Chart Watch Billboard Billboard Weekly: Justin Timberlake na szczycie listy albumów; dominacja Drake'a

Billboard Weekly: Justin Timberlake na szczycie listy albumów; dominacja Drake’a

W tym tygodniu najlepiej sprzedającym się albumem w Stanach okazał się być nowy krążek Justina Timberlake’a. Na dalszych pozycjach Billboard 200 nastąpiła niewielka wymiana miejscami i pojawił się drugi debiut. Listę singli ponownie otwiera Drake, a w najlepszej dziesiątce mamy aż trzy nowości.

BILLBOARD 200

Justin Timberlake już po raz czwarty w karierze umieszcza swój najnowszy krążek na pierwszym miejscu listy. Man of the Woods w premierowym tygodniu uzyskało wynik 293 tys. unitów, z czego 242 tys. pochodziło z tradycyjnej sprzedaży. Justin sprzedał również 15 tys. płyt winylowych. To najlepszy wynik od września 2017 i premiery krążka American Dream od LCD Soundsystem, którzy w premierowym tygodniu sprzedali 16 tys. czarnych płyt.
W dodatku, tylko jeden solowy artysta od 1991 roku sprzedał w pierwszym tygodniu więcej winyli. Jest nim Jack White, którego płyta Lazaretto wydana w 2014 roku, rozeszła się w ilości 40 tys. kopii.

Oczko niżej album, który w ostatnim tygodniu otwierał notowanie Billboard 200, czyli Culture II od grupy Migos. Podium domyka ścieżka dźwiękowa do filmu The Greatest Showman (Król rozrywki).

Awans o jedną pozycję, z 5. na 4. odnotowuje Ed Sheeran i jego Divide. Pozycjami zamienić się z nim musiał Bruno Mars. Miejsce 6. należy do Stoney autorstwa Post Malone’a. Tuż za nim kolejny raper, Kendrick Lamar, i wydane przez niego w kwietniu 2017 roku DAMN. Dalej debiutancki krążek Camili Cabello, a pozycja numer 9 należy do Lil Uzi Verta, którego płyta Luv Is Rage 2 wraca do Top 10 z 12. lokaty.

Dziesiątkę domyka kolejna nowość w notowaniu. To składanka zatytułowana Now 65, na której usłyszeć możemy takie przeboje jak Sorry Not Sorry od Demi Lovato czy Havana Camili Cabello. Now 65 to kompilacja utworów wydana w ramach serii Now That’s What I Call Music.

# Artist Album Change Units % chg
1 Justin Timberlake Man of the Woods DEBUT 293,000
2 Migos Culture II -1 88,000 -56%
3 Soundtrack The Greatest Showman -1 81,000 -15%
4 Ed Sheeran Divide +1 40,000 -17%
5 Bruno Mars 24K Magic -1 35,000 -28%
6 Post Malone Stoney +2 33,000 -3%
7 Kendrick Lamar DAMN. -1 32,000 -17%
8 Camila Cabello Camila -1 31,000 -15%
9 Lil Uzi Vert Luv Is Rage 2 +3 25,000 -1%
10 Various Artists Now 65 DEBUT 25,000

 

BILLBOARD HOT 100

Listę najpopularniejszych utworów w Stanach już trzeci tydzień z rzędu otwiera God’s Plan od Drake’a. W dodatku trzy tygodnie po premierze dalej jest najchętniej odtwarzaną piosenką w serwisach streamingowych. Tym razem uzyskała wynik 79.6 milionów odtworzeń i dzięki temu God’s Plan staje się pierwszym w historii utworem, który w każdym z pierwszych trzech tygodni, odtwarzany był więcej niż 75 milionów razy.

Bez zmian także na kolejnych czterech pozycjach. Drugie miejsce wciąż należy do Perfect od Eda Sheerana. Ostatni stopień podium utrzymuje Bruno Mars z Cardi B i ich Finesse. Oczko niżej znajduje się Havana autorstwa Camili Cabello i Young Thug’a, a za nimi Rockstar od Post Malone’a i 21 Savage.

Na miejsce 6. awansuje Dua Lipa i jej utwór zatytułowany New Rules. To największy sukces tej piosenki w Hot 100. New Rules jest również najstarszym utworem w Top 10 (od premiery minęło 28 tygodni).

Kolejna lokata należy do pierwszej nowości. To utwór Pray for Me nagrany przez The Weeknd i Kendricka Lamara. The Weeknd odnotowuje swój siódmy w karierze występ w najlepszej dziesiątce Hot 100 i pierwszy od kwietnia i premiery singla Feel It Coming. Dla Kendricka to z kolei szósty raz w Top 10.
Pray for Me pochodzi z ścieżki dźwiękowej do filmu Black Panther (Czarna Pantera), który na wielkie ekrany w Polsce trafi 14 lutego.

Oczko niżej plasuje się Stir Fry, już trzeci utwór grupy Migos, któremu udało się awansować do najlepszej dziesiątki. Poprzednio były nimi MotorSport oraz Bad and Boujee.

Kolejną nowością w dziesiątce, która na miejsce 9. przywędrowała z 11. pozycji, jest piosenka Meant to Be, za którą odpowiedzialni są Bebe Rexha i Florida Georgia Line.

Meant to Be prowadzi na liście Hot Country Songs nieprzerwanie od 11 tygodni i tym samym pobija rekord najdłużej otwierającego notowanie utworu, który został nagrany przez kobietę. Wcześniej to osiągnięcie przypisane było do piosenki We Are Never Ever Getting Back Together autorstwa Taylor Swift.

Top 10 listy Billboard Hot 100 domyka utwór Bad At Love od Halsey.

  1. God’s Plan (=)
  2. Perfect (=)
  3. Finesse (=)
  4. Havana (=)
  5. Rockstar (=)
  6. New Rules (+1)
  7. Pray for Me (DEBUT)
  8. Stir Fry (+4)
  9. Meant to Be (+2)
  10. Bad At Love (-4)

Popularne

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.