American IdolDział NewsProgramy muzyczne w TVThe Voice

Potwierdzone: Christina i Cee Lo w 5. sezonie The Voice, Shakira i Usher wrócą na sezon numer sześćWczoraj pisałem iż Shakira ogłosiła, że opuszcza program The Voice, edycja amerykańska. Sama artystka jednak nie dodała, że robi sobie przerwę na jeden sezon. Jesienią nie zobaczymy również  Ushera, a powrócą Christina Aguilera i Cee Lo Green.

Jesienią – sezon numer pięć – do panelu jurorskiego powrócą Christina Aguilera oraz Cee Lo Green, którzy byli jurorami/trenerami przez trzy poprzednie sezony. Natomiast wiosną 2014 podczas sezonu numer sześć powróci Shakira i Usher, którzy zastąpią Aguilerę i Greena.

Co zatem z Adamem Levine i Blake’iem Sheltonem? Panowie są jurorami/trenerami od czterech sezonów i nic nie wskazuje na to, aby mieli przestać nimi być. Problem jest taki, że w wakacje za równo Shelton i Levine ruszają w trasy koncertowe (przesłuchania na żywo nagrywane są już pod koniec wakacji). NBC nie wypowiedziało się jeszcze na temat tej dwójki, natomiast role Shakiry, Ushera, Aguilery i Greena zostały już potwierdzone, a kontakty podpisane.

Od pewne czasu chodzą plotki o wprowadzeniu lekkiego zamieszania i wprowadzenia całej szóstki jurorów. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie tego w sezonie numer sześć – szósty sezon – sześciu jurorów. Jednak to na razie tylko plotki.

Osobiście myślałem, że w sezonie numer pięć Shakira i Usher pozostaną, a Aguilera i Green zastąpią Levine’a i Sheltona. Najciekawsza reakcja byłaby następująca:

 • sezon 5 – Aguilera, Green, Usher, Shakira
 • sezon 6 – Aguilera, Green, Levine, Shelton
 • sezon 7 – Levine, Shelton, Usher, Shakira
 • sezon 8 – od nowa Aguilera, Green, Usher, Shakira i tak na zmianę. Ewentualnie nazwanie ósmego sezonu ostatnim i danie wszystkich sześciu jurorów.

A może w sezonie numer pięć Levine i Shelton zostaną zastąpieni kompletnie nowymi osobami? Kto wie.

W chwili obecnej The Voice jest najlepszym i najpopularniejszym programem typu talent show w Stanach Zjednoczonych. W tym sezonie pobił o milę swojego konkurenta, American Idola. Problem wciąż jest tylko jeden – American Idol tworzy gwiazdy, które rzeczywiście sprzedają tysięcy singli i albumów (z pierwszej ręki, sezon numer 11 – Phillip Phillips prawie platynowy album, czterokrotnie platynowy singiel; Colton Dixon podbijający chrześcijańskie radiostacje w USA; Jessica Sanchez), a The Voice od trzech sezonów nie wyprodukował ani jednej gwiazdy.

Tags
Show More


Łukasz Mantiuk

Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Related Articles

12 Comments

 1. The Voice jest zabawniejszy, ciekawszy, ale fakt faktem że żadnej gwiazdy nie wyprodukowali jeszcze. W sumie dlaczego? Jaki jest deal, że American Idol tak dobrze sobie radzi?

 2. stara ekipa była najlepsza. Takie zgranie panowało wesoła atmosfera :) Jedynie w poprzedniej edycji wygrała bodajże Casada Pope czy jakoś tak wydała chyba jakąś Ep’ke (bądź dopiero ma wydać) Już debiutowała na Billboard Hot 100 może jej uda sie wybić :)

   1. Dokładnie. Widać, że bardziej skupiają się na jurorach aniżeli na uczestnikach programu i ich zwycięzcach.

  1. jak chcą robić dwie edycje w jednym roku to jest to raczej ciężkie, zobacz że american idol czy x factor są co roku. są dwa cykle telewizyjne – wiosnny i jesienny. wiosenny to american idol a jesienny to x factor, a voice jest i wiosną i jesienią :)

   1. To nie zmienia faktu, że kombinują. Mnie osobiście by coś takiego nie zachęciło. W 1 edycji tacy jurorzy, w drugiej inni. :/

  1. Nie wiem czy to byłby dobry pomysł. Edycja by na pewno też trwała dłużej, gdyby każdy z nich miał swoją grupę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.