Dział News Albumy Doda prezentuje "Nie wolno płakać"

Doda prezentuje „Nie wolno płakać”

W życiu Dody ostatnio wiele się dzieje. Wokalistka zapowiada nową płytę, a dzisiaj możemy posłuchać pierwszego jej przedsmaku. Oto singiel i teledysk Nie wolno płakać.

O tym, że Doda tworzy nową płytę wiemy już od dłuższego czasu. Wokalistka potwierdziła, że od kilkunastu tygodni nagrywa nowe piosenki w studiu  Trójki. Na płycie znaleźć się mają największe szlagery polskiej piosenki takie jak Gram o wszystko Ewy Bem czy A gdzie siódme niebo Maryli Rodowicz. Są to piosenki, które uwielbiała jej babcia, a której to zadedykowany jest album.

Od jakiegoś czasu wiadomo również, że płytę promować będzie autorska kompozycja zatytułowana Nie wolno płakać. Dzisiaj Doda wykonała utwór w programie The Voice Of Poland, a chwilę później zaprezentowała teledysk do kompozycji. Obejrzycie go poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=-1H4vCY67P8&feature=youtu.be&fbclid=IwAR03fvFDD9O5L0xpc2UVIDK5AXbNaSk2IKgHhy8Oo6rDpsFs68wiF5O5sJc

Ten singiel promuje płytę, która jest zupełnie inna niż wszystkie w mojej 20-letniej karierze. Po śmierci ukochanej Babci, zgodnie z jej wolą, weszłam do studia i razem z orkiestrą nagrałam kilkanaście piosenek, które były jej ulubionymi melodiami, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi, które śpiewałam.

Singiel, w przeciwieństwie do reszty utworów, jest autorski. Tekst napisał znany i ceniony autor – Marek Dutkiewicz („Chodź, pomaluj mój świat”, „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Za ostatni grosz”, „Słodkiego, miłego życia”, „Jolka, Jolka pamiętasz”). Zadzwoniłam do niego i opowiedziałam, co czuję po stracie Babci, i że targają mną teraz zbyt duże emocje, abym mogła napisać to sama. Marek spisał się na medal, mogę powiedzieć, że wyjął mi ten tekst z serca.

opowiada o singlu DOda
Znalezione obrazy dla zapytania doda nie wolno plakac
https://www.instagram.com/p/BqxSny3hFVh/
https://www.instagram.com/p/BquvjjeBeAD/
Łukasz Jaćkiewicz
Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków.

Najpopularniejsze (48h)