Czarująca Mela Koteluk prezentuje Migawki w Toruniu. Relacja Łukasza Jaćkiewicza i zdjęcia Doroty Kutnik


Nie będę ukrywał, że jestem fanem Meli Koteluk i tego jak prezentuje swój materiał koncertowo. Tym razem dane mi było pojawić się w Toruniu, gdzie promowała swój najnowszy album.

Mela Koteluk trochę zaryzykowała. Wokalistka wyruszyła w trasę koncertową promującą nową płytę, zanim tak naprawdę się ukazała. Widz, kupujący bilet na koncert po prostu nie wiedział czego się spodziewać, bo w sieci znaleźć możemy zaledwie pierwszy singiel. Zabieg o tyle ciekawy, bo przyzwyczajeni jesteśmy, że koncerty z premierowym materiałem odbywają się dopiero po ukazaniu się płyty. Do Meli jednak chyba każdy podchodzi z szacunkiem i wie, że po tej wokalistce możemy spodziewać się tylko dobrych dźwięków i melodii. Udowodniła to nawet gromko zebrana publiczność, która od pierwszych dźwięków po prostu dobrze się bawiła.

Mela celowo chciała, aby widz zapoznał się z nowymi uworami na koncercie, by po premierze płyty mógł je poznać na nowo. Koncertowo materiał wypada naprawdę świetnie. Artystka przyzwyczaiła mnie i chyba wszystkich, że jej koncerty stoją na bardzo wysokim poziomie zarówno ze strony wokalnej jak i instrumentalnej. I co mnie bardzo cieszy, to że na scenie została zaprezentowana cała płyta z pierwszym singlem Odprowadź, Odlatujemy i Hen, hen na czele. Wokalistka zdradziła nam także, że drugim singlem z płyty będzie piosenka Ogniwo – ta, która według mnie jest najbardziej przebojowa i nadająca się na singiel.

Druga część koncertu zawiera między nowymi utworami, także te które znamy z poprzednich płyt. Na scenie wybrzmiały Fastygi, Melodia Ulotna, Spadochron czy Działać bez działania. Cieszy mnie, że piosenki te nie zostały odegrane jeden do jeden, a zostały specjalnie zaaranżowane,aby pasowały klimatem do materiału z nowej płyty.

Jeśli komuś, tak jak mnie, spodobała się wersja koncertowa tych utworów, to polecam pobiec 9 listopada do sklepów po CD. Na pewno to będzie dla Was lekkie zaskoczenie, bo płyta jest bardziej melancholijna niż jej wersje koncertowe. A jeśli chcecie poznać ich wersje koncertowe, to trasa dopiero jest w fazie początkiem, a bilety jeszcze są do kupienia. Na pewno się nie zawiedziecie.

Łukasz Jaćkiewicz
Łukasz Jaćkiewicz
Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Ostatnio opublikowane

17 listopada w muzyce. Kalendarium All About Music

Dzisiejsze Kalendarium powinno przypaść do gustu fanom popu. Zaczynamy je od premiery pierwszej EPki Justina Biebera. Następnie razem z Britney świętujemy spełnienie jej marzenia,...

Nowy teledysk Michała Szczygła

Michał Szczygieł, finalista VIII edycji programu The Voice of Poland, zaprezentował zupełnie nowy singiel. Wraz z piosenką ukazał się teledysk. Nowy singiel Michała Szczygła nosi tytuł...

Posłuchaj w całości: Paweł Domagała – 1984 [ODSŁUCH]

Paweł Domagała oprócz talentu aktorskiego ma także zdolności muzyczne. Po sukcesie debiutanckiej płyty przyszedł czas na kolejną. Paweł już w zapowiedziach informował, że nowa płyta...

Charyzma, talent i przebojowość, czyli siła braci Kwiatkowskich w Warszawie. Relacja Maksymiliana Kluziewicza

To się musiało kiedyś stać. Dawid Kwiatkowski i Michał Kwiatkowski wyruszyli we wspólną trasę koncertową. Akustyczną, kameralną, chwilami sentymentalną, ale pełną pozytywnej energii i niespodzianek. Zaplanowany...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.