Najnowsze notowanie nie przyniosło nam zmian na szczytach obu list. W najlepszej dziesiątce notowania albumów mamy za to dwa debiuty, a z kolei na liście singli Drake w minionym tygodniu był bardzo bliski pobicia kolejnego rekordu.

Billboard 200

Nowe wydanie listy najchętniej kupowanych krążków w Stanach Zjednoczonych drugi tydzień z rzędu otwiera Black Panther: The Album czyli soundtrack z filmu Marvela, za którego produkcję odpowiada Kendrick Lamar. Płyta w tym tygodniu uzyskała wynik 131 tys. unitów, czyli o 15% mniejszy niż w poprzednim notowaniu.

Na miejsce drugie awansuje Culture II, najnowszy album hip-hopowego tria Migos, a oczko niżej ponownie znajduje się soundtrack do filmu The Greatest Showman (Król rozrywki).

Pozycję dalej, na miejscu czwartym, mamy debiutancki krążek rapera Nipsey Hussle’a zatytułowany Victory Lap. To pierwsza wizyta tego artysty w Billboard 200. Mimo tego Amerykanin jest już dawno po swoim debiucie na listach Billboardu. Jego utwór The Life znalazł się na 16. miejscu listy najchętniej kupowanych hip-hopowych singli w 2010 roku.

Piąta pozycja również należy do nowej płyty, By the Way, I Forgive You, której autorką jest Brandi Carlile. To już siódmy album studyjny piosenkarki, a piąte miejsce na liście Billboard 200 jest dla niej najlepszą pozycją, na której dotychczas się znajdowała. Poprzednio jej wydany w 2015 roku album The Firewatcher’s Daughter w notowaniu najwyżej znajdował się na miejscu dziewiątym.

Po trzech tygodniach album Justina Timberlake’a wypada z podium na szóstą pozycję. Oczko niżej plasuje się Divide autorstwa Eda Sheerana. Krążek DAMN. Kendricka Lamara zalicza awans o jedną pozycję i najnowsze notowanie spędza na miejscu ósmym. Najlepszą dziesiątkę domykają kolejno Stoney, za którym stoi raper Post Malone oraz ścieżka dźwiękowa do filmu Fifty Shades Freed (Nowe oblicze Greya).

# Artist Album Change Units % chg
1 Soundtrack Black Panther: The Album = 131,000 -15%
2 Migos Culture II +2 64,000 -5%
3 Soundtrack The Greatest Showman = 61,000 -15%
4 Nipsey Hussle Vicory Lap DEBUT 53,000
5 Brandi Carlile By the Way, I Forgive You DEBUT 43,000
6 Justin Timberlake Man of the Woods -4 38,000 -50%
7 Ed Sheeran Divide -1 37,000 -11%
8 Kendrick Lamar DAMN. +1 33,000 +7%
9 Post Malone Stoney -1 32,000 +1%
10 Soundtrack Fifty Shades Freed -5 28,000 -52%

Billboard Hot 100

Piąty tydzień z rzędu God’s Plan Drake’a otwiera zestawienie singli. W ostatnich siedmiu dniach utwór odtwarzany był aż 101.7 milionów razy w serwisach streamingowych, co stawia go już na drugiej pozycji jeśli chodzi o najczęściej streamowany kawałek w jednym tygodniu. Na prowadzeniu z wynikiem 103.1 milionów odtworzeń, od 2013 roku znajduje się Harlem Shake autorstwa Baauer’a.

God’s Plan jest również pierwszym od czasów Harlem Shake utworem, który został nagrany przez solowego artystę i utrzymuje się pięć tygodni z rzędu na szczycie listy.

Kolejne trzy pozycje już czwarty tydzień z rzędu pozostają niezmienne. Na drugim stopniu podium ponownie znajduje się Ed Sheeran z jego utworem Perfect. Za nim Finesse, czyli piosenka wykonana przez Bruno Marsa i Cardi B, a oczko niżej Havana autorstwa Camili Cabello, na którym gościnnie udziela się także Young Thug.

Pierwsza zmiana na liście występuje dopiero na miejscu piątym, gdzie nastąpiła wymiana pozycjami. Oczko wyżej wskakuje kawałek Look Alive, za którym stoją BlocBoy JB oraz Drake, a miejsca ustępują im Post Malone i 21 Savage z ich piosenką zatytułowaną Rockstar.

All the Stars, czyli utwór pochodzący z najchętniej kupowanego w Stanach krążka Black Panther: The Album, zalicza awans o dwie pozycje. Inną kompozycją, która pochodzi z ścieżki dźwiękowej do filmu Czarna Pantera i znalazła się w Top 10 na miejscu dziewiątym, jest Pray For Me autorstwa Kendricka Lamara i artysty nagrywającego pod pseudonimem The Weeknd.

Między tymi dwoma utworami, na miejscu ósmym, znajdują się Bebe Rexha i Florida Georgia Line i ich utwór Meant to Be. Najlepszą dziesiątkę Hot 100 domyka Stir Fry grupy Migos.

  1. God’s Plan (=)
  2. Perfect (=)
  3. Finesse (=)
  4. Havana (=)
  5. Look Alive (+1)
  6. Rockstar (-1)
  7. All the Stars (+2)
  8. Meant to Be (-1)
  9. Pray For Me (+2)
  10. Stir Fry (=)