Ten tydzień zdecydowanie należał do Camili Cabello. Młoda artystka swoim debiutanckim krążkiem podbiła notowanie albumów, a jej przebój Havana po 23 tygodniach obecności na liście singli, znalazł się na jej pierwszym miejscu!

BILLBOARD 200

 

Listę najlepiej sprzedających się albumów w Stanach Zjednoczonych otwiera bohaterka tego tygodnia, Camila Cabello! Jej debiutancki album zatytułowany Camila rozszedł się w ilości 119 tys. unitów, z czego 65 tys. pochodziło z sprzedaży tradycyjnej. Artystka jest pierwszą od trzech lat kobietą, która zdobywa szczyt listy pierwszym w karierze studyjnym krążkiem. Poprzednio udało się to Meghan Trainor w styczniu 2015 roku.

Dodatkowo, Cabello ma zaledwie 20 lat i 10 miesięcy, co sprawia, że jest najmłodszą osobą z debiutem na pierwszym miejscu od roku 2015, w którym 16-letni Shawn Mendes zdobył szczyt notowania.

Płyta młodej artystki spycha na 2. pozycję soundtrack do filmu The Greatest Showman (Król rozrywki), który sześć tygodni po premierze wciąż osiąga bardzo dobre wyniki. W zeszłym tygodniu album sprzedał się w ilości 104 tys. unitów, z czego 70 tys. to fizyczne krążki, które trafiły do rąk fanów.

Podium domyka Ed Sheeran i jego Divide. Na miejsce 4. wskakuje Stoney od Post Malone’a, a tuż za nim melduje się Taylor Swift z jej najnowszym krążkiem.

Kolejne miejsca w najlepszej dziesiątce notowania należą do samych raperów.
Na pozycji numer 6. znajduje się płyta The Beautiful & Damned od G-Eazy’ego. Oczko niżej DAMN. Kendricka Lamara, który wymienił się pozycjami z Eminemem. Na dziewiątej lokacie Lil Uzi Vert z jego Luv Is Rage 2, a najlepszą dziesiątkę domyka Lil Skies, którego album zatytułowany Life of Dark Rose awansował z 23. miejsca.

#

Artist Album Change Units % chg

1

Camila Cabello Camila DEBUT 119,000

2

Soundtrack The Greatest Showman -1 104,000 +1%

3

Ed Sheeran Divide -1 47,000 -10%

4

Post Malone Stoney +1 35,000 -5%

5

Taylor Swift Reputation +1 33,000 -9%

6

G-Eazy The Beautiful & Damned -3 33,000 -12%

7

Kendrick Lamar DAMN. +1 30,000 -15%

8

Eminem Revival -1 29,000 -20%

9

Lil Uzi Vert Luv Is Rage 2 +2 28,000 -4%

10

Lil Skies Life of Dark Rose +13 28,000 +65%

 

BILLBOARD HOT 100

 

Dwadzieścia trzy tygodnie na liście Hot 100, w tym siedem na drugim miejscu. Tyle czasu zajęło Camili Cabello dotarcie na szczyt listy najpopularniejszych singli w Stanach. Utwór Havana, z gościnnym udziałem Young Thug’a, w końcu otwiera notowanie!

Singiel zajmuje również pierwsze miejsce w streamingu oraz drugie na liście najchętniej pobieranych utworów i najczęściej odtwarzanych piosenek w radiu.

Havana wyrównuje również rekord ilości tygodni, jakie były potrzebne utworowi nagranemu przez kobietę, na dotarcie do TOP 1. Takim samym wynikiem pochwalić się może Sia z jej Cheap Thrills oraz Patti Austin z utworem zatytułowanym Baby, Come to Me.
Tylko sześć piosenek w historii Hot 100 potrzebowało więcej czasu na osiągnięcie najwyższego stopnia podium. Liderem pozostaje hiszpański duet Los Del Rio. Ich Macarena (Bayside Boys Mix) przed dotarciem na miejsce numer 1, na liście spędziła 33 tygodni.

Cabello otwiera w tym tygodniu zarówno Billboard 200, jak i Hot 100. Ostatnio taki wyczyn udał się Beyonce, której singiel Crazy in Love oraz album Dangerous in Love otwierały oba notowania w lipcu 2003 roku.

Kolejną ciekawostką jest fakt, że Havana jest pierwszym od 2006 roku utworem, który znajduje się na najwyższym stopniu podium i ma w swoim tytule nazwę miasta. Poprzednio taką piosenką była był London Bridge autorstwa Fergie.

Drugie miejsce notowania, po sześciu tygodniach spędzonych na jego szczycie, zajmuje Perfect od Eda Sheerana, a na najniższym stopniu podium melduje się Post Malone i jego Rockstar.

Oczko niżej znajduje się Finesse od Bruno Marsa i Cardi B, który tydzień temu wskoczył z 35. na 3. miejsce. Utwór traci również pozycję lidera w streamingu, gdzie również spada na 4. lokatę.

Halsey zalicza swoje pierwsze w karierze TOP 5 listy singli jako solistka. Wcześniej zajmowała już 1. miejsce na Hot 100 dzięki współpracy z zespołem The Chainsmokers.

Na pozycji numer 6, drugi tydzień z rzędu, utrzymuje się Thunder od Imagine Dragons, a oczko niżej plasuje się No Limit autorstwa G-Eazy’ego, z gościnnym udziałem A$AP Rocky’ego i Cardi B.

New Rules zalicza awans o trzy oczka, dzięki czemu Dua Lipa po raz pierwszy w karierze pochwalić się może obecnością w najlepszej dziesiątce.

TOP 10 domyka Sam Smith i jego Too Good At Goodbyes oraz MotorSport autorstwa grupy Migos, Nicki Minaj i Cardi B.

  1. Havana (+1)
  2. Perfect (-1)
  3. Rockstar (+1)
  4. Finesse (-1)
  5. Bad At Love (+2)
  6. Thunder (=)
  7. No Limit (-2)
  8. New Rules (+3)
  9. Too Good At Goodbyes (-1)
  10. MotorSport (=)