Najnowsze notowanie przyniosło nam zmiany na pozycjach liderów. Notowanie albumów w tym tygodniu otwiera zespół Fall Out Boy, a listę singli Drake, który w ubiegłym tygodniu zaskoczył swoich fanów nową EPką.

BILLBOARD 200

Listę najchętniej kupowanych albumów w Stanach otwiera zespół Fall Out Boy z ich najnowszą płytą zatytułowaną Mania. Krążek w premierowym tygodniu uzyskał wynik 130 tys. unitów, z czego 117 tys. pochodziło z tradycyjnej sprzedaży.

Siódmy album studyjny Fall Out Boy jest ich czwartym, któremu udało się zdobyć pierwsze miejsce Billboard 200. Poprzednimi były: American Beauty/American Psycho (2015), Save Rock and Roll (2013) oraz Infinity on High (2007).

Drugie miejsce utrzymuje soundtrack z filmu The Greatest Showman (Król rozrywki), który siódmy tydzień po premierze wciąż odnotowuje bardzo dobre wyniki sprzedażowe. Podium domyka Ed Sheeran i jego Divide.

Czwarta pozycja należy do Camili Cabello i jej debiutanckiego albumu, który otwierał poprzednie notowanie. Za nią krążki aż czterech raperów. Ich autorami są kolejno: Post Malone, Kendrick Lamar, G-Eazy oraz Lil Uzi Vert.
Na dziewiątym miejscu zobaczyć możemy Reputation autorstwa Taylor Swift, a najlepszą dziesiątkę zamyka nagrodzony nagrodą Grammy między innymi w kategorii Album Roku – 24K Magic Bruno Marsa.

# Artist Album Change Units % chg
1 Fall Out Boy Mania DEBUT 130,000
2 Soundtrack The Greatest Showman 109,000 +5%
3 Ed Sheeran Divide 47,000 -1%
4 Camila Cabello Camila -3 43,000 -64%
5 Post Malone Stoney -1 34,000 -2%
6 Kendrick Lamar DAMN. +1 29,000 -2%
7 G-Eazy The Beautiful & Damned -1 29,000 -12%
8 Lil Uzi Vert Luv is Rage 2 +1 27,000 -5%
9 Taylor Swift Reputation -4 26,000 -21%
10 Bruno Mars 24K Magic +1 26,000 -3%

BILLBOARD HOT 100

Listę singli otwiera Drake. W zeszłym tygodniu zaskoczył swoich fanów i wydał dwa nowe utwory, które do serwisów streamingowych trafiły jako EPka. Jednym z nich jest God’s Plan, które znalazło się na szczycie Hot 100. Drugi utwór z tego krótkiego wydawnictwa to Diplomatic Immunity i debiutuje on na miejscu siódmym.

God’s Plan oprócz najwyższego stopnia podium na liście Hot 100, dzięki świetnemu wynikowi, 82.4 milionów przesłuchań w ciągu tygodnia, otwiera również notowanie najczęściej streamowanych utworów w Stanach. Dzięki temu stał się czwartym najczęściej streamowanym w jednym tygodniu utworem w historii, zaraz po piosence Harlem Shake, do której należą dwa pierwsze miejsca (pierwszy oraz drugi tydzień po premierze) oraz Look What You Made Me Do autorstwa Taylor Swift.

God’s Plan jest pierwszym utworem Drake’a, który na 1. miejscu listy pojawił się zaraz po jego premierze. Oprócz tego raper z Kanady jeszcze trzy razy gościł na szczycie Hot 100. Dwa razy dzięki współpracy z Rihanną przy utworach What’s My Name? i Work, a raz dzięki piosence One Dance, na której gościnnie wystąpili WizKid oraz Kyla. Dwa nowe utwory sprawiają, że raper ma już na koncie 159 piosenek, które trafiły na listę Hot 100, co jest największym wynikiem solowego artysty w historii notowania.

Kończąc o Drake’u – mała ciekawostka. Jego utwór God’s Plan jest jednym z trzech piosenek w historii, które w tytule zawierają słowo „God” i otwierały listę Hot 100. Poprzednimi były Thank God I Found You autorstwa Mariah Carey (2000) oraz John Denver i jego Thank God I’m a Country Boy (1975).

Drugie miejsce listy singli ponownie należy do Perfect Eda Sheerana, a całe podium domyka utwór Havana, który tydzień temu gościł na miejscu pierwszym.

4. lokata należy do Post Malone’a i jego Rockstar, a miejsce 5. do piosenki Finesse autorstwa Bruno Marsa, na której gościnnie występuje Cardi B.

Na 6. pozycji melduje się Halsey z jej Bad At Love. Oczko niżej, wspomniane już Diplomatic Immunity od Drake’a. Na 8. lokacie, drugi tydzień z rzędu utrzymuje się utwór New Rules.

Przedostatnie miejsce w najlepszej dziesiątce należy do Thunder od zespołu Imagine Dragons, a domyka ją No Limit G-Eazy’ego, na którym usłyszeć można jeszcze A$AP Rocky’ego i Cardi B.

  1. God’s Plan (DEBUT)
  2. Perfect (=)
  3. Havana (-2)
  4. Rockstar (-1)
  5. Finesse (-1)
  6. Bad At Love (-1)
  7. Diplomatic Immunity (DEBUT)
  8. New Rules (=)
  9. Thunder (-3)
  10. No Limit (-3)