Dział News Albumy Billie Eilish z utworem zainspirowanym filmem Roma

Billie Eilish z utworem zainspirowanym filmem Roma

Billie Eilish nie przestaje prezentować fanom nowej muzyki. Tym razem do stworzenia najnowszego utworu wokalistkę zainspirował jeden z czołowych kandydatów w walce o nominacje do tegorocznych Oscarów.

Najnowszy utwór Billie Eilish został zatytułowany When I Was Older. Jak przyznaje sama wokalistka impulsem do jego nagrania był film Roma w reżyserii Alfonso Cuarona. Premierowy utwór amerykańskiej wokalistki ukazał się 9 stycznia.

Akcja filmu Romy, dzięki któremu powstało When I Was Older została osadzona w latach 70 XX wieku w Meksyku. Najnowszy obraz Alfonso Cuarona opowiada losy indiańskiego ludu Misteków. Film ten w Polsce ukazał się na platformie Netflix 14 grudnia.

Roma zdobyła między innymi dwa Złote Globy, weneckiego Złotego Lwa a także jest jednym z najsilniejszych kandydatów do otrzymania oscarowej nominacji w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Arkadiusz Zroślak
Student zarządzania kultura i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nie zamyka się w określonych gatunkach muzycznych, jednak najwięcej miejsca na playliście zajmuje pop zarówno w wersji mainstreamowej jak i alternatywnej. Baczny obserwator Eurowizji, który w wolnych czasie stara się szukać nowych bodźców muzycznych.

Popularne