Jakiś czas temu zakończyła się trzecia edycja Bitwy na głosy. I mimo fatalnych wyników oglądalności drugiej edycji, Telewizja Polska i tak zrobiła trzecią. Oglądalność trzeciej też była bardzo słaba, czy Dwójka zdecyduje się na czwarty sezon? Jak tak, to jakie gwiazdy mogłoby wziąć w niej udział?

Na sam początek – kto na pewno nie

Łozo z Afromental, Adam Sztaba, Kora, Elżbieta Zapędowska
Każde z nich zasiada w jury Must Be the Music i jest ściśle związane z Polsatem. Raczej TVP nie ma takich pieniędzy, aby zaproponować im „odłączenie” się od Polsatu.

Kasia Nosowska
Niesamowicie skromna, wątpię, aby na to poszła. U Wojewódzkiego mówiła, że ledwo się zgodziła na udział w jego programie, on sam również przyznał, że zapraszał ją wielokrotnie.

Agnieszka Chylińska, Tatiana Okupnik, Czesław Mozil
Wszyscy związani z TVN-em, Chylińska w Mam Talent!, Okupnik i Mozil w X Factorze. Być może Chylińska by poszła na to, ale na pewno zażądała by dużej stawki i jednocześnie musiałaby upewnić się, że jednocześnie TVN jej nie wywali. Jednak z drugiej strony – jest to niemożliwe, ponieważ jeśli Bitwa 4 miałaby być jesienią 2013 – to o tej samej porze – w sobotę o 20:00 – jest Mam Talent! na żywo. Więc na pewno nie.

Kto może?

Kayah – Warszawa, Ania Dąbrowska – Chełm
Kayah była jurorką w Fabryce Gwiazd i trenerką-mentorką w The Voice of Poland. Po sukcesie Andrzeja Piasecznego może być zainteresowana udziałem. Zwłaszcza, że jej kariera lekko została zaniechana… Natomiast w przypadku Ani Dąbrowskiej – również brała udział w The Voice of Poland. I wydała już płytę, przez rok może ją promować i na jesień może przypomni o sobie biorąc udział w programie?

Maryla Rodowicz – Zielona Góra
Kolejna wielka gwiazda, co roku jest na Sylwestrze Dwójki, więc ma z tą telewizją jakiś związek. Plus lubi pomagać innym. Chciałaby dużo kasy, ale warto by było wydać ją, bo na pewno przyciągnęłaby publiczność (i młodszą, i starszą).

Doda – Ciechanów
Pozyskanie Dody do tego programu byłoby największym osiągnięciem prawdopodobnie od namówienia Beaty Kozidrak do trzeciej edycji i Edyty Górniak do drugiej. Ale Doda na pewno chciałaby dużo pieniędzy. Ale też i myślę, że mogłaby się zgodzić, bo była jurorką w polsatowskim Just the Two of Us oraz dwójkowym Tańcu na lodzie. Więc lubi takie programy, w ogóle lubi jak jest o niej głośno.

* * *

Posiadanie w jednej edycji Kayah, Maryli i Dody na pewno byłoby największą edycją spośród wszystkich i nawet ładnym zakończeniem, jeśli by ogłaszali ją jako ostatnią. (Coś a la: Ostatnia edycja, największe gwiazdy, największa bitwa, największe show).

* * *

Dominika Gawęda – Bielsko-Biała, Reni Jusis – Konin, Krzysztof Krawczyk – Katowice, Marika – Łomża
Z nimi prowadzone były rozmowy do trzeciej edycji programu. Wybrani zostali inni (albo ci chcieli więcej kasy, albo tamci mnie, albo coś innego nie poszło), nie mniej jednak możliwe, że Dwójka powróci do rozmów z tymi artystami. Najbliżej podpisania kontraktu była Reni Jusis. Marika dublowałaby Łomżę (którą w 3. edycji reprezentowała Jula).

Grzegorz Turnau – Kraków, Mieczysław Szcześniak – Kalisz, Grzegorz Markowski – Józefów
Legendy muzyki. Zgodził się Krzysztof Cugowski z Budki Suflera oraz Janusz Panasewicz z Lady Pank, dlaczego mieliby się oni nie zgodzić? Najbardziej obstawiałbym Markowskiego.

