Chart Watch Billboard Billboard Weekly: Album Post Malone'a wciąż na szczycie; Childish Gambino lepszy od...

Billboard Weekly: Album Post Malone’a wciąż na szczycie; Childish Gambino lepszy od Drake’a na liście singli!

Post Malone ponownie znalazł się na pierwszym miejscu listy albumów. W tym tygodniu towarzyszą mu aż cztery debiuty w najlepszej dziesiątce. W zestawieniu singli na szczyt wskakuje Childish Gambino i przerywa tym samym długą passę Drake’a.

BILLBOARD 200

Post Malone i jego najnowsze  beerbongs & bentleys już drugi tydzień z rzędu otwiera Billboard 200, czyli notowanie najpopularniejszych albumów w Stanach Zjednoczonych. Tym razem uzyskał wynik 193 tys. unitów, na który głównie złożyły się odtworzenia w platformach streamingowych.
Płyta jest dopiero trzecią w tym roku, która znajduje się na szczycie listy dłużej niż jeden tydzień. Takim sukcesem do tej pory pochwalić się mogły tylko soundtrack do filmu The Greatest Showman (Król rozrywki) oraz muzyka z Czarnej Pantery.

Miejsce drugie w tym tygodniu należy do albumu KOD autorstwa J. Cole’a. Podium domyka pierwszy z czterech debiutów. Jest nim krążek Good Thing, za którym stoi amerykański singer-songwriter Leon Bridges. To jego drugi album studyjny. Artysta na liście debiutował w 2015 roku na miejscu szóstym.

Tuż za najlepszą trójką swoją pozycję utrzymuje była liderka całego zestawienia, Cardi B. Oczko niżej znalazł się amerykański zespół rockowy o nazwie Shinedown z ich albumem ATTENTION ATTENTIONPłytę promował singiel pod tytułem Devil, który zajmuje drugie miejsce w zestawieniu Mainstream Rock Songs.

Miejsce szóste należy do najnowszego krążka wydanego przez dwójkę raperów, których kojarzymy pod nazwą Rae SremmurdSR3MM, bo taki tytuł nosi ich trzeci album studyjny, uzyskał wynik 57 tys. unitów. Dalej na pozycji siódmej znalazł się soundtrack do filmu The Greatest Showman. To już dwudziesty tydzień tego albumu w najlepszej dziesiątce notowania.

Ósma lokata należy do kolejnej rockowej grupy. Tym razem jest nią Lake Street Dive z albumem Free Yourself Up. To najlepszy wynik grupy na amerykańskim Billboardzie. Ich poprzednie wydawnictwo najwyżej znalazło się na 18. pozycji.

Najlepszą dziesiątkę w tym tygodniu domykają dwa albumy, które do niej powracają. Są nimi Black Panther: The Album z awansem o cztery oczka oraz Culture II od grupy Migos, które w ubiegłym tygodniu zajmowało 12. miejsce.

# Artist Album Change Units % chg
1 Post Malone beerbongs & bentleys = 193,000 -58%
2 J. Cole KOD +1 68,000 -35%
3 Leon Bridges Good Thing DEBUT 66,000
4 Cardi B Invasion of Privacy = 62,000 -13%
5 Shinedown ATTENTION ATTENTION DEBUT 60,000
6 Rae Sremmud SR3MM DEBUT 57,000
7 Soundtrack The Greatest Showman -2 52,000 -10%
8 Lake Street Dive Free Yourself Up DEBUT 32,000
9 Soundtrack Black Panther: The Album +4 30,000 +4%
10 Migos Culture II +2 29,000 -5%

BILLBOARD HOT 100

Znalezione obrazy dla zapytania Childish Gambino

This Is America autorstwa Childish Gambino otwiera notowanie najchętniej słuchanych singli w USA. Utwór, któremu towarzyszy niezwykle popularny teledysk, prowadzi również na liście najczęściej streamowanych kawałków z wynikiem ponad 65 milionów odtworzeń oraz w zestawieniu Digital Song Sales.
This Is America i miejsce pierwsze jest największym sukcesem Donalda Glovera (Childish Gambino to pseudonim artystyczny) na liście Hot 100. Jego poprzedni hit zatytułowany Redbone najwyżej znalazł się na 12. lokacie.

Chidish Gambino przerywa niesamowitą passę Drake’a. Raper z Kanady zestawienie singli otwierał przez ostatnie 15 tygodni. To czwarty wynik w historii całej listy. Dłużej na szczycie znajdowali się tylko The Black Eyed Peas, których dwa single, Boom Boom Pow (12) i I Gotta Feeling (14) prowadziły łącznie przez 26 tygodni, Usher z 19. tygodniami, na które złożyły się również dwie piosenki – Yeah! (12) i Burn (7) oraz Justin Bieber z 17. tygodniami dzięki utworom I’m the One (1) i Despacito (16).

Wracając do najnowszego notowania – Nice For What plasuje się na miejscu drugim, a God’s Plan domyka podium. Oczko niżej Psycho autorstwa Post Malone’a i TY Dolla $ign’a. Tuż za utworem dwójki raperów znalazło się Meant To Be, za którym stoi Bebe Rexha i duet Florida Georgia Line. Piosenka prowadzi już 24. tydzień w zestawieniu Hot Country Songs.

Miejsce szóste należy do The Middle, za którym stoją Zedd, Maren Morris i Grey. Na Hot 100 odnotowują oni spadek o jedno oczko, ale za to na liście najczęściej odtwarzanych piosenek w radiu awansują z 2. na 1. pozycję. Tuż za The Middle znalazło się Look Alive, czyli kawałek, za którym stoją BlocBoy JB i Drake.

Najlepszą dziesiątkę w tym tygodniu domykają utwory Never Be the Same Camili Cabello, powracające do top 10 Perceft autorstwa Eda Sheerana oraz No Tears Left To Cry. Piosenka Ariany Grande spędza już drugi tydzień z rzędu na tej pozycji.

  1. This Is America (NEW)
  2. Nice For What (-1)
  3. God’s Plan (=)
  4. Psycho (-2)
  5. Meant To Be (-1)
  6. The Middle (-1)
  7. Look Alive (+2)
  8. Never Be the Same (-2)
  9. Perfect (+3)
  10. No Tears Left To Cry (=)

Najpopularniejsze (48h)