Na rynku książek znajdziecie wiele wydawnictw na temat Beatlesów. Jednak tylko w biografii Ringo znajdziecie odpowiedź na pytanie kim na prawdę był perkusista legendarnego zespołu.

Wydawnictwo autorstwa Michaela Setha Starr jest opowieścią o życiu Ringo Starra, począwszy od wczesnego dzieciństwa naznaczonego chorobami, przez życie rozświetlone blaskiem gwiazdy muzyki, a także uczucia związane z rozpadem zespołu, po powrót na szczyt jako jedna z najbardziej cenionych postaci. Biografia ukaże się 9 listopada.

Tak o samym Ringo mówią gwiazdy muzyki Phil CollinsKenny Aronoff (Lynyrd Skynyrd) oraz John Densmore (The Doors).

Phil Collins: Nie wiem, ilu muzyków zaczęło grać dzięki Ringowi, ale wiem, że wśród perkusyjnej starszyzny Ringo jest bardzo doceniany, ponieważ to świetny bębniarz. Mogę o nim mówić w samych superlatywach.

Kenny Aronoff: U Ringa najbardziej doceniam jego wyjątkowe pomysły i wyczucie. Nawet to wyczucie postawiłbym na pierwszym miejscu, ale i tak wszystko się łączy. Ma polot i styl – to świetne odzwierciedlenie jego charakteru. Poza tym jest leworęczny, ale grał na zestawie dla praworęcznych, przez co jego zagrywki były bardzo nietypowe. To prawdziwy artysta.

John Densmore: Uwielbiam jego grę. Uważam, że Ringo był duszą The Beatles.