BillboardChart WatchDział News

Billboard Weekly: The Chainsmokers podbijają listę albumów; Ed Sheeran na szczycie notowania singli

Po wielu tygodniach, kiedy przeboje The Chainsmokers zdobywały TOP 10 zestawienia singli, tym razem pierwsza długogrająca płyta duetu debiutuje na 1. miejscu notowania albumów. Wśród singli prowadzenia nie oddaje Ed Sheeran, który spędza na szczycie już dwunasty tydzień. Harry Styles debiutuje tuż za podium.

BILLBOARD 200

Album zatytułowany Memories… Do Not Open rozszedł się w minionym tygodniu w ilości 221 tys. unitów, z czego 166 tys. egzemplarzy sprzedano w formie tradycyjnej. Tak wysoka sprzedaż wydawnictwa wynika z promocyjnej ceny jaką naliczano na płytę sprzedawaną w pakiecie z biletami na trasę koncertową The Chainsmokers. Na 2. miejsce spada Drake i jego More Life, a na najniższy stopień podium zrzucony zostaje Ed Sheeran.

Kolejne dwie pozycje w pierwszej piątce zestawienia należą do debiutujących wydawnictw. Na 4. miejscu pojawia się nowy album grupy Pentatonix. Płyta PTX Vol. IV: Classics jest już siódmym krążkiem tego wokalnego zespołu, który melduje się w TOP 10. Pierwszą piątkę zamyka natomiast Joey Bada$$ i jego All-Amerikkkan Bada$$. To drugi album w karierze rapera, który debiutuje na 5. miejscu. Ostatnia nowość należy do wykonawcy znanego jako Father John Misty. Jego trzeci album wydany pod tym pseudonimem nosi tytuł Pure Comedy i debiutuje na miejscu 10.

POSITION ARTIST ALBUM UNITS (Pure) [Streams] CHANGE
#1 The Chainsmokers Memories… Do Not Open 221,000 (166,000) DEBUT
#2 Drake More Life 108,000 -21%
#3 Ed Sheeran ÷ 70,000 -13%
#4 Pentatonix PTX Vol. IV: Classics 54,000 (50,000) DEBUT
#5 Joey Bada$$ All-Amerikkkan Bada$$ 51,000 (28,000) DEBUT
#6 Bruno Mars 24K Magic 45,000 -5%
#7 Soundtrack Moana 43,000 -2%
#8 Kodak Black Painting Pictures 39,000 -46%
#9 Future Future 38,000 +1%
#10 Father John Misty Pure Comedy 35,000 (33,000) DEBUT

BILLBOARD HOT 100

Shape of You Eda Sheerana po raz dwunasty melduje się na pierwszym miejscu notowania. Tylko siedemnaście innych piosenek w całej historii amerykańskiej listy przebojów spędziło na szczycie co najmniej tyle samo czasu. Shape of You imponujące wyniki notuje przede wszystkim w składowej głównego notowania, która skupia się na stacjach radiowych. Otóż w airplayu kawałek ten, po czternastu tygodniach, wciąż poprawia swoje rezultaty – tym razem o 3%. Na pozycję wicelidera wraca w tym tygodniu Bruno Mars, którego That’s What I Like również coraz lepiej radzi sobie w radiu, a poza tym nieznacznie poprawia się w streamingu. Podium dopełnia ubiegłotygodniowy debiutant, czyli Kendrick Lemar. Humble. drugi tydzień z rzędu wygrywa w streamingu, ale zalicza duży spadek w sprzedaży cyfrowej.

W dalszej części notowania tym razem nie brakuje zmian i nowości w TOP 10. Na miejscu 4. swoją przygodę z Billboardem rozpoczyna Harry Styles i jego pierwszy solowy singiel. Sign of the Times było najchętniej kupowanym utworem minionego tygodnia. Harry jest drugim byłym członkiem boysbandu One Direction, który wprowadza swój solowy utwór do pierwszej piątki Billboard Hot 100. Wcześniej uczynił to ZAYN z Pillowtalk oraz z I Don’t Wanna Live Forever wykonywanym wspólnie z Taylor Swift.  W najlepszej piątce ubiegłego tygodnia znalazło się też miejsce dla The Chainsmokers. Nagrany wspólnie z grupą Coldplay singiel Something Just Like This, wspólnie z utworem Paris (miejsce 10.), czynią z duetu wykonawców, którzy od 50 tygodni nieustannie okupują pierwszą dziesiątkę notowania.

Poza pierwszą piątkę spada raper KYLE, choć jego utwór notuje wzrosty we wszystkich składowych głównego notowania, co może zaowocować lepszym rezultatem za tydzień. Miejsca 7-8. tym razem zarezerwowane są dla dwóch viralowych hitów. Szczęśliwa siódemka należy do rapera o pseudonimie Future i kawałka Mask Off. Utwór poprawił swoje wyniki w streamingu o ponad 50 procent w stosunku do ubiegłego tygodnia dzięki akcji #MaskOffChallenge. 8. miejsce to z kolei XO TOUR Llif3 Lil Uzi Verta, którego popularność oparta jest na viralowej akcji nazwanej #LilUziVertChallenge. Dla obydwu raperów są to pierwsze piosenki w TOP 10 Billboardu, które wykonywane są przez nich, jako głównych wykonawców.

Top 10:
1. Shape of You (=)
2. That’s What I Like (+1)
3. Humble. (-1)
4. Sign of the Times (NEW)
5. Something Just Like This (=)
6. iSpy (-2)
7. Mask Off (+4)
8. XO TOUR Llif3 (+8)
9. Body Like a Back Road (-3)
10. Paris (-1)

Others:
11. It Ain’t Me (+2)
12. Issues (+10)
16. Say You Won’t Let Go (+1)
19. Congratulations (+6)
50. Now or Never (NEW)

Tags
Show More


Szymon Kubik

22 lata. Zamieszkały w niewielkiej miejscowości koło Krakowa. Student zarządzania informacją na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z muzyką na co dzień od mniej więcej 10 lat. Interesujący się tym, co popularne, a zafascynowany tym, co (jeszcze) awangardowe i schowane w podziemiu.

Related Articles

One Comment

  1. Szkoda Kendricka ale liczę za tydzień na miejsce pierwsze w związku z premierą albumu. Powodzenia dla Halsey! :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Close