Chart Watch Billboard Billboard Weekly: Soundtrack do filmu Czarna Pantera najlepszy na liście albumów; Drake...

Billboard Weekly: Soundtrack do filmu Czarna Pantera najlepszy na liście albumów; Drake dalej niepokonany

W najnowszej odsłonie listy albumów w najlepszej piątce mamy aż trzy soundtracki, a jeden z nich otwiera całe zestawienie. Notowanie singli ponownie otwiera Drake, który za sprawą debiutu innego utworu poprawia jeden ze swoich rekordów.

BILLBOARD 200

Najnowsze notowanie najlepiej sprzedających się albumów w Stanach Zjednoczonych otwiera soundtrack do filmu Black Panther (Czarna Pantera). Krążek uzyskał wynik 154 tys. unitów. To największy sprzedażowy sukces dla ścieżki dźwiękowej od ponad roku. Ostatnim soundtrackiem, który osiągnął lepszy wynik była ścieżka dźwiękowa do filmu Suicide Squad (Legion Samobójców). Wtedy w debiutanckim tygodniu było to 182 tys. unitów.

Na Black Panther: The Album usłyszeć możemy sporo utworów Kendricka Lamara, któremu powierzono rolę producenta tego krążka. Oprócz rapera na płycie pojawili się między innymi The Weeknd, SZA, James Blake czy Vince Staples.

Z fotelu lidera ustąpić musiał Justin Timberlake z jego najnowszym krążkiem zatytułowanym Man of the Woods, który w poprzednim tygodniu debiutował na szczycie listy. Tuż za nim, z wynikiem gorszym o tylko 2 tys. unitów, soundtrack do musicalu The Greatest Showman (Król rozrywki). Czwarte miejsce należy do grupy Migos i wydanego przez nich albumu Culture II.

Kolejna pozycja należy do już trzeciego w tym tygodniu soundtracku. Tym razem jest nim muzyka do filmu Fifty Shades Freed (Nowe oblicze Greya). To trzecia odsłona z trylogii i trzeci album, który trafia do najlepszej piątki listy Billboard 200. Scieżka z pierwszego filmu, Fifty Shade of Grey (Pięćdziesiąt twarzy Greya), najwyżej była na miejscu drugim, natomiast muzyka z drugiej części, Fifty Shades Darker (Ciemniejsza strona Greya), otwierała notowanie w 2017 roku.

Dalsze pozycje objęte są już przez „stałych bywalców” listy. Na miejscu szóstym melduje Ed Sheeran i jego Divide. Tuż za nim nagrodzony statuetką Grammy w kategorii album roku 24K Magic. Następnie krążki dwóch raperów. Stoney od Post Malone’a na miejscu ósmym, a oczko niżej DAMN. Kendricka Lamara. Najlepszą dziesiątkę w tym tygodniu domyka debiutancka płyta Camili Cabello.

 

# Artist Album Change Units % chg
1 Soundtrack Black Panther: The Album DEBUT 154,000
2 Justin Timberlake Man of the Woods -1 74,000 -75%
3 Soundtrack The Greatest Showman = 72,000 -10%
4 Migos Culture II -2 68,000 -23%
5 Soundtrack Fifty Shades Freed DEBUT 58,000
6 Ed Sheeran Divide -2 42,000 +5%
7 Bruno Mars 24K Magic -2 32,000 -7%
8 Post Malone Stoney -2 31,000 -4%
9 Kendrick Lamar DAMN. -2 31,000 -5%
10 Camila Cabello Camila -2 29,000 -9%

BILLBOARD HOT 100

Najlepszą dziesiątkę już czwarty tydzień z rzędu otwiera utwór God’s Plan Drake’a. Raper znów może pochwalić się również pierwszy miejscem w streamingu i świetnym wynikiem, bowiem jego piosenka ponownie była odtwarzana ponad 75 milionów razy. God’s Plan jest także najchętniej kupowanym kawałkiem w cyfrowej dystrybucji oraz znajduje się na 13. miejscu na liście najczęściej odtwarzanych utworów w radiu.

Na dalszych czterech pozycjach mamy dokładnie taką samą sytuację jak w poprzednim tygodniu. Drugie miejsce nadal należy do Perfect od Eda Sheerana, trzecie do Finesse za którym stoją Bruno Mars i Cardi B. Tuż za podium ponownie melduje się Camila Cabello i jej Havana, a oczko niżej możemy zobaczyć Rockstar autorstwa Post Malone’a.

Na szóstym miejscu debiut w Hot 100, za którym stoi raper BlocBoy JB. Jego nagrany wspólnie z Drake’iem utwór nosi tytuł Look Alive i znalazł się również na drugim miejscu najchętniej odtwarzanych piosenek w serwisach streamingowych. Dla BlocBoy’a to pierwszy występ na liście Hot 100, za to Drake dodaje na swoje konto już 23. raz w najlepszej dziesiątce listy i poprawia swój rekord największej ilości utworów nagranych przez rapera w Top 10. Prowadzi nad Jayem Z (21 utworów) oraz Lil Waynem (20 utworów).

Bebe Rexha i Florida Georgia Line poprawiają swój wynik sprzed tygodnia. Ich piosenka zatytułowana Meant to Be awansuje z 9. na 7. pozycję. Oczko niżej Dua Lipa i jej New Rules.

Na przedostatnim miejscu najlepszej dziesiątki znajduje się utwór All the Stars, za którym stoją Kendrick Lamar oraz SZA. Kawałek pochodzi z soundtracku do filmu Czarna Pantera, który otwiera najnowsze notowanie Billboard 200. Całą dziesiątkę domyka grupa Migos i ich Stir Fry.

  1. God’s Plan (=)
  2. Perfect (=)
  3. Finesse (=)
  4. Havana (=)
  5. Rockstar (=)
  6. Look Alive (DEBUT)
  7. Meant to Be (+2)
  8. New Rules (-2)
  9. All the Stars (+22)
  10. Stir Fry (-2)

Popularne