Krążek Monkey Business promowany był przez singiel What You Do. Znajdziemy na nim również Blue Vibes, które bardziej promowało nowe Smerfy, niż sam album, ale też jest uznawane za singiel. Co dalej? Sprawdźmy.

Monkey Business to drugi studyjny album polskiej piosenkarki Małgorzaty Jamroży ukrywającej się za pseudonimem Margaret. Krążek ten swoją premierę miał 2 czerwca 2017 roku nakładem wytwórni Universal Music Polska. Do tej pory wydawnictwo to było promowane przez dwa single: kompozycję Blue Vibes (która swoją drogą promowała również film animowany Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski) oraz kawałek What You Do.

Co zatem powinno zostać trzecim oficjalnym singlem? Sprawdźcie typy naszych redaktorów!

Łukasz Mantiuk | wybieram: Future Me Problem

Co prawda ciężko mi cokolwiek wybrać, ponieważ nie jestem wielkim fanem tego albumu. Wszystko wydaje się dosyć przekombinowane. Najpiękniejsza jest ballada Byle jak, nie mniej jednak nie jest to dobry wybór na singiel letni. Wydaje mi się, że dobrze w polskich rozgłośniach radiowych przyjęłaby się szalona kompozycja Future Me Problem. Wraz z udanym i ciekawym teledyskiem (nie tak głupim jak What You Do czy wydumanym jak Cool Me Down, bardziej w stylu Heartbeat) na pewno zaistniałaby na naszym rynku.

Dariusz Kozera | wybieram: Byle Jak

Jeżeli chodzi o najnowszy album Margaret to sprawa jest dość skomplikowana. Nie oszukujmy się, Monkey Business to słaby krążek. Osobiście bardzo się na nim zawiodłem. Na całej płycie znalazłem jednak jeden utwór, który zainteresował mnie na tyle, że po jego odsłuchu miałem ochotę wcisnąć przycisk replay. Mówię tutaj o kawałku Byle Jak. Jako, że wokalistce bardzo zależy na tym, aby upodobnić się do zagranicznych gwiazd tworzy głównie muzykę w języku angielskim, a szkoda. Najlepsze utwory nagrywa bowiem w swoim rodzimym języku. Szkoda, że zamiast umieścić je na głównej wersji płyty, to wrzuca je na sam koniec jako zwykły dodatek.

Łukasz Jaćkiewicz | wybieram: Byle jak

2 lata temu Margaret wydała swoją wersję Kolędy warszawskiej. Już wtedy czułem, że wokalistka bardzo dobrze czuje się w emocjonalnych balladach. Na płycie Monkey Business umieściła natomiast piosenkę Byle jak, w której pokazała się z dobrej strony śpiewając tekst po polsku. To właśnie ten utwór widzę jako kolejny singiel.Paweł Markiewicz | wybieram: Monkey Business

Drugi studyjny album Margaret, podobnie jak fonograficzny debiut, nie prezentuje wysokiego poziomu muzycznego, jednak posiada kilka silnych propozycji na single. Jedną z nich jest utwór Byle Jak, który zostawiłbym na jesień. Teraz na kolejną promującą piosenkę typowałbym imienną kompozycję, w której mamy ciekawą, chwytliwą szatę muzyczną (odgłosy małpek w instrumentalu). Dość szalona propozycja byłaby idealnym wyborem na wakacje.

Mateusz Plata | wybieram: Color of You

Na Monkey Business jest jeszcze kilka utworów, które spokojnie nadawałyby się na singiel. W pierwszym kolejności powinien jednak zostać nim utwór Color of You. Jest to piosenka bardzo aktualna, jeśli chodzi o brzmienie, która przy odpowiedniej promocji mogłaby znaleźć się na międzynarodowych listach przebojów. Jej mocną stroną jest też na pewno to, że posiada łatwo zapamiętywalny refren, wchodzący do głowy już po pierwszym przesłuchaniu. Dorzucić do tego interesujący teledysk i przebój gwarantowany.

Kamil Kopka | wybieram: Color of You

Nowy krążek Margaret zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Oprócz spokojnych utworów, mamy również skoczne i uważam, że właśnie tym torem powinna iść piosenkarka. Na kolejny singiel typuję piosenkę Color Of You, bo jest to bardzo radiowy utwór, szybko wpada w ucho i myślę, że idealnie wpasuje się w letnie, wakacyjne dni. Plusem jest także fakt, że jest to kolaboracja z Tape Machines, więc utwór ma szansę na sukces zagraniczny.

Łukasz Tworzewski | wybieram: Color of You

Margaret najnowszym albumem pokazała co jej w sercu gra. Nowoczesne brzmienie, zachodnia produkcja i wpadające w ucho kompozycje. W mojej ocenie płyta Monkey Business broni się i ja to kupuję. A na kolejny singiel typuje Color Of You. Idealna na imprezę, idealna do podbicia wszystkich list przebojów, a jej energicznosć i rytmiczość na długo pozostają w pamięci.