Wczoraj pisałem iż Shakira ogłosiła, że opuszcza program The Voice, edycja amerykańska. Sama artystka jednak nie dodała, że robi sobie przerwę na jeden sezon. Jesienią nie zobaczymy również  Ushera, a powrócą Christina Aguilera i Cee Lo Green.

Jesienią – sezon numer pięć – do panelu jurorskiego powrócą Christina Aguilera oraz Cee Lo Green, którzy byli jurorami/trenerami przez trzy poprzednie sezony. Natomiast wiosną 2014 podczas sezonu numer sześć powróci Shakira i Usher, którzy zastąpią Aguilerę i Greena.

Co zatem z Adamem Levine i Blake’iem Sheltonem? Panowie są jurorami/trenerami od czterech sezonów i nic nie wskazuje na to, aby mieli przestać nimi być. Problem jest taki, że w wakacje za równo Shelton i Levine ruszają w trasy koncertowe (przesłuchania na żywo nagrywane są już pod koniec wakacji). NBC nie wypowiedziało się jeszcze na temat tej dwójki, natomiast role Shakiry, Ushera, Aguilery i Greena zostały już potwierdzone, a kontakty podpisane.

Od pewne czasu chodzą plotki o wprowadzeniu lekkiego zamieszania i wprowadzenia całej szóstki jurorów. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie tego w sezonie numer sześć – szósty sezon – sześciu jurorów. Jednak to na razie tylko plotki.

Osobiście myślałem, że w sezonie numer pięć Shakira i Usher pozostaną, a Aguilera i Green zastąpią Levine’a i Sheltona. Najciekawsza reakcja byłaby następująca:

  • sezon 5 – Aguilera, Green, Usher, Shakira
  • sezon 6 – Aguilera, Green, Levine, Shelton
  • sezon 7 – Levine, Shelton, Usher, Shakira
  • sezon 8 – od nowa Aguilera, Green, Usher, Shakira i tak na zmianę. Ewentualnie nazwanie ósmego sezonu ostatnim i danie wszystkich sześciu jurorów.

A może w sezonie numer pięć Levine i Shelton zostaną zastąpieni kompletnie nowymi osobami? Kto wie.

W chwili obecnej The Voice jest najlepszym i najpopularniejszym programem typu talent show w Stanach Zjednoczonych. W tym sezonie pobił o milę swojego konkurenta, American Idola. Problem wciąż jest tylko jeden – American Idol tworzy gwiazdy, które rzeczywiście sprzedają tysięcy singli i albumów (z pierwszej ręki, sezon numer 11 – Phillip Phillips prawie platynowy album, czterokrotnie platynowy singiel; Colton Dixon podbijający chrześcijańskie radiostacje w USA; Jessica Sanchez), a The Voice od trzech sezonów nie wyprodukował ani jednej gwiazdy.