Oficjalnie – Candice Glover pokonała dziewiątkę pozostałych uczestników odcinków na żywo, jak również tysiące innych uczestników i wygrała dwunastą edycję American Idola. Candice Glover brała udział w castingach dziesiątej, jedenastej i teraz dwunastej edycji programu. W jej przypadku – do trzech razy sztuka – się opłaciło. Album Candice dostępny jest już w preorderze, a wydany zostanie w wakacje.

Ten sezon należał do wyjątkowych. Do pierwszej piątki dostało się pięcioro dziewcząt i tak naprawdę do końca nie wiadomo było, kto wygra. Poziom był niesamowicie wyrównany. Ostatecznie nagroda należy do Candice Glover, jednak pozostałe cztery dziewczyny – Janelle Arthur, Amber Holocomb, Angie Miller i Kree Harrison zdecydowanie wydadzą swoje albumy, ponieważ mają rzesze fanów.

Candice w programie miała wiele znakomitych występów. Jednak do tych najlepszych należą wykonania Lovesong oraz I (Who Have Nothing). Poniżej wspomniane utwory a także tzw. winner’s single. Album Candice – Music Speaks – dostępny będzie 16 lipca 2013 roku.