Adele wydała już cztery single z hitowego albumu 25. Wydanie singla numer pięć jest bardzo małoprawdopodobne, ale gdyby, to co nim powinno zostać? Oto nasze typy.

25 to trzeci album brytyjskiej piosenkarki Adele. Krążek swoją oficjalną premierę miał 20 listopada 2015 roku za sprawą wytwórni XL Recordings. Wydawnictwo to promowały do tej pory już cztery dobrze wszystkim znane single: Hello, When We Were Young, Send My Love (To Your New Lover) oraz Water Under the Bridge.

Sprawdźcie nasze typy odnośnie piątego singla!

Łukasz Mantiuk | wybieram: Why Do You Love Me

Wydanie kolejnego singla miałoby jedynie sens, gdyby Adele rzeczywiście go wydała, tj. zrealizowała teledysk i z danym utworem wystąpiła gdzieś, np. na gali Grammy.

Wybór, co dalej jest trudny, ale miałem dwie opcje – pierwsza to utwór I Miss You i dramatyczny, ciemny teledysk z dobrą fabułą. O ile kawałek zasługuje na rozgłos, o tyle nie do końca dobrze poradził sobie w rozgłośniach radiowych (chociaż kto wie, w końcu to Adele…). Druga opcja – i na tę stawiam – to utwór Why Do You Love Me, który jest mniej znany, ponieważ dostępny jedynie w wersji Target albumu, czyli tylko w Stanach Zjednoczonych. Wydanie go jako singiel, z teledyskiem, miało by sens jako powiew świeżości, ponieważ aktualnie nie można tego utworu kupić gdzie indziej, aniżeli tylko w sklepach Target.

Dariusz Kozera | wybieram: All I Ask

Promocja najnowszego krążka Adele to dość ciężki orzech do zgryzienia. Tak naprawdę album 25 już od dawna jej nie potrzebuje. Sprzedaż płyty pobiła wiele rekordów, a większość osób, które słuchają Adele, już dawno ma co najmniej jeden egzemplarz u siebie w domu. Jest jednak jedna piosenka, która moim zdaniem zasłużyła na miano singla. Mam tutaj na myśli najpiękniejszą balladę, jaką stworzyła Adkins czyli All I Ask. Piosenka to samo piękno w najczystszej postaci. Bardzo, ale to bardzo chciałbym zobaczyć stworzony na jej potrzeby wzruszający i pełen emocji teledysk. Moim zdaniem ta kompozycja to idealny i jedyny prawidłowy sposób na zamknięcie ery 25.

Paweł Markiewicz | wybieram: River Lea

Jeżeli Adele wybrałaby kolejny singiel do promowania albumu 25, to koniecznie musi być to utwór River Lea. Jedna z niewielu kompozycji, która wyróżnia się na tle jednolicie brzmiącego wydawnictwa. Piosenka zapewne dużego sukcesu by nie odniosła, ale przyjemnie byłoby słuchać jej w radiu, chociażby ze względu na oprawę muzyczną i tekst.

[pro_ad_display_adzone id=”112511″]

Piotr Krajewski | wybieram: All I Ask

Wspólne dzieło Adele i Bruno Marsa nie mogło się nie udać. Minimalistyczny utwór z pięknymi dźwiękami pianina i wyjątkowym wokalem artystki szybko uderza swoim niezwykłym ładunkiem emocjonalnym. To jeden z najlepszych muzycznych momentów na ostatnim albumie Adele i kompozycja, która zasługuje na piękny wideoklip. Czy takowy pojawi się? Szczerze wątpię. Tym bardziej, że nie doczekaliśmy się nawet teledysku do ostatniego singla.

Łukasz Tworzewski | wybieram: All I Ask

Jeśli Adele wybierze piąty singiel, to wydaje mi się, że będzie to utwór kończący erę albumu 25. A jak „żegnać się” ze słuchaczami to tylko wyjątkową kompozycją. Taką z pewnością jest All I Ask. To najlepsza ballada jaka trafiła na krążek artystki. Tyle emocji w ponad trzyminutowej piosence potrafią dać nieliczni. Adele się to udało. Sukces singla gwarantowany i osiągnięcie szczytów list przebojów również.