Bruno Mars i Cardi B to z pewnością bohaterzy najnowszych notowań Billboardu. Co prawda nowy tydzień nie przyniósł nam nowych liderów, ale Bruno dzięki duetowi z raperką zaliczył na spory awans, zarówno na liście albumów, jak i w notowaniu singli. Oprócz tego, Beyonce znika z 1. miejsca Hot 100.

BILLBOARD 200

Ścieżka dźwiękowa do filmu The Greatest Showman (Król rozrywki) już drugi tydzień utrzymuje się na szczycie listy najlepiej sprzedających się albumów w Stanach. Płyta w minionym tygodniu osiągnęła wynik 103 tys. unitów, z czego 70 tys. pochodziło z tradycyjnej sprzedaży.

The Greatest Showman to piąty soundtrack w przeciągu ostatnich 10 lat, który spędził więcej niż tydzień na 1. miejscu notowania.

Poprzednio taki sukces można było przypisać albumom: Suicide Squad: The Album (2016), Guardians of the Galaxy: Awesome Mix Vol. 1 (2014), Glee: The Music, Volume 3 -Showstoppers (2010), którym otwierać listę udało się po dwa razy oraz Frozen (2014), która aż 13 tygodni znajdowała się na najwyższym stopniu podium.

Drugą pozycję notowania Billboard 200 utrzymuje Divide Eda Sheerana z wynikiem 53 tys. unitów. Brąz w tym tygodniu należy się G-Eazy’emu, którego najnowszy krążek The Beautiful & Damned awansuje oczko wyżej.

Na 4. miejscu powrót po czterech miesiącach do najlepszej dziesiątki listy. 24K Magic Bruno Marsa, dzięki sprzedaży wyższej o 75% względem poprzedniego tygodnia, wskakuje na nie z 15. pozycji. Duży wpływ na taki wynik ma najnowsza wersja utworu Bruno zatytułowana Finesse, na którym gościnnie występuje Cardi B.

Post Malone i jego Stoney również zalicza awans o kilka oczek. Raper najnowsze notowanie spędza na 5. miejscu. Tuż za nim Reputation od Taylor Swift, które jeszcze tydzień temu znajdowało się na podium. Jedną pozycję niżej plasuje się Revival Eminema. Dalej dwie kolejne hiphopowe płyty – DAMN. od Kendricka Lamara oraz Huncho Jack, Jack Huncho.
Najlepszą dziesiątkę domyka Sam Smith, który powraca do niej po tygodniu spędzonym na 12. pozycji.

# Artist Album Change Units % chg
1 Soundtrack The Greatest Showman = 104,000 -3%
2 Ed Sheeran Divide = 53,000 -21%
3 G-Eazy The Beautiful & Damned +1 38,000 -10%
4 Bruno Mars 24K Magic +11 37,000 +75%
5 Post Malone Stoney +3 37,000 -6%
6 Taylor Swift Reputation -3 36,000 -24%
7 Eminem Revival -1 36,000 -11%
8 Kendrick Lamar DAMN. -3 35,000 -15%
9 Huncho Jack Huncho Jack, Jack Huncho = 32,000 -17%
10 Sam Smith The Thrill of It All +2 29,000 +5%

 

BILLBOARD HOT 100

Pierwsze miejsce na liście najpopularniejszych singli, szósty tydzień z rzędu, zajmuje utwór Perfect. Tym razem jednak piosenka w całości przypisana jest Edowi Sheeranowi. Duet z Beyonce kilka tygodni po premierze nie jest już najchętniej odtwarzaną wersją tego utworu, dlatego wokalistka z Ameryki nie jest już dłużej przypisywana w roli współliderki.

Już siódmy tydzień z rzędu Havana autorstwa Camili Cabello i Young Thug’a zajmuje drugą lokatę. Poprzednią wokalistką, która spędziła tyle czasu na drugim stopniu podium była Lady Gaga z utworem Bad Romance w latach 2009-10.

Trzecia pozycja należy do Bruno Marsa i remixu piosenki Finesse, na którym występuje Cardi B.

Po pierwszym pełnym tygodniu od premiery nowej wersji, utwór zdobywa szczyt notowania najchętniej streamowanych piosenek. Tym samym Finesse jest pierwszym utworem, któremu udaje się ten wyczyn od czasów premiery Rockstar Post Malone’a.
Oprócz tego Finesse wskakuje również na 1. miejsce listy Hot R&B/Hip-Hop Song oraz Hot R&B Songs, zajmuje 2. pozycję na liście najczęściej pobieranych utworów oraz 14. w notowaniu Radio Songs.

Bruno Mars odnotowuje swoje piętnaste Top 10 listy Billboard Hot 100. Dla raperki jest to już czwarty utwór w dziesiątce.
Warto dodać, że dzięki Finesse, Mars może pochwalić się sukcesem, jakim jest obecność trzech piosenek z jego trzech pierwszych solowych albumów, które znalazły się w najlepszej dziesiątce Hot 100. Artystami z takim samym rekordem na koncie są: Whitney Houston, Mariah Carey, Beyonce, Lady Gaga i jedyny mężczyzna, który dokonał tego przed Marsem w latach 1982-86, Lionel Richie.

W dalszej części Hot 100 Rockstar autorstwa Post Malone’a z gościnnym udziałem 21 Savage plasuje się na 4. miejscu. Oczko niżej, kolejny tydzień z rzędu, zobaczyć możemy No Limit od G-Eazy’ego, do którego swoje trzy grosze dorzucili A$AP Rocky i Cardi B. Kolejne miejsce należy do Thunder, które odnotowuje spadek o dwie pozycje. Dalej Bad At Love od Halsey oraz Too Good At Goodbyes Sama Smitha.

Na 9. miejscu możemy zobaczyć Justina Timberlake’a, który już dawno nie gościł w najlepszej dziesiątce Hot 100. Jego najnowszy utwór Filthy jest pierwszym singlem z nadchodzącej płyty zatytułowanej Man of the Woods, która swoją premierę będzie miała 2 lutego.

Top 10 listy singli domyka MotorSport autorstwa grupy Migos, na którym gościnnie występują Nicki Minaj i Cardi B.

  1. Perfect (=)
  2. Havana (=)
  3. Finesse (+32)
  4. Rockstar (-1)
  5. No Limit (=)
  6. Thunder (-2)
  7. Bad At Love (-1)
  8. Too Good At Goodbyes (-1)
  9. Filthy
  10. MotorSport (-2)