Patrycja Markowska – Warszawa
Zabawnie by było jakby w jednej edycji była Markowska i jej tatuś. Mogliby rywalizować między sobą, albo stworzyć superduet i razem poprowadzić jakąś drużynę (w każdej edycji musi być jakiś duet). Problemem by był fakt, że Markowski pochodzi z Józefowa, a Markowska urodziła i wychowała się w Warszawie. Być może reprezentowaliby razem Warszawę, jako że Markowski w stolicy również spędził sporą część swojego życia. Plus Józefów to prawie Warszawa :P A kariera Markowskiej ostatnio trochę przygasła, więc dlaczego by nie?

Monika Brodka – Żywiec
Sama jest z podobnego programu, być może chciałaby pomóc innym? Aczkolwiek mało jej w telewizji i woli skupiać się na muzyce. Może być trudno i może chcieć sporo kasy.

Sebastian Karpiel-Bułecka – Kraków
Albo on, albo Kayah, raczej w jednej edycji ich razem nie dadzą. Jest megapopularny, nie wiadomo czy zgodziłby się. Jak tak to za dużą kasę.

Doniu – Szamotuły
Po sukcesie Meza i Libera (oboje doszli do 3. miejsca) kolejnym kandydatem wydaje się Doniu, jak iż każda edycja zawierała jakiegoś „rapera”. Raczej nikt z tych bardziej poważanych raperów się nie zgodzi – nie liczyłbym na Pezeta, Peję, Donguralesko, Fokusa, Rahima i wszystkich innych.

Ania Wyszkoni – Tworków
Wydała płytę, jest bardzo sympatyczna, może zgodziłaby się na udział w takim programie? Byłoby fajnie i miałaby duże szanse na dojście daleko. Problem w tym, że jeszcze nigdy w niczym w telewizji nie brała (jako gwiazda, wywodzi się z Szansy na sukces) i nie wiadomo jakie jest jej zdanie na temat takich programów.

Zespół Enej – Lolek i Mynio – Olsztyn
Dwaj najbardziej rozpoznawali członkowie Eneja mogą również się skusić – w końcu dwójka z Afromentala odniosła całkiem spory sukces. Przeszkodzą może być fakt, że chłopaki raczej wolą koncertować i nie pchają się do telewizji. Niezainteresowana może być również Dwójka, jako byłby to drugi zespół z Olsztyna, a jedynie Warszawa jest dublowana, a inne miasta nie (nawet Ewa Farna zamiast reprezentować Cieszyn, z którego pochodzi musiała reprezentować Sosnowiec, gdzie bodajże studiowała).

Sylwia Grzeszczak – Poznań
W chwili obecnej nagrywa swoją drugą płytę, jak wyda ją np. na wiosnę, to jesień była by świetnym sposobem na przedłużenie jej promocji poprzez występ właśnie w tym programie. Dodatkowo jest bardzo popularna i lubiana, miałaby duże szanse. Jedyny problem – był już ktoś z Poznania.

Łukasz Zagrobelny – Wrocław, Kasia Cerekwicka – Koszalin
Zagrobelny – kolejna gwiazda do zapchania, raczej by nie wygrał, ale ktoś musi odpadać. A sam Łukasz na pewno chętnie wziąłby udział w tym programie. To samo z Cerekwicką, jej kariera trochę podupadła i mogłaby mieć swój comeback. Zagrobelny, Cerekwicka i Markowska (solo) mieliby podobne szanse i pewnie stawkę pieniężną również podobną.

Ktoś z „gwiazdek”: Marina, Aleksandra, Honey, Candy, Gosia Andrzejewicz
W akcie desperacji Dwójka może sięgnąć po którąś z nich. Z Mariną jeszcze tak strasznie by nie było, reszta to już definitywna desperacja.

Łukasz Mantiuk
Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.
Poprzedni artykułNie tylko Psy jest gwiazdą K-popu
Następny artykułBritney Spears kończy 31. lat. Co osiągnęła?