Carrie Underwood z najlepszym albumem w USA; Maroon 5 i Cardi B detronizują Drake’a

Nowy album piosenkarki country jest najlepiej sprzedającym się w tym roku krążkiem nagranym przez kobietę. Na liście singli Drake po 10. tygodniach opuszcza fotel lidera. 

BILLBOARD 200

Najnowszy album Carrie Underwood debiutuje na pierwszym miejscu listy najlepiej sprzedających się albumów w Stanach Zjednoczonych. Piosenkarka stała się pierwszą piosenkarką country, która zdobyła szczyt Billboard 200 więcej niż trzy razy. Do tej pory takim samym wynikiem pochwalić się mogły jeszcze Faith Hill, Linda Ronstadt i Taylor Swift (Swift zestawienie otwierała już pięć razy, ale jej dwa ostatnie albumy – reputation i 1989 sklasyfikowane były jako popowe). Spośród wszystkich muzyków country, najwięcej krążków, bo dziewięć, ma Garth Brooks.

Cry Pretty, bo taki tytuł nosi najnowsze wydawnictwo Carrie, osiągnęło wynik 266 tys. unitów i jest również najlepiej sprzedającym się albumem w 2018 roku nagranym przez kobietę. Liderką w tej kategorii była Cardi B. Jej debiutancki krążek w pierwszym tygodniu osiągnął wynik 255 tys. unitów.

Drugie miejsce w tym tygodniu ponownie zajmuje Eminem z płytą Kamikaze. Na trzecim miejscu pojawił się za to kolejny debiut. To krążek East Atlant Love Letter, za którym stoi 6LACK. Artysta z Atlanty po raz pierwszy znalazł się w dziesiątce. Jego debiut, FREE 6LACK, najwyżej notowanie spędzał na 34. pozycji.

Tuż za podium z awansem o jedno oczko najnowsze notowanie spędza Scorpion od Drake’a. Lepszymi lokatami pochwalić się mogą również Travis Scott i Post Malone. Albumy raperów zaliczyły bowiem skok o dwie pozycje w górę. Siódme miejsce w tym tygodniu zajmuje Sweetener od Ariany Grande. Lider ostatniego zestawienia, czyli Paul McCartney zalicza spadek ósmą pozycję, a do najlepszej dziesiątki powracają Nicki Minaj (11-9) oraz Juice WRLD (12-10).

#ArtistAlbumChangeUnits% chg
1Carrie UnderwoodCry PrettyDEBUT266,000
2EminemKamikaze=103,000-24%
36LACKEast Atlanta Love LetterDEBUT77,000
4DrakeScorpion+168,000-5%
5Travis ScottAstroworld+262,000-6%
6Post Malonebeerbongs & bentleys+247,000-2%
7Ariana GrandeSweetener+338,000-13%
8Paul McCartneyEgypt Station-737,000-76%
9Nicki MinajQueen+236,000-12%
10Juice WRLDGoodbye & Good Riddance+236,000-3%

BILLBOARD HOT 100

Po raz pierwszy od 34. tygodni rap nie otwiera już zestawienia najlepiej sprzedających się utworów w Stanach Zjednoczonych. Przełamania dokonała grupa Maroon 5 z piosenką Girls Like You, na której gościnnie udziela się również Cardi B.

Singiel na liście zadebiutował 9. czerwca i potrzebował 17. tygodni, by dotrzeć na sam szczyt. To czwarta piosenka od Maroon 5, która otwiera Hot 100. Muzycy ostatnio z pierwszego miejsca cieszyli się aż sześć lat temu dzięki sukcesowi utworu One More Night. Listę otwierały jeszcze piosenki Moves Like Jagger nagrane wspólnie z Christiną Aguilerą w 2011 roku oraz Makes Me Wonder w 2007 roku.

Dla Cardi B Girls Like You jest trzecim singlem, który dotarł na sam szczyt. Pozostałymi są Bodak Yellow oraz I Like It.

Drugie miejsce w tym tygodniu zajmuje In My Feelings od Drake’a, które pozycję lidera okupowało przez 10 tygodni. Podium domyka Killshot, czyli diss na Machine Gun Kelly’ego nagrany przez Eminema.

Oczko niżej awansujący o jedną pozycję Juice WRLD z singlem Lucid Dreams, który miejscami zamienił się z kawałkiem Better Now autorstwa Post Malone’a. Szóstą pozycję zajmują Cardi B, Bad Bunny i J Balvin z piosenką I Like It. Tuż za tą trójką meldują się dwaj raperzy, Kanye West i Lil Pump z nagraniem zatytułowanym I Love It.

FEFE, za którym stoją 6ix9ine, Nicki Minaj oraz Murda Beatz najnowsze notowanie spędza na pozycji ósmej, a dziewiątą lokatę ponownie zajmuje Travis Scott i jego Sicko Mode.

Najlepszą dziesiątkę w tym tygodniu zamyka australijski zespół 5 Seconds of Summer z piosenką zatytułowaną Youngblood.

  1. Girls Like You (+1)
  2. In My Feelings (-1)
  3. Killshot (NEW)
  4. Lucid Dreams (+1)
  5. Better Now (-1)
  6. I Like It (-1)
  7. I Love It (-1)
  8. FEFE (-1)
  9. Sicko Mode (=)
  10. Youngblood (+1)

Popularne