Dział NewsFestiwale, koncerty, wydarzenia

David Gilmour i goście specjalni na koncercie w Polsce

Informacje na temat koncertu Davida Gilmoura w Polsce zostały oficjalnie potwierdzone. Muzyk wyrusza w światową trasę koncertową promującą album Rattle That Lock. Pierwszym przystankiem na mapie będzie Wrocław łączący ze sobą uroczyste obchody Europejskiej Stolicy Kultury 2016 roku. W sprzedaży zostały pojedyncze wejściówki!

Rattle That Lock jest czwartą solową płytą multiinstrumentalisty i wokalisty zespołu Pink Floyd Davida Gilmoura. Krążek ukazał się 18 września 2015 roku z miejsca trafiając na sam szczyt światowych list przebojów, wliczając również Polskę. Artysta w celu promocji albumu wyrusza w trasę koncertową, która zostanie rozpoczęta 25 czerwca w Europejskiej Stolicy Kultury 2016, czyli we Wrocławiu.

Podczas występu w Polsce, Gilmoura na scenie wesprą dwaj polscy artyści – kompozytor Zbigniew Preisner z 30-osobową orkiestrą oraz pianista jazzowy Leszek Możdżer. Wydarzenie odbywające się na Placu Wolności przed Narodowym Forum Muzyki będzie transmitowane na antenie Telewizji Polskiej.

Bilety w cenach 145 zł – 195 zł w zaledwie kilka godzin od ogłoszenia wrocławskiego koncertu zostały wyprzedane. Obecnie można nabyć pojedyncze wejściówki „Kategorii B” w serwisie eBilet.

Tags
Show More

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close