W tym tygodniu zajmiemy się debiutanckim krążkiem Duy Lipy. I choć wydawać by się mogło, że artystka na single wybrała już wszystkie piosenki z tracklisty- nasi redaktorzy mają jednak dla niej kilka propozycji! Sprawdźcie typy naszych redaktorów.

Dua Lipa to debiutancki krążek brytyjskiej piosenkarki Duy Lipy. Artystka dość długo kazała fanom czekać na swój pierwszy krążek. Album światło dzienne ujrzał 2 czerwca 2017 roku nakładem wytwórni Warner Bros. Records. Płytę do tej pory promowało aż sześć singli! Zaliczyć do nich możemy kompozycje: New Love, Be The One, Last Dance, Hotter Than HellBlow Your Mind (Mwah) czy Lost in Your Light. Nie tak dawno artystka potwierdziła, że siódmym singlem została kompozycja New Rules*.

* ze względu na fakt, że rubryka jest robiona z wyprzedzeniem, dopuściliśmy ewentualność w której nasi redaktorzy typują ten utwór. Warunkiem jednak było wytłumaczenie dlaczego zgadzają się z wyborem artystki.

Sprawdźcie jakie utwory typują redaktorzy All About Music!

Dariusz Kozera | wybieram: New Rules

W 100% zgadzam się z wyborem New Rules na kolejny singiel. Piosenka już przy pierwszym odsłuchu utkwiła mi w pamięci i jest do tej pory najczęściej odtwarzanym przeze mnie utworem Duy. Kompozycja jest świetna od stóp do głów. Lipa doskonale prezentuje różne odsłony swojego wokalu, produkcja idealnie obrazuje klimat, w jakim utrzymany jest albo a tekst jest łatwy do przyswojenia i szybko zapada w pamięć. Piosenka ma więc wszystko czeka wymaga się od singla. Nie pozostaje nic jak tylko dodać do tego dobry obrazek i sukces murowany.

Paweł Markiewicz | wybieram: IDGAF

Debiutująca Brytyjka wydała solidny album i mogłoby się zdawać, że najlepsze kompozycje zostały już wybrane na singiel. Nic bardziej mylnego. Dua ma jeszcze kilka asów w rękawie, a jednym z nich jest IDGAF (I Don’t Give A Fuck). Piosenka, która wyleczy każde złamane serce, ale nie o tym tutaj. Ze względu na swoją lekką melodię i łatwo przyswajalny tekst sprawdziłaby się idealnie w rozgłośniach radiowych.Aleksandra Żeleźnik | wybieram: New Rules

Przy pierwszym odsłuchu debiutu Duy Lipy pomyślałam sobie, że cudownie by było gdyby na kolejny singiel artystka wybrała kompozycję New Rules. I proszę – udało się. Cieszę się z tego wyboru i w pełni go popieram, ze względu na to, że ta piosenka od razu zapada w pamięć i co ważne – jest taneczna. Dodatkowym plusem jest to charakterystyczne wyliczanie, które powinno wyróżnić ją na tle innych kawałków obecnie prezentowanych w stacjach radiowych.

Piotr Krajewski | wybieram: IDGAF

Miłość od pierwszego przesłuchania. Idealny popowy kawałek, który z powodzeniem może stać się jednym z największych hitów Duy. Niezwykle chwytliwy i wyrazisty utwór z pyskatym tekstem. Teledysk potrzebny od zaraz!Łukasz Mantiuk | wybieram: Homesick

Moi koledzy i koleżanki w całości postawili na utwory taneczne, przebojowe… trochę oklepane. Zauważmy, że Dua wydała już 6 singli (i siódmy wybrany). Moim zdaniem przyszedł teraz czas na pokazanie swojego talentu wokalnego, a co za tym idzie – balladę. Homesick to mój ulubiony utwór z całego debiutanckiego krążka i wydaje mi się, że mógłby być sporym przebojem. Zwróćcie uwagę, że każdego lata 90% utworów w radio to taneczne przeboje, ale zawsze jakieś 10% nowości to ballady. Tu mogłaby się wpisać Dua i wydać Homesick. Dodatkowo kilka bardzo urokliwych występów w programach telewizyjnych, miły dla oka teledysk (z udziałem Chrisa Martina) i przebój murowany.