Dział NewsFestiwale, koncerty, wydarzenia

CoRock Festival już 15. listopada w Toruniu

Już 15. listopada w toruńskiej Hali Sportowo – Widowiskowej na Bema w Toruniu odbędzie się bez wątpienia największe tegoroczne wydarzenie muzyczne sezonu jesienno-zimowego w województwie kujawsko-pomorskim. Sprawdźcie, kto wystąpi i czym prędzej kupcie bilety.

Wydarzenie organizuje Agencja Rebel Music BDG. Jak zapowiadają, CoRock Festival to różnorodność muzyczna, gwiazdy i debiutanci, ogromna scena i technika z najwyższej półki. To wszystko tworzy festiwal z prawdziwego zdarzenia. Podczas koncertu wystąpią:

  • otwieramy 15:30
  • start 16:00
  • 16:00 Mjut
  • 16:45 Lorein
  • 17:30 Łąki Łan
  • 18:40 OSTR & DJ HAEM & NOISE TRIO
  • 19:55 Happysad
  • 21:30 Coma

Coma

Tej jesieni zespół Coma wybiera się na trasę promującą 10-lecie wydania jego debiutanckiego albumu PWZM. Trasa obejmuje 22 koncerty w Polsce i – nowość! – w Anglii. 15 listopada w toruńskiej hali podczas CoRock Festival zespół zaprezentuje niesamowite widowisko, przedsmak tego wydarzenia zespół udostępnił już na tegorocznym festiwalu w Jarocinie, gdzie pośród specjalnie zbudowanej oprawy scenicznej zagrał cały debiutancki album… i nie tylko.

Happysad

Dwa lata po bardzo dobrze przyjętym złotym krążku Ciepło/Zimno, Happysad wydał w wytwórni Mystic nowy album Jakby nie było jutra i wyrusza w promującą go trasę koncertową. Aktualny materiał zrealizowany został po raz pierwszy z Marcinem Borsem. W nagraniach instrumentów klawiszowych zespół wspierał Maciej Ramisz, który poznał się z muzykami podczas zeszłorocznego konkursu na cover utworu Happysad. Maciej wystąpił ze swoją wersją Kostuchny w łódzkiej Dekomresji i tak rozpoczęła się ich wspólna znajomość. Tej jesieni pojawi się na scenie jako szósty członek zespołu. O samym nagrywaniu płyty muzycy piszą:

Włożyliśmy w nią ogromne pokłady emocji i siły. Pracowaliśmy na zabój, późnymi godzinami, wychodząc ze studia wczesnym rankiem, wbrew naszym biologicznym zegarom. Jakby nie było jutra

Podczas trasy zespół zaprezentuje na pewno cały nowy materiał oraz przekrój przez dotychczasowy dorobek.

O.S.T.R. & DJ Haem & Noise Trio

Legendę Ostrego zbudowały głównie jego przekraczające granice koncerty. Nie ograniczna się w ich trakcie do klepanego repertuaru, lecz ciągle improwizuje, freestyle’uje (najlepiej w Polsce) i prowadzi żywy dialog z publicznością. Od 2003 roku nagrywa i koncertuje wyłącznie z DJ Haemem. Od 2007 roku koncertuje też głównie z akompaniamentem instrumentalnego zespołu (Sofa, ŁDZ Orkiestra, a ostatnio Noise Trio). W swojej karierze współpracował także często z artystami zza granicy jak Keith Murray, Evidence, El Da Sensei, Tame One, Craig G, Grand Agent, Main Flow, Cadillac Dale, brytyjska grupa Skill Mega i holenderskie duo producenckie Killing Skills. Jednak najwięcej emocji przyniosło nagranie w tym roku wspólnego albumu ze znanym nowojorskim producentem kanadyjskiego pochodzenia Marco Polo. Jest to pierwszy przypadek, kiedy muzyk hiphopowy tej rangi nagrywa całą płytę z polskim wykonawcą. Ostry to także zdobywca dwóch Fryderyków,
kilku Złotych Płyt i dwóch Platynowych.

Łaki Łan

Łąki Łan to zespół, który zrodził się na Jam Sessions w warszawskich klubach. Granie na żywo mają we krwi.  Proces tworzenia zawsze zaczyna się na scenie a studio jest jego dopełnieniem. Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko – międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści. Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy festiwali w kraju i za granicą, m.in. Tbilisi Open Air Alter/Vision, Montreux Jazz Festival, Coke Live Music Festival, Heineken Open’er Festival, Jarocin Festiwal, Przystanek Woodstock. Trzeci album grupy pt. Armanda ukazał się 13 listopada 2012 r. nakładem EMI Music Poland.

Lorein

Grupa Lorein powstała w 2009 roku w Suchedniowie. W 2012 roku nakładem wytwórni SP Records ukazała się debiutancka płyta MoNoKoLoR. Pochodzące z niej single Krótkowzroczność oraz Świat Rzeczy znane są z anten rozgłośni EskaROCK, Czwórka, Roxy FM (RockRadio) i wielu rozgłośni regionalnych. Piosenki wielokrotnie pojawiały się w „Najlepszej Rockowej Dwudziestce” Eski Rock (liście przebojów tej rozgłośni). Utwór Bose Cienie ukazał się na składance Poduszkowiec 2.0, ułożonej przez Marcina „Bisiora” Bisiorka, do niedawna dyrektora radia Eska Rock, a obecnie szefa nowego kanału muzycznego Telewizji Polsat Muzo.TV. W „Rockowej 100-ce” najlepszych kawałków 2012 i 2013 roku Eski Rock znalazły się piosenki: Krótkowzroczność, Świat rzeczy oraz Pozytywny, zapowiadający drugi krążek grupy.

4 kwietnia 2014 ukazał się singiel Przyjaciel D promujący nowe wydawnictwo Drzewa i planety, którego premiera odbyła się 14 kwietnia 2014. W lipcu 2014 r. zespół wystąpił na głównej scenie festiwalu w Jarocinie.

Mjut

Mjut powstał Działdowie skąd wyemigrował do Trójmiasta. W 2007 r. piosenka Do końca wszystkiego ukazała się na składance minimax pl 4 Piotra Kaczkowskiego. Pełnowymiarowym debiutem był album Akcja ratowania ślimaków (2011, Mystic). Płyta przyniosła duszne i mroczne dźwięki, trochę melodii i kilka opowieści o zmaganiach młodości ze światem.

Aktualnie zespół nagrywa nowe piosenki, w których jest więcej światła i melodii, a refreny po prostu wpadają w ucho.

 

Ceny biletów w przedsprzedaży :
płyta – 65zł                (75 zł w dniu koncertu )
trybuna-70zł              (80 zł w dniu koncertu )
trybuna VIP – 80zł      (90 zł w dniu koncertu )

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Do kupienia:

 www.ticketpro.pl ( ebilet lub wysyłka listem )
W punktach stacjonarnych – Empik , Saturn , Media Markt i inne na terenie całego kraju

Przedsprzedaż biletów kolekcjonerskich

Toruń klub Od Nowa ,(09:00-24:00)

Kasa Hali ul .Bema (poniedziałek-piątek 14:00-16:00)

Bydgoszcz sklepie Muzyka ul. Śniadeckich 50  (10:00-17:00)
W TYCH PUNKTACH MOŻLIWY BĘDZIE JEDYNIE ZAKUP BILETÓW KOLEKCJONERSKICH NA PŁYTĘ !

Tags
Show More


Łukasz Jaćkiewicz

Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Related Articles

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *