Dział NewsOpinie, wypowiedzi, komentarzeZ życia gwiazd

Demi Lovato oskarżona o plagiatOskarżenia o plagiat zdarzają się ostatnimi czasy coraz częściej. Tym razem dotyczą one jednego z utworów amerykańskiej gwiazdy, Demi Lovato.

Derek Miller z zespołu Sleigh Bells już w listopadzie ubiegłego roku zarzucał Demi Lovato plagiat i nielegalne użycie sampli z utworów Inifinity Guitars oraz Riot Rhythm. Sprawa dotyczyła piosenki Stars, która znalazła się na wersji deluxe najnowszego krążka wokalistki. Z początku skończyło się tylko na słownych oskarżeniach.

Teraz okazuje się, że Derek nie ma zamiaru poprzestać i wszedł już na drogę prawną. Do sądu w Kalifornii właśnie wpłynął oficjalny pozew. Pozwani zostali producenci kawałka, Carl Falk i Rami Yacoub, Demi Lovato oraz wytwórnia Universal Music.

Sleigh Bells domagają się odszkodowania oraz przyznania się do złamania prawa autorskiego poprzez nielegalne użycie sampli bez zgody zespołu.

 

 

Tags
Show More


Dariusz Kozera

Studiuje na Uniwersytecie Przyrodniczym. Słucha głównie popu, jednak żaden gatunek muzyczny nie jest mu obcy. Miłośnik twórczości Ariany Grande, Demi Lovato, Jessie J. Uważa, że dzień bez muzyki, to dzień stracony.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.