Dział News Albumy Billie Eilish chce, żebyśmy widzieli ją w koronie

Billie Eilish chce, żebyśmy widzieli ją w koronie

Trwają pracę nad debiutancką płytą Billie Eilish. W międzyczasie wokalistka podzieliła się z słuchaczami premierowym singlem.

Najnowsza propozycja od Billie Eilish nosi tytuł you should see me in a crown. Nad jej stworzeniem szesnastoletnia wokalista pracowała wraz z bratem, znanym z serialu Glee Finneasem O’Connellem. Inspiracją do skomponowania premierowego utworu Amerykanki był brytyjski serial Sherlock.

We wrote this song because of Sherlock because there’s this scene where Jim Moriarty says [affects a crap Irish accent]: ‚You should see me in a crown’. And then we just wrote a song about being jiggy, I guess. wyjaśnia Billie

you should see me in a crown jest trzecim, wydanym przez Billie w tym roku singlem. W przeciągu ostatnich kilku miesięcy poznaliśmy także brzmienie bitches broken hearts oraz efekt duetu nagranego z Khalidem – utwór Lovely. Znalazł się on na soundtracku serialu 13 powodów.

Arkadiusz Zroślak
Student zarządzania kultura i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nie zamyka się w określonych gatunkach muzycznych, jednak najwięcej miejsca na playliście zajmuje pop zarówno w wersji mainstreamowej jak i alternatywnej. Baczny obserwator Eurowizji, który w wolnych czasie stara się szukać nowych bodźców muzycznych.

Najpopularniejsze (48h)