Dział News Albumy Co przyjdzie? od Misi Furtak

Co przyjdzie? od Misi Furtak

Misia Furtak wkrótce powiększy swoją dyskografię o kolejny album. Premiera już za kilka tygodni, a tymczasem poznaj szczegóły nowego wydawnictwa.

Wkrótce Misia Furtak zaprezentuje swoje nowe muzyczne oblicze. Stanie się to za sprawą albumu zatytułowanego Co przyjdzie?. Premiera jest zaplanowana na 25 stycznia. Od wydania EPki podpisanej jako Misia Ff minęło już pięć lat. Jednak tym razem wokalistka podpisuję się swoim imieniem i nazwiskiem.


To jest płyta o zmianach. Zarówno gwałtownych, jak i tych następujących powoli, których nie zauważamy. O strachu przed nimi i ich nieodwracalnością. O konieczności zadawania pytań, obowiązkach, jakie na nas ciążą. O bezradności i niezgodzie. O rysach, pęknięciach i świadomości, że każdy ersatz prędzej czy później się rozsypie. O pragnieniu odroczenia katastrofy, próbie budowania szalup, i nadziei, że mimo wszystko nie będziemy ich potrzebować.

Misia Furtak jest wokalistką i basistką. Razem z zespołem Tres.B została laureatką Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna oraz otrzymała Fryderyka w kategorii debiut roku. W solowej twórczości została uhonorowana m.in nagrodą miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego za wydaną w 2013 roku płytę Epka. Z kolei w 2016 roku gościnnie wzięła udział w projekcie Chaos Pełen Idei.

Popularne