Chart Watch Billboard Billboard Weekly: Album Eminema po raz ósmy debiutuje na szycie listy!

Billboard Weekly: Album Eminema po raz ósmy debiutuje na szycie listy!

Ostatnie notowanie w roku przyniosło nam nowego lidera na liście albumów. Do najlepszej piątki Hot 100 awansuje G-Eazy, a świąteczny utwór Mariah Carey utrzymuje się w dziesiątce, do której w zeszłym tygodniu dostała się dopiero po raz pierwszy, po 23 latach od premiery singla.

BILLBOARD 200

Eminem już po raz ósmy w karierze pochwalić się może pierwszym miejscem na liście najlepiej sprzedających się płyt w Stanach. Jego najnowszy album studyjny zatytułowany Revival, pierwszy od 2013 roku i płyty The Marshall Mathers LP 2, osiągnął wynik 267 tys. unitów, z czego 197 tys. pochodzi z tradycyjnej sprzedaży.
Revival plasuje się również na trzecim miejscu, jeśli chodzi o sprzedaż hip-hopowych albumów w ich premierowych tygodniach w 2017 roku. Lepsi okazali się tylko Kendrick Lamar i jego DAMN. oraz More Life Drake’a.

Drugie miejsce w notowaniu, dzięki wynikowi 133 tys. unitów utrzymuje Reputation autorstwa Taylor Swift. Tydzień przed końcem roku album rozszedł się w sumie 1.82 miliona sprzedanych kopii.

Trzecie miejsce należy do kolejnego hip-hopowego debiutu. Jest nim The Beautiful & Damned, najnowszy krążek G-Eazy’ego. Taką pozycje zawdzięcza wynikowi 122 tys. unitow. Poprzednie albumu rapera z Kalifornii debiutowały na 5. (When It’s Dark Out) oraz 3. miejscu (These Things Happen).

Divide Eda Sheerana, mimo lepszej sprzedaży w porównaniu z ostatnim tygodniem, spada z 3. na 4 miejsce. Tuż za nim, również mimo lepszego wyniku, plasuje się zespół Pentatonix z albumem A Pentatonix Christmas.

Na miejscu 6. kolejny raper z nowym krążkiem. Tym razem jest nim Jeezy i jego Pressure, które w pierwszym tygodniu sprzedaży osiągnęło wynik 72 tys. unitów.

W dalszej części najlepszej dziesiątki na miejscu 7. Sam Smith i The Thrill of It All. Z samego szczytu notowania na 8. pozycję spada What Makes You Country Luke Bryan’a. Do TOP 10 powraca 5-płytowe wydanie The Anthology Part I, The First Five Years autorstwa Garth Brooks’a, a domyka je Chris Stapleton z krążkiem From a Room: Volume 2.

# Artist Album Change Units % chg
1 Eminem Revival DEBUT 267,000
2 Taylor Swift Reputation = 133,000 +33%
3 G-Eazy The Beautiful & Damned DEBUT 122,000
4 Ed Sheeran Divide -1 90,000 +29%
5 Pentatonix A Pentatonix Christmas -1 75,000 +12%
6 Jeezy Pressure DEBUT 72,000
7 Sam Smith The Thrill of It All +1 60,000 +30%
8 Luke Bryan What Makes You Country -7 48,000 -55%
9 Garth Brooks The Anthology: Part I +3 46,000 +29%
10 Chris Stapleton From A Room: Volume 2 -3 45,000 -2%

 

BILLBOARD HOT 100

Listę trzeci tydzień z rzędu otwiera utwór Perfect Eda Sheerana i Beyonce. Na kolejnych pozycjach również bez zmian. Druga lokata należy do Rockstar autorstwa Post Malone’a i 21 Savage, najniższy stopień podium zajmuje Camila Cabello z Young Thugiem, a na 4. miejscu plasuje się Gucci Gang Lil Pumpa.

Najlepszą piątkę domyka G-Eazy z utworem No Limit, w którym gościnnie wystąpili Cardi B oraz A$AP Rocky. To do tej pory największy sukces rapera w notowaniu Hot 100. Poprzednio, jego największy hit, Me, Myself & I, nagrany wspólnie z Bebe Rexha, najwyżej znajdował się na 7. miejscu.

O jedno oczko niżej spada utwór Thunder od Imagine Dragons. Tuż za nim, również z spadkiem o jedną pozycję, MotorSport autorstwa grupy Migos, Nicki Minaj oraz Cardi B. Na ósmej lokacie melduje się Sam Smith z jego Too Good at Goodbyes.

Drugi tydzień z rzędu, po historycznym awansie do najlepszego dziesiątki notowania, 9. pozycję zajmuje All I Want for Christmas Is You autorstwa Mariah Carey. To najprawdopodobniej najlepszy wynik, jaki uda się uzyskać artystce w tym sezonie.

10. miejsce w tym notowaniu przypada Halsey i jej Bad At Love.

Tuż za najlepszą dziesiątką Hot 100, prawdopodobnie za sprawą duetu z Edem Sheeranem, plasuje się utwór River Eminema, którego najnowszy album otwiera Billboard 200, czyli listę najlepiej sprzedających się płyt w Stanach Zjednoczonych.

 1. Perfect (=)
 2. Rockstar (=)
 3. Havana (=)
 4. Gucci Gang (=)
 5. No Limit (+5)
 6. Thunder (-1)
 7. MotorSport (-1)
 8. Too Good at Goodbyes (-1)
 9. All I Want for Christmas Is You (=)
 10. Bad At Love (-2)
 11. River

Najnowsze wpisy

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.