Dział NewsGarść informacji

Dolly Parton z dwoma rekordami Guinnessa

Legenda country doczekała się zaszczytnego wyróżnienia. Dolly Parton ustanowiła dwa nowe rekordy Guinesssa.

Dolly Parton z dwoma rekordami Guinnessa

Dolly Parton swoją muzyczną karierę rozpoczęła w latach 60. ubiegłego wieku, przez ten czas zdążyła zapisać się w historii muzyki popularnej. Wokalista właśnie pobiła dwa nowe rekordy Guinessa w następujących kategoriach: najwięcej utworów umieszczonych przez kobietę na liście Billboard’s Hot Country Songs oraz najwięcej dekad w zestawieniu Top 20 US Country Songs.

Pierwszy rekord został ustanowiony dzięki nagranej z grupą Pentatonix nowej wersji Jolene z 2016 roku. Była to 107 piosenka Dolly Parton notowana w zestawieniu Billboard’s Hot Country Songs. Natomiast w 1967 roku piosenkarka wydała utwór Something Fishy. Od tamtego czasu jest jedyną artystką, która utrzymuje się w notowaniu Top 20 US Country Songs przez sześć kolejnych dekad.

To receive these two Guinness World Records is so great. Joining so many wonderful singers and songwriters who have been honored this way feels so special to me. You never know when you start out with your work how it’s going to turn out, but to have these two world records makes me feel very humbled and blessed. – powiedziała wokalista po odebraniu certyfikatów Guinessa.

Tags
Show More


Arkadiusz Zroślak

Student III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Nie zamyka się w określonych gatunkach muzycznych, jednak najwięcej miejsca na playliście zajmuje pop zarówno w wersji mainstreamowej jak i alternatywnej. Baczny obserwator Eurowizji, który w wolnych czasie stara się szukać nowych bodźców muzycznych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *