 12 30

Poczekalnia #87

  1. Calvin Harris feat. Ellie Goulding – Outside 24.73% – ( 68 głosów )
  2. Beyoncé feat. Nicki Minaj – ***Flawless Remix 20.73% – ( 57 głosów )
  3. Bastille – Torn Apart 9.82% – ( 27 głosów )
  4. Kongos – Come With Me Now 7.27% – ( 20 głosów )
  5. Ariana Grande feat. The Weeknd – Love Me Harder 6.91% – ( 19 głosów )
  6. U2 – The Miracle (of Joey Ramone) 6.18% – ( 17 głosów )
  7. Gwen Stefani – Baby Don’t Lie 6.18% – ( 17 głosów )
  8. David Guetta feat. Sam Martin – Dangerous 5.45% – ( 15 głosów )
  9. Cheryl Cole – I Don’t Care 4.36% – ( 12 głosów )

Głosów: 275
Głosujących: 162

Tags
Show More

Łukasz Mantiuk

Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Podobne artykuły

3 thoughts on “Anaconda wciąż na podium, Margaret awansuje na miejsce drugie. Wygrywa jednak Ed Sheeran! „Don’t” Utworem Tygodnia!”

  1. już niedługo LemON wypuści miejmy nadzieję „nowe dziecko” =D a wtedy O(w)FC(e) Official FanClub zespołu LemON wkroczy do akcji i będzie mieć kolejne „wojenki” =D już się nie mogę doczekać :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Close