Stało się to, co wszyscy przewidywali. Młody 19-latek z Gorzowa – Dawid Podsiadło – wygrał drugą edycją programu X Factor. Jego opiekunką była Tatiana Okupnik. Drugie miejsce zajął Marcin Spenner, a trzecie zespół The Chance.

Podczas finału (strasznie okrojonego i biednego w porównaniu do finału zagranicznych…) uczestnicy wykonali po dwa utwory. Jeden z nich do ulubiony wykon danego uczestnika z całej edycji: Podsiadło wykonał With or Without You U2, Spenner Do kołyski Dżemu, a The Chance It’s in His Kiss (Shoop Shoop Song) Cher.

W drugiej turze wykonów, uczestnicy zaśpiewali duety z zaproszonymi artystami: Podsiadło z Katie Meluą, The Chance z Amy Macdonald a Spenner z zespołem Brainstorm.

Oprócz tego na początku programu jurorzy wykonali jeden, wspólny utwór: Fever. Tatiana śpiewała, Kuba grał na perkusji, a Czesław na akordeonie. Okrzynięto to wydarzeniem, którego nigdy wcześniej nie było w innych X-factorach, co oczywiście jest nieprawdą. Dla przykładu podczas finału ósmej edycji X Factora w Wielkiej Brytanii każdy z uczestników wykonał duet ze swoim jurorem/opiekunem. I było to dużo bardziej efektowne i interesujące, no ale cóż…

Na koniec ogłoszono wyniki: 3. The Chance, 2. Marcin Spenner, 1. Dawid Podsiadło. Młody artysta wygrał 100 tys. złotych oraz kontakt płytowy.