Dawno nie było takiego notowania Billboard 200. W tym tygodniu aż pięć nowych płyt pojawiło się w najlepszej dziesiątce! W dodatku trzy z nich znajdują się na podium. Na liście singli wciąż prowadzi Drake. Sukcesem mogą się za to pochwalić Bebe Rexha i Florida Georgia Line.

BILLBOARD 200

Listę najlepiej sprzedających się płyt w Stanach otwiera amerykański raper Logic z jego najnowszym mixtapem zatytułowanym Bobby Tarantino II. Wydany 9 marca krążek uzyskał wynik 119 tys. unitów. Logic pierwsze miejsce zawdzięcza głównie streamingowi, ponieważ sprzedał tylko 32 tys. fizycznych albumów.
Raper nie pierwszy raz zdobywa szczyt Billboardu. Niecały rok temu jego ostatni krążek zatytułowany Everybody również zadebiutował na pierwszym miejscu. Zrobił to jednak z o wiele lepszym wynikiem (247 tys. unitów).

Drugie miejsce to kolejny raper i kolejna nowość w zestawieniu. Lil Yachty zalicza najwyższe w karierze miejsce na liście dzięki jego najnowszemu albumowi Lil Boat 2. Podobnie jak Logic, Yachty również zawdzięcza sukces streamingowi.

Na ostatnim stopniu podium jeszcze jeden debiut! David Byrne, który już w lipcu wystąpi w Polsce na Open’erze, powraca z American Utopia, pierwszym od czternastu lat solowym albumem studyjnym.

Na czwartą pozycję spada album, który prowadził w poprzednim zestawieniu. Mowa oczywiście o soundtracku do filmu Czarna Pantera (Black Panther: The Album).

Oczko niżej kolejny nowy album. Judas Priest, zespół, który powstał w 1969 roku zalicza właśnie najwyższą w historii pozycję na liście Billboard 200. Firepower, osiemnasty krążek studyjny grupy, osiągnął wynik 49 tys. unitów.

Na dobry wynik płyt Davida Byrne’a i Judas Priest duży wpływ mają ich trasy koncertowe. Bilety na występy muzyków można było nabyć w zestawie z najnowszym albumem.

Pozycja numer sześć należy do The Greatest Showman. Tuż za nimi znajduje się Culture II autorstwa grupy Migos.

Ósma lokata to ostatni w tym tygodniu debiut w najlepszej dziesiątce. Zajmuje ją Both Sides of the Sky, czyli płyta z trzynastoma utworami legendarnego gitarzysty Jimiego Hendrixa nagranymi w latach 1968-1970. Dziesięć z nich nigdy wcześniej nie było publikowanych.
Both Sides of the Sky to ostatnia odsłona trylogii, której poprzednie części to wydany w 2013 roku album People, Hell and Angels (najwyżej na miejscu 2.) oraz trzy lata wcześniej Valleys of Neptune (najwyżej na 4. pozycji).

Top 10 domykają albumy Divide Eda Sheerana oraz Stoney Post Malone’a.

# Artist Album Change Units % chg
1 Logic Bobby Tarantino II DEBUT 119,000
2 Lil Yachty Lil Boat 2 DEBUT 64,000
3 David Byrne American Utopia DEBUT 63,000
4 Soundtrack Black Panther: The Album -3 63,000 -18%
5 Judas Priest Firepower DEBUT 49,000
6 Soundtrack The Greatest Showman -4 48,000 -21%
7 Migos Culture II -3 45,000 -13%
8 Jimi Hendrix Both Sides of the Sky DEBUT 37,000
9 Ed Sheeran Divide -4 33,000 -8%
10 Post Malone Stoney -4 32,000 -8%

BILLBOARD HOT 100

Zestawienie najpopularniejszych utworów w Stanach Zjednoczonych niestety nie prezentuje się tak ciekawie jak lista albumów. Już ósmy tydzień z rzędu otwiera je Drake z jego utworem God’s Plan. Nie zmieniły się również dwa kolejne miejsca. Drugi stopień podium ponownie zajmuje Perfect Eda Sheerana, a tuż za nim czai się duet Bruno Marsa i Cardi B.

Bebe Rexha i Florida Georgia Line powoli pną się ku górze notowania. W tym tygodniu awansują oczko wyżej, z 5. na 4. pozycję. Ich Meant to Be jest również już po raz 16. najlepszym utworem na liście Hot Country Songs.
Czwarte miejsce jest dla Rexhy największym sukcesem na liście Hot 100 w jej karierze. Georgia Line wyrównuje swój sukces z 2013 roku (Cruise).

Piąta lokata w najnowszym zestawieniu przypada hip-hopowemu utworowi Psycho, za który odpowiedzialni są Post Malone oraz Ty Dolla $ign. Zedd, Maren Morris oraz Grey awansują z 8. na 6. miejsce z ich utworem The Middle. Tuż za nimi była liderka całego zestawienia, Camila Cabello i jej przebój Havana.

Kendrick Lamar i The Weeknd z ich wspólnym utworem Pray for Me odnotowują awans o jedno oczko i znajdują się na pozycji numer osiem. Dalej kawałek Look Alive, za który odpowiadają BlocBoy JB i Drake, a najlepszą dziesiątkę zamyka piosenka All the Stars autorstwa Kendricka Lamara i SZA.

  1. God’s Plan (=)
  2. Perfect (=)
  3. Finesse (=)
  4. Meant to Be (+1)
  5. Psycho (-1)
  6. The Middle (+2)
  7. Havana (-1)
  8. Pray for Me (+1)
  9. Look Alive (-2)
  10. All the Stars (+1)
Poprzedni artykułAll About Music Przy Kawie #118
Następny artykułNowy teledysk: Heidrik – Red Hair