Dział Publicystyka Dawid Podsiadło w Sopocie (25.08.2013), relacja Łukasza Mantiuk

Dawid Podsiadło w Sopocie (25.08.2013), relacja Łukasza Mantiuk

Nie zdążyłem na koncert Dawida Podsiadło podczas Open’era. Był on o godzinie 17., dosyć wcześnie. Gdy dowiedziałem się, że młody muzyk wystąpi w Sopocie – i to jeszcze za darmo – nie wahałem się i postanowiłem sprawdzić, jak autor znakomitej płyty wypada na żywo.

Comfort and Happiness to płyta znakomita, jednak lekko spokojna, niekoncertowa. Miałem pewne obawy jak on to może przełożyć w udany koncert. No cóż, prawie 70 minut popisów Podsiadły na scenie potwierdziły moją opinię: oto narodziła nam się gwiazda, wielka, jasna – która jeszcze długo będzie nam przygrywać.

Jeśli zastanawialiście się, jak z płyty spokojnej – nawet powiedziałbym (w pozytywnym znaczeniu) smętnej – zrobić znakomity, dynamiczny i interesujący koncert – zapytajcie Dawida Podsiadło. On wie – udowadnia to na koncertach.

Podsiadło na scenie niczym nie przypomina tego chłopaka z X Factora. Jest szalony, tańczy, żartuje i przede wszystkim – popisuje się swoim znakomitym wokalem. Całkiem zabawna była historia z chusteczkami. W pewnym momencie Dawid zapytał publikę czy ktoś nie ma przypadkiem pożyczyć mu chusteczki. Najpierw ktoś rzucił jedno opakowanie… po chwili poleciała koszulka, a potem cały wagon chusteczek!  Mina muzyka bezcenna. ;D I po tym… 

A może macie jeszcze 5 zł?

Muzycznie, wokal Dawida powala. Wszystko brzmi znacznie lepiej niż na krążku – a już tam przecież jego popisy wokalne są bardzo dobre. Zachwyca w takich kawałkach jak Vitane (zadedykowane Marcinowi Spennerowi, którego Podsiadło wypatrzył w publiczności) czy chociażby Elephant. Szlagierem stanie się już na pewno Nieznajomy, którym to Dawid zakończył koncert przed bisami. Później jeszcze mieliśmy okazję usłyszeć angielską wersję Trójkątów i kwadratów oraz po raz kolejny No. Wydaje mi się, że na pewno No będzie kolejnym singlem – jest przebojowe, skoczne i wyraźnie kochane przez publiczność.

Setlista:

 1. Jump
 2. Trójkąty i kwadraty
 3. Bridge
 4. No
 5. Vitane
 6. Happy
 7. T.E.A.
 8. And I
 9. I’m Searching
 10. Elephant
 11. Nieznajomy

Encore

 1. S&T Alternative Version
 2. No

Galeria

Autorką zdjęć jest Hania Olejniczenko, która wyraziła zgodę na ich publikację.

Filmy na Youtube (Trójkąty i kwadraty, And I, No, Nieznajomy)

Łukasz Mantiukhttp://allaboutmusic.pl
Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Popularne