Specjalnie dla All About Music: Daria Zawiałow prezentuje najlepsze albumy i piosenki roku 2017

Share this post

Jak co roku redakcja All About Music przygotowuje zestawienia podsumowujące rok 2017 w muzyce. Tym razem jednak do naszej zabawy postanowiliśmy zaprosić także wybranych artystów, którzy z naszymi czytelnikami podzielą się najlepszymi utworami i albumami mijającego już roku. 

Od redakcji

Daria Zawiałow

Daria Zawiałow wydała jedną z najlepszych polskich płyt w 2017, co zgodnie stwierdziliśmy w redakcji. I choć za sobą ma dopiero wydanie debiutanckiej płyty, to już zebrała spory bagaż doświadczeń i pokazuje to na koncertach.  Dziś Daria dzieli się z Wami albumami i utworami, które pokochała w tym roku.

Najlepsze albumy 2017 roku

#5 Grizzly Bear „Painted Ruins”

Długo trzeba było czekać na kolejną płytę, ale warto było.  Chciałabym ich kiedyś usłyszeć na żywo, mam nadzieję, że będzie okazja!

#4 Voo Voo „7”

Świetna warstwa liryczna i powiedziałabym minimalistyczna, ale magiczna warstwa muzyczna sprawiły, że płyta mnie w sobie rozkochała. Nie ukrywam, że kocham śpiew Pana Waglewskiego. Moim zdaniem najlepszy polski album roku 2017.

#3 Nothing But Thieves „Broken Machine”

Miłością do NBT zaraził mnie mój mąż. To nie do końca mój typ muzyki, ale ich odmienność sprawiła, że lekko zbzikowałam na punkcie tego bandu. Zapętlałam ten album, aż złapałam się na tym, że znam wszystkie teksty na pamięć. Pozostało mi tylko usłyszeć ich na żywo, a, że akurat grali w warszawskiej Progresji, pobiegłam na koncert i się nie zawiodłam! Wręcz przeciwnie, wgniotło mnie w mury, zwłaszcza genialny wokal Conora Masona

#2 St. Vincent „Masseduction”

Jakie to dobre! Znam Annie od niedawna i absolutnie to była miłość od pierwszego usłyszenia. Elektronika w sensualnym wydaniu, jej muzyka płynie, a ja płynę sobie razem z nią. Ma cudną barwę głosu i genialne linie melodyczne w utworach. No i jest mega sexi!

#1 Depeche Mode „Spirit”

Tutaj nie mam zbyt wielu argumentów, bo Depeche Mode czego się dotkną zamieniają to w najlepszość! Mega świetne single i utwory takie jak Poison Heart mnie kupiły od razu. Bezapelacyjnie płyta roku świat! Nic tylko czekać na tegorocznego Open’era.

Najlepsze utwory 2017 roku

#5 Krzysztof Zalewski „Polsko”

Płyta Krzyśka „Złoto” była moją faworytką 2016 roku. Sama jest jak złoto, tak dobra po prostu jest. Nie łatwo pisać po polsku dobre teksty, a teksty Krzysia są super! „Polsko” jest totalnym sztosem.

#4 Kasabian ” You’re In Love With A Psycho”

Jeśli cały album będzie tak dobry jak zapowiadający go singiel to nie mogę się doczekać! Kocham Kasabian!

#3 Nothing But Thieves „Amsterdam”

Jak wybrać jeden numer spośród samych świetnych? Nie da się. Chciałam wybrać Broken Machine, potem zmieniłam zdanie i padło na Particle, ale na koniec jednak wybrałam tak zwany wybór oczywisty. Amsterdam jest nie do przebicia.

#2 Maggie Rogers „Dog Years”

Moje odkrycie minionego roku. Jedna z najpiękniejszych barw głosu jakie w życiu słyszałam i wrażliwość – to cała Maggie Rogers. Jej debiutancka płyta na pewno zrobi szum mimo tego, że strasznie długo trzeba na nią czekać! W sumie znam to z autopsji, więc wybaczam. Maggie, czekam na album!.

#1 Depeche Mode „Where’s The Revolution?”

Genialnie zaaranżowany manifest. No i bezapelacyjny hit. Zarówno płytę jak i utwór 2017 przypisuję Depeszom.

Łukasz Jaćkiewicz
Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków.

Related posts

Jesper Jenset rusza na podbicie list przebojów z singlem Red Eyes

Kolejny piątek obfitował w muzyczne nowości. Jednym z ostatnich, premierowych singli jest propozycja...

Rihanna z własną marką odzieżową?

O tym, że Rihanna zajmuje się wieloma dziedzinami sztuki wiadomo nie od dziś....

Novika – Bez Cukru (2019), recenzja Jakuba Kopanieckiego

Ostatnie lata są wyjątkowo korzystne dla polskiej elektroniki. Nasi artyści tworzą ambitny materiał...

In the House by Desperados – największa sylwestrowa domówka w Polsce

W Sylwestra odbył się się wielki finał projektu In the House by Desperados,...

Popularne