David Fly to podróżnik, trubadur i niezależny muzyk. Pochodzi ze Śląska Cieszyńskiego, gdzie przez lata był związany z lokalną sceną muzyczną. Zainteresowany egzystencjalizmem oraz duchowością, studiował filozofię. Trzy lata temu wydał debiutancki album The Beginning. Przyszedł czas na kolejny krążek.

Najpierw był szalony trip wzdłuż bałkańskiego wybrzeża. Potem pełne energii Indie. Następnie trekking w górzystym Nepalu. Ta półtoraroczna podróż przez kilkanaście krajów zrodziła historie, które domagały się wyśpiewania. Teraz David Fly daje nam możliwość wsłuchania się w te opowieści na najnowszym albumie The End.

Wracając z wojaży, David postanowił wejść do studia, by za pomocą piosenek opowiedzieć o tym, co przeżył. Po dokonaniu selekcji zgromadzonego materiału, wybrał dziesięć utworów. Autorskie teksty, akustyczne brzmienie i autentyczność – tym charakteryzuje się album The End. Oprócz Davida odpowiedzialnego za warstwę tekstową, aranżacje i instrumentarium, gościnnie wystąpiła Justyna Lewandowska, wokalista zespołu Nona.


W sieci dostępne są już trzy promujące ją teledyski do utworów: Run, You call me oraz More. Każdy z nich to odrębna wyprawa zilustrowana autentycznymi nagraniami artysty z podróży po świecie. Premierowy album dostępny jest w wersji CD, jak i MP3 na stronie davidfly.pl.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